Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Opis w kJabber !!!!!!!!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
SlashBeast
Kedy wyjdzie wersja wtyczki gdzie można ustawić status opisowy?? bo kZmnienacz zmienia opisy we wszystkim
Sija
proponuje zapoznac sie z wyszukiwarką i netykietą...
drivex
QUOTE(Sija)
proponuje zapoznac sie z wyszukiwarką i netykietą...


look this once:

http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1117

or this

http://konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=...der=asc&start=0
lucjusz
drivex: ale chyba nie o to chodzi. Przeczytaj dokladnie pytanie - nie pionowe statusy, tylko opisy dla jabbera (chyba, ze to ja juz nie umiem czytac)

Sija: z wyszukiwarka sie znam od dawna i mimo to mi rowniez nie chce odpowiedziec na pytanie zadane przez SlashBeast.

Powtorze moze, bo sam mialem takie pytanie zadac - jak ustawic opis dla jabbera/tlenu bez pomocy kZmieniacza? Na razie z tego co wiem sie nie da (chyba, ze cos przeoczylem).
drivex
QUOTE(lucjusz)
drivex: ale chyba nie o to chodzi. Przeczytaj dokladnie pytanie - nie pionowe statusy, tylko opisy dla jabbera (chyba, ze to ja juz nie umiem czytac)

Sija: z wyszukiwarka sie znam od dawna i mimo to mi rowniez nie chce odpowiedziec na pytanie zadane przez SlashBeast.

Powtorze moze, bo sam mialem takie pytanie zadac - jak ustawic opis dla jabbera/tlenu bez pomocy kZmieniacza? Na razie z tego co wiem sie nie da (chyba, ze cos przeoczylem).


hmm a mi sie zdaje ze jednak bylo cos o opisie pionowym :shock: :shock: moze edit byl ? albo ja czytac nie umim :////


a co do zmiany statusa jabbera, musisz odpalic sobie konsole jabbera czyli 1) dodajesz kontakt jabberowy 2) w JID wpisujesz * 3) zapisujesz 4) odpalasz tego kontakta

i piszesz do niego np

<presence><status>DXStat: JAKIS TAM STATUS </status><priority>10</priority></presence>



chyba nic nie pokickałem biggrin.gif
Sija
QUOTE(lucjusz)
drivex: ale chyba nie o to chodzi. Przeczytaj dokladnie pytanie - nie pionowe statusy, tylko opisy dla jabbera (chyba, ze to ja juz nie umiem czytac)

Sija: z wyszukiwarka sie znam od dawna i mimo to mi rowniez nie chce odpowiedziec na pytanie zadane przez SlashBeast.

Powtorze moze, bo sam mialem takie pytanie zadac - jak ustawic opis dla jabbera/tlenu bez pomocy kZmieniacza? Na razie z tego co wiem sie nie da (chyba, ze cos przeoczylem).


wysylasz do konsoli XMLa:

CODE
<presence><status>Twoj opis</status></presence>
lhs
Brakuje jeszcze (na razie, mam nadzieję) możliwości szybkiego zorientowania się, jaki opis mam w jakiej sieci... Tylko w GG można sprawdzić.
lucjusz
QUOTE(Sija)
wysylasz do konsoli XMLa:

CODE
<presence><status>Twoj opis</status></presence>


No nie, nie mam co robic tylko sie w XMLa bawic smile.gif Chyba nieduzym problemem byloby dodanie pola "Opis:" w menu statusow tak jak to jest w gg? Hao, da sie zrobic w nastepnej wersji? smile.gif
lhs
Nie musisz bawić się w XML'a - dodajesz do listy jabberowy kontakt * (sama gwiazdka) i wysyłasz mu wiadomość taką, jak w poprzednich postach. Łatwa zabawa (i rozwiązanie tymczasowe, mam nadzieję!!).
drivex
QUOTE(lucjusz)
QUOTE(Sija)
wysylasz do konsoli XMLa:

CODE
<presence><status>Twoj opis</status></presence>


No nie, nie mam co robic tylko sie w XMLa bawic smile.gif Chyba nieduzym problemem byloby dodanie pola "Opis:" w menu statusow tak jak to jest w gg? Hao, da sie zrobic w nastepnej wersji? smile.gif


Hao juz pisal o tym ze nie bedzie tego w nastepnych wersjach, wiec pozostaje tylko prosic olorina zeby mozona bylo w kzmieniaczu ustawiac co sie chce zmieniac.....
lhs
hao - nie rób nam tego............
lucjusz
QUOTE(drivex)
Hao juz pisal o tym ze nie bedzie tego w nastepnych wersjach, wiec pozostaje tylko prosic olorina zeby mozona bylo w kzmieniaczu ustawiac co sie chce zmieniac.....


No szkoda wielka. Mam nadzieje, ze Hao mowil tylko o najblizszych wersjach a nie w ogole. Jesli tak mialoby byc na stale to.... kiepsko...

A jesli juz w kZmieniaczu to moznaby zrobic w okienku zmiany opisu checkboxy - dla jakich sieci ustawic opis a dla jakich pozostawic bez zmian.
bakerss
Przeciesz mozna ustawić w opcjach w kzmieniaczu zeby zmienialo status [opis] tylko dla jabbera :]
lhs
Nie żeby zmieniało status [opis] tylko dla Jabbera, tylko żeby zmieniało grafikę ikonki kZmieniacza tylko w przypadku zmian statusu na Jabberze (u nas, nie u naszych rozmówców, oczywiście!!).
lucjusz
Dla odswiezenia.
Jest juz w k.jabberze przegladarka uslug a nie ma takiej "pierdolki" jak ustawianie opisu. Jest szansa ze sie to pojawi? A moze dopiero w 0.7?
Olórin
QUOTE(lucjusz)
Dla odswiezenia.
Jest juz w k.jabberze przegladarka uslug a nie ma takiej \"pierdolki\" jak ustawianie opisu. Jest szansa ze sie to pojawi? A moze dopiero w 0.7?

Gadałem o tym juz dawno z hao, wyszło na to ze w 0.7 będzie taki wbudowany wypasiony zmieniacz i hao nie chce robić czegoś co zaraz bedzie musiał wyrzucic.

Możecie wyczekiwać 0.7 albo nowego Zmieniacza wink.gif)))
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
Gadałem o tym juz dawno z hao, wyszło na to ze w 0.7 będzie taki wbudowany wypasiony zmieniacz i hao nie chce robić czegoś co zaraz bedzie musiał wyrzucic.

ZARAZ? biggrin.gif Oj, jak by to pieknie bylo, bo ta mityczna wersja 0.7 urosla juz tak, ze nie wiem, czy mi miejsca na dysku na wszystkie nowe bajery wystarczy laugh.gif

QUOTE
Możecie wyczekiwać 0.7 albo nowego Zmieniacza wink.gif)))

Kiedy w takim razie nowy kZmieniacz? wink.gif Bo rzeczywiscie, bezproblemowe ustawianie opisu tak w jabberze, jak i w tlenie by sie przydalo... (juz mnie kilka osob o to pytalo zreszta)
Zakrn
Jeszcze trzeba tej wersji 0.7 doczekać... A jeślibym się rozchorował i nie dożył? Wtedy będę straszył hao po nocach :twisted: ! (Lubisz hao horrory?)

A tak w ogóle to przepraszam za mały OT. :oops:
torn
przemyślenia case'a znajdują się tutaj: http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=2038
duch-x
moze sie myle, lub cos przeoczylem, ale ja uzywam KAllStatus i on dodaje pole opis do kazdej sieci laugh.gif Moze jeszcze zmieniac opisy na wszystkich sieciach jednoczesnie. O to chyba chodzilo?
lhs
QUOTE
moze sie myle, lub cos przeoczylem,

Przeoczyłeś daty pisania tamtych postów!! biggrin.gif
duch-x
moze i tak ale odpowiedzi nei widzialem a na takowe nigdy za pozno wink.gif
radiator
ok ok, opis na jabberze mozna zmienic poprzez kZmieniacz (ograniczony do 70 znakow), przez "*" oraz przez konsolę XML - czyli jak?
Należy posłużyć się kodem: <presence><status>opis...</status></presence>
ale gdzie się wrzuca wogóle monete :D czyli co, gdzi i jak?
I czy da się w ten sposób zmienić status na dwuTlenku ?
Sija
QUOTE(radiator)
ok ok, opis na jabberze mozna zmienic poprzez kZmieniacz (ograniczony do 70 znakow) [...]


nie prawda.

QUOTE(radiator)
[...] przez \"*\" oraz przez konsolę XML [...]


to jedno i to samo

QUOTE(radiator)
[...] czyli jak? [...]


dwukrotnie juz odpowiedziales sobie na pytanie.
radiator
QUOTE
nie prawda.

jeżeli nie prawda, to w jaki sposób ustawić za pomocą kZmieniacza opis dłuższy niż 70 znaków ???

ok z konsolą XML, ale czy istnieje jakiś sposób (różny od w/w wtyczki) na dwuTlenku?
Olórin
W zmieniaczu limit jest 255 znaków... chyba że masz jakąś prehistoryczna wersję, zapraszam do olorin.a.la/beta/ smile.gif
Sija
QUOTE(radiator)
QUOTE
nie prawda.

jeżeli nie prawda, to w jaki sposób ustawić za pomocą kZmieniacza opis dłuższy niż 70 znaków ??? [...]


menu kJabbera [Tlena] -> Opis: ...
radiator
suuuper, dzięki wielkie. Rzeczywiście to była wersja przedpotowowa: 0.2, ale taka właśnie jest najaktualniejszą na KPlugins.net
lhs
QUOTE(Olórin)
zapraszam do olorin.a.la/beta/

Olórin - czemu nie chwalisz się, że od wzoraj jest wersja kZmieniacza, w której wreszcie wszystkie ikonki działają prawidłowo?? <jupi> biggrin.gif
arkadyjczyk
Bo chyba sam nie wiedział, że jej tam nie wrzucił biggrin.gif. A tak właściwie to chyba możnaby dodać do niej 1 np na 4 pozycji w numerze wersji bo tych 0.4.0.0 już kilka miałem.
Olórin
Jest jeszcze bonus do nowego kpilota wink.gif no i ta wersja już działa.

ps. rzuciłem nową sprzątaczke - działa już chyba sortowanie listy kontaktów
ps2. mam jeszcze pomysł na 1 ficzera do zmieniacza smile.gif Jak zmienisz tekst w comboboksie to ikonka przycisku "OK" zmienia sie na jakąś inną. jak klepniesz enter to powraca do starej (chodzi mi o to żeby było widać że opis nie został zatwierdzony"
lhs
QUOTE(arkadyjczyk)
Bo chyba sam nie wiedział, że jej tam nie wrzucił  biggrin.gif. A tak właściwie to chyba możnaby dodać do niej 1 np na 4 pozycji w numerze wersji bo tych 0.4.0.0 już kilka miałem.

He, he - ja się zorientowałem po dacie:

QUOTE(Last modified)
04-Sep-2004 11:24
arkadyjczyk
A ja wiedziałem, bo go wczoraj prosiłem, żeby ją tam wrzucił :twisted:
Olórin
Jakbym nie miał co robić tylko numery wersji zmieniać :twisted: :twisted:
lhs
arkadyjczyk - wiedziałeś i nie powiedziałeś?? Czekałem na tę poprawkę od... od... już nawet nie pamiętam, od kiedy!! A dzisiaj zaglądnąłem do /beta zupełnie przypadkowo...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.