Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dwutlenek...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Stron: 1, 2
Nie laduje sie... sad.gif

Załączniki

_menic_
no i u mnie to samo...
A do tej pory z konnektem nie było żandych problemów :cry:
Sahasrara
Jakie macie OeSy?
Sija
98 [patrz. shoutbox]
odludeq
98SE -to samo... ;]
k!dman
ja mam nastepujacy problem..nikogo nie widze na liscie:) wszyscy sa niedostepni...
edit:
no coz..
trzeba kontakt kasowac i dodawac jeszcze raz, wtedy jest ok..
nie mozna tez przestac pobierac lub wysylac status..
hao
QUOTE
trzeba kontakt kasowac i dodawac jeszcze raz, wtedy jest ok..
nie mozna tez przestac pobierac lub wysylac status..


Niestety, tego po prostu nie obsługuje Tlen... Żeby przestać pobierać/wysyłać musisz usunąć kontakt...

Można zastosować mały trik -
jeżeli kontakt ma UID bobek@tlen.pl
zmieniamy go na samo bobek i Zapisz... (lub na odwrót)
Jeżeli w opcjach nie mamy włączonej automatycznej zgody i pytania o autoryzację, Tlen uzna, że usunęliśmy kontakt z listy i subskrypcja liczona jest od zera...
Dwutlenek, działa na Win98SE bez większych problemów... dzieki Hao.
odludeq
potwierdzam.. dziala w w98SE..;) ale znalazlem juz buga: przy wlaczonym trybie 'away' i automatycznej odpowiedzi konnekt sie wysypuje, gdy przychodzi wiadomosc z tlena ;] (odpowiedz zdazy wyslac). zdarza sie to, gdy wiadomosc przychodzi od kontaktu do ktorego juz mam otwarte okno rozmowy (lub przy rownoczesnym polaczeniu z gg i statusie 'dostepnym' -wtedy tez przy zamknietym oknie rozmowy [przy statusie 'niewidocznym' jakos przeszlo..;)).

LOG:
QUOTE
## [dwuTleneK]      lT| .N. | data to be read
## [dwuTleneK]      lT| !H! | data read: '<m tp='t' f='przemmeq@tlen.pl'/>'
## [dwuTleneK]      lT| .N. | Unknown tag.
## [dwuTleneK]      lT| .N. | data to be read
## [dwuTleneK]      lT| !H! | data read: '<message type='chat' from='przemmeq@tlen.pl'><body>hm..</body></message>'
## [CORE]    -> T=64
## [CORE]    >> T=64 <<
## [CORE]  --- Wiadomość 1073798077 dodana do kolejki ---
## [CORE]    * MessageQueue - inQ=8 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [dwuTleneK]      lT| .N. | To: przemmeq@tlen.pl
Message: witaj Przemmeq, w sumie to nie ma mnie przy kompie od 09:18 [testuje.. ;)]

Zostaw wiadomosc po uslyszeniu sygnalu ;).



[generowane automatycznie.. jakze by inaczej;)]
Typ: chat
## [dwuTleneK]      lT| !H! | sending to server:'<message to='przemmeq@tlen.pl' type='chat'><body>witaj+Przemmeq%2C+w+sumie+to+nie+ma+mnie+przy+kompie+od+09%3A18+%5Btestuje..+%3B%29%5D+%0D%0AZostaw+wiadomosc+po+uslyszeniu+sygnalu+%3B%29.%0D%0A%0D%0A%5Bgenerowane+automatycznie..+jakze+by+inaczej%3B%29%5D</body></message>'
## [CORE]      Wiadomosc obsluzona - 1073798077 r=2
## [Olew.k]      nie nasza
## [CORE]  --- Wiadomość 1073798078 dodana do kolejki ---
## [CORE]    -> T=65
## [CORE]    >> T=65 <<
## [CORE]    * MessageQueue - inQ=8 , reqNet=-1 , reqType=-1


Critical Structured Exception caught. Preping more info...
Lock applied

Access Violation at 0x7C0105F5
--------------------
Critical structured Exception \"Access Violation\" occured at adress 0x7C0105F5 in the main Thread.
Ex parameters: [0x01] [0xA1]

inIM: 11010(0xfffffffe , 0x0)(30B) [CORE->wXP UI]

Stack trace:
.000105F5 _get_sbh_threshold+0x000001F5 [MSVCR70_7.0.9466.0]

.0000C029 modf+0x0000262F [MSVCR70_7.0.9466.0]

.00020188  [KONNEKT_0.6.19.110]

samoczynnie zamknal mi sie tylko raz.. zwykle sie zawieszal i skutkowalo tylko ctrl+alt+del a log konczyl sie na:
## [CORE] --- Wiadomość 1073798092 dodana do kolejki ---

no i jeszcze poruszany juz na forum brak sygnalizacji o zmianie statusu kontaktu na niewidoczny/niedostepny ;)
case
k.Away powoduje na razie sporo bledow :!: poczekaj lepiej na nowsza wersje...
_menic_
A mi dalej nie działa. Sciągnąłem dziś rano nową wersje wtyczke z kUpdate i znowu błąd sad.gif
odludeq
mi tez z poczatku nie ruszyl, ale po zaktualizowaniu wszystkich bibliotek dostepnych na kUpdate zadzialal.. ;)
hiperpietro
Mam problem z dwuTlenkiem.
Gdy chciałem napisałem do mojego znajomego :
QUOTE
hej

"On"(wtedy myślałem że to on) odpowiedział w ułamku sekundy tak samo
QUOTE
hej

Napisałem
QUOTE
jak się masz?

I znowu dostałem
QUOTE
jak się masz?

Wie ktoś o co chodzi ?! I czemu wiadomości nie dochodzą?! :x
undying
moze ci sie cos pomylilo i piszesz sam do siebie tongue.gif
_menic_
CO2 działa biggrin.gif
Wystarczyłą aktualizacja wszystkich bibliotek :] i tlen chodzi jak marzenie biggrin.gif
BTW. JHak zmienic opisy statysow w tlenie i jabberze ?
lucas_mcs
jak zmienisz status opisowy na zmieniaczu to bedzie dotyczylo wszytkich sieci
_menic_
ale cos jest nie tak...
jak ustawie jakis opis w kJabber to łączy sie i po ułamku sekundy ustawia sie na niedostepny. I tak jest co chwile gdy daje na dostepny :/
Olórin
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=16635#16635
Walnij opis bez PL liter
przecinek
QUOTE(hiperpietro)
Mam problem z dwuTlenkiem.

miałem coś takiego, gdy dodałem kontakt do listy jako nazwakontaktu. Gdy zmieniłem na nazwakontaktu@tlen.pl to problem zniknął :mrgreen:

QUOTE
jak ustawie jakis opis w kJabber to łączy sie i po ułamku sekundy ustawia sie na niedostepny. I tak jest co chwile gdy daje na dostepny :/
mam to samo sad.gif
konrad
nie wiem czy to u mnie tylko wystepuje taki bug, ale jak ktos wylacza tlen, u mnie nadal jest albo dostepny,zw albo inny opis :?
lhs
konrad - http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1576
konrad
boshe ale jestes dowciapny, tobie nigdy nie zdarzaja sie pomylki ?
lhs
Oczywiście, że tak (nie tylko na forum Konnekta). Dodatkowo wysłuchuję różnych "ciekawych" komentarzy, których staram się oszczędzać innym. Proponuję <shake hands> - ??
foxtwo
QUOTE(konrad)
boshe ale jestes dowciapny, tobie nigdy nie zdarzaja sie pomylki ?
Zwrocil ci tylko uwage... nie bij biggrin.gif
lhs
<shake hands> znaczy "Podajmy sobie dłonie" - gdzie tu bicie????????
konrad
hehe nie bije, zapytalem grzecznie :wink:
domek
Byc moze lamerskie pytanie, ale jak zmienic w tlenie ikony ? Bo widzialem u kogos (na screenie) zmienione.
kox
Poczytaj howto do wtyki kstyle.
case
ewentualnie podaj jakie chcesz ikonki i Ci zrobie styla tongue.gif ...taki dzien dobroci ...a no bo w koncu wiosna sie zaczyna biggrin.gif
konrad
ja poprosze ladnie takie oryginalne ale z macos
http://skory.tlen.pl/_dl/wodny_mac.zip - icon set smile.gif
laaadnie prosze smile.gif
domek
spoko case juz mam zrobione tongue.gif

Ale dzieki, miło smile.gif
zicoo
QUOTE(przecinek)
miałem coś takiego, gdy dodałem kontakt do listy jako nazwakontaktu. Gdy zmieniłem na nazwakontaktu@tlen.pl to problem zniknął  :mrgreen:

Gdy sie dodaje kontakt z wyszukiwarki jest on dodany jako ziomek a nie ziomek@tlen.pl, wiec sie dogadac nie mozna, tylko pogadac ze samym soba... Taka drobna rzecz do poprawy. :wink:
Zakrn
Nie chciałem tworzyć nowego tematu, prośba dotyczy statusów opisowych w tlenie i jabberze - nie można by ich wyciągnąć jako osobne opcje, czasami chciałoby się mieć różne statusy na różnych sieciach - wtedy jest trochę zabawy z kzmieniaczem :cry:
ZenOm
ja tez nie chce tworzyc nowego tematu wiec pisze tutaj

chodzi mi o czas nadejscia wiadomosci, gdy ja dostaje wyswietlana jest aktualna godzina a nie ta o ktorej została ona wyslana.
werw0e
nie działa ignorowanie w dwutlenku;/ (nie wiem czy to tym było, nie chciało mi się szukaćtongue.gif)
lhs
Cofnięcie autoryzacji kontaktowi tlenowemu nie powoduje odznaczenia odpowiedniej opcji (Subskrypcja / Wysyłaj status), ani wyświetlenia odpowiedniej ikonki przy kontakcie (czerwony trójkącik). Nie można też autoryzacji przywrócić - trzeba skasować kontakt z listy i ponownie go na niej umieścić.
MiLKA
QUOTE(werw0e)
nie działa ignorowanie w dwutlenku;/ (nie wiem czy to tym było, nie chciało mi się szukaćtongue.gif)

wtyczka FaworKi ma drobna "poprawke" na to, ukrywajac pozycje Ignoruj dla wszystkich sieci z wyjatkiem GG wink.gif
lhs
Ukrycie opcji Ignoruj nie rozwiązuje problemu autoryzacji.
lhs
I jeszcze kilka problemów z autoryzacją (poprzedni - patrz 3 posty wyżej):

Pisze do nas nowy kontakt tlenowy - jest umieszczany w grupie Wszyscy (*), na samym dole listy, z ikonką "biały wykrzyknik w niebieskim kółku". W menu Subskrypcja ma zaznaczone zarówno Wysyłaj status, jak też Pobieraj status, chociaż autoryzacji nie ma. Autoryzacji nie da się też włączyć.

Po dodaniu kontaktu do listy znika biały wykrzyknik w niebieskim kółku, natomiast opcje Wysyłaj/Pobieraj status dalej są zaznaczone, chociaż autoryzacji dalej nie ma. I dalej nie da się jej włączyć.

Dopiero przeniesienie kontaktu do jakiejkolwiek innej grupy rozwiązuje problem - pojawia się ikonka braku autoryzacji (czerwony trójkącik), znikają też zaznaczenia opcji Wysyłaj/Pobieraj status, i dopiero teraz można włączyć autoryzację.

Jeżeli natomiast przeniesiemy kontakt spoza listy do jakiejkolwiek grupy, a dopiero potem dodamy go do listy - problem autoryzacji pozostanie.
hao
Dwutlenek opiera się na kJabber, a niestety sieć Tlen w pewnych sutuacjach mocno odbiega od tego modelu... Na przykład właśnie, nie da się cofnąć autoryzacji dla kontaktu. Ignorowanie powinno działać (w kJabber również)
lhs
QUOTE(hao)
nie da się cofnąć autoryzacji dla kontaktu

A raczej - nie da się cofnąć ODMOWY AUTORYZACJI dla kontaktu.

Czy jest taka możliwość, żeby Konnekt prawidłowo wskazywał, czy dany kontakt MA, czy też NIE MA autoryzacji??
misia
ok...
wiem ze tken jest stabilny dosyc, a wg mojego dwutlenka (ikonka miga nie mogac sie polaczyc, albo ze siec padla czy cos) tlen chyba zwariowal, bo jest aktywny krotko i do tego rzadko :/

nie sadze zeby problemy jakies z autoryzacja bo zainstalowaiu dwutlenka mialam tlen przez krotki okres czasu, jednak od tamtego razu, "byl" on sporadycznie, glownie jakby nie mogl nawiazac polaczenia sad.gif
lhs
QUOTE(misia)
nie sadze zeby problemy jakies z autoryzacja bo zainstalowaiu dwutlenka mialam tlen przez krotki okres czasu [...]

A po polsku jak by to było????????
misia
smile.gif)
ok
rzecz w tym ze po zainstalowaniu dwutlenaka, status mialam jako "dostepny" (przynajmniej mialam mozliwosc ustawienia go) a teraz caly czas ikonka od statusu miga (czyli nie moze nawiazac polaczenia) i przez to status moge jedynie ustawic na niedostepny
Sija
QUOTE(misia)
smile.gif)
ok
rzecz w tym ze po zainstalowaniu dwutlenaka, status mialam jako \"dostepny\" (przynajmniej mialam mozliwosc ustawienia go) a teraz caly czas ikonka od statusu miga (czyli nie moze nawiazac polaczenia) i przez to status moge jedynie ustawic na niedostepny


u mnie wystepowal podobny problem, ale od jakiegos czasu jest ok
U mnie na Win98 SE bylo to samo, ale przeinstalowalem biblioteki i pomoglo...
undying
QUOTE
rzecz w tym ze po zainstalowaniu dwutlenaka, status mialam jako \"dostepny\" (przynajmniej mialam mozliwosc ustawienia go) a teraz caly czas ikonka od statusu miga (czyli nie moze nawiazac polaczenia) i przez to status moge jedynie ustawic na niedostepny


No wlasnie.. kiedy ten problem /i czy/ on zostanie poprawiony? Jesli zerwie sie polaczenie w 2-tlenku to ten juz go nie chce powtornie nawiazac i ikonka miga i miga.. jedynie to niedostepny wchodzi... Konnekta nie da sie zamknac i pozostaje go tylko ubic ctrl+alt+del... zapomniany bug?
BoND
No wlasnie ten blad jest bardzo denerwujacy ;] Ma poczatku dzialal idealnie...Gdy dwutlenek sie "zawiesza" tzn rozalcza sie od sieci i proboje sie polaczyc jak wspomnial ktos wyzej nie da sie normalnie wylaczyc konnekta. trzeba fo potraktowac bardziej brutalnie. Wtedy Dwutlenek po ponownym uruchomieniu konnekta uruchamia sie bezproblemowo...

Najlepsze jest to ze gdy mam "zaraz wracam" w dwutlenku to nigdy sie powyzsza sytuacja nie zdarza. moze fart a moze to jest chwilowe zaradzenie na blad ;] To tyle.... Pozdrowka
MiLKA
Hao, popraw mnie jeśli nie rozumiem, czy tu jest napisane, że DwuTlenek jest dostępny na licencji LGPL

CODE
LibTlen2 [DwuTlenek]
Na licencji LGPL (kompilowany statycznie z wtyczką DwuTlenek, również objętą licencją LGPL)


bo jeśli tak, to może jakiś zdolniacha by popatrzył ;]
hao
Tak, jest, planowałem okomentować trochę kody i wrzucić, ale jakoś mi to nie idzie biggrin.gif

Swoją drogą, DwuTlenek korzysta z cuda zwanego JabberClass, który jest już na mojej "licencji" (dowolne użycie w obrębie projektu Konnekt. kJabber ma kod zamknięty, więc LGPL odpada). JabberClass to po prostu klasa-interfejs łącząca biblioteki sieciowe z API Konnekta. Co prawda napisana jest z myślą o logice jabbera, ale może być z powodzeniem użyta na przykład do szybkiego wstawienia obsługi na przykład ICQ.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.