Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: obsluga Tlen w kTransfer
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
ShaQ
propozycja jak w temacie.
drivex
QUOTE(ShaQ)
propozycja jak w temacie.


no i jeszcze zeby mozna bylo :

tlen - gadu
gadu - tlen
tlen - tlen
jabber - gg,tlen
gg,tlen - jabber

i poprawic wysylanie gadu-gadu

:shock: 8) laugh.gif
konrad
dolaczam sie biggrin.gif
lucjusz
Co do przesylania plikow miedzy sieciami to jakos nie potrafie sobie wyobrazic mozliwosci nawiazania polaczenia smile.gif
Ale moznaby do samego Konnekta dodac polaczenia p2p po wpisaniu ip. I wtedy 2 osoby posiadajace Konnekta moglyby nie tylko przesylac pliki ale i rozmawiac nawet gdyby wszystkie sieci padly smile.gif

Wiecej tu:
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.ph...ght=p2p&start=0
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.ph...ght=p2p&start=0
UNK
lucjusz dobrze mowi, kTransfer z kTransfer'em dziala tak ze przesyla plik bezposrednio, nie przez server gg, jesli wszyscy z naszej listy kontaktow beda mieli kTransfer'a to przesylanie plikow bedzie mozliwe do wszystkich osob ktore maja wlaczone komputery, tak jak to lucjusz powiedzial, nawet jesli wszystkie sieci padna
drivex
QUOTE(UNK)
lucjusz dobrze mowi, kTransfer z kTransfer'em dziala tak ze przesyla plik bezposrednio, nie przez server gg, jesli wszyscy z naszej listy kontaktow beda mieli kTransfer'a to przesylanie plikow bedzie mozliwe do wszystkich osob ktore maja wlaczone komputery, tak jak to lucjusz powiedzial, nawet jesli wszystkie sieci padna


ze co UNK ??? My z Olorinem probowalismy slac ktransferem i jakos trzeba bylo slac przez serv gg :////
lucjusz
QUOTE(drivex)
My z Olorinem probowalismy slac ktransferem i jakos trzeba bylo slac przez serv gg :////

No przez serwer GG to raczej przesylac nie da rady bo serwery GG by od razu padly smile.gif Przez serv GG nawiazuje sie tylko polaczenie. Jak juz sie kTransfery (lub kTransfer i odpowiedni modul GG) dogadaja to wszystko idzie przez polaczenie bezposrednie. I dlatego przydaloby sie w kTransferze (albo jako calkowicie nowa wtyczke z ktora kTransfer by wspolpracowal) nawiazywanie polaczenia przez wskazanie konkretnego IP. Oczywiscie polaczyc sie w ten sposob moznaby bylo tylko z osobami posiadajacymi publiczne ip ale to juz zawsze cos smile.gif
Olórin
kiedys, chyba z UNK udalo sie przeslac do mnie plik bez polaczenia z serwerem gg 8) ale pliku nie wyśle bez serwera kiedy adresat jest za nat'em
drivex
QUOTE(Olórin)
kiedys, chyba z UNK udalo sie przeslac do mnie plik bez polaczenia z serwerem gg 8) ale pliku nie wyśle bez serwera kiedy adresat jest za nat'em

tiiaaa, z tym sie zgodze
Aule
Olóin ja też do Ciebie bez połączenia wysyłałem.
case
QUOTE(pz16)
Olóin ja też do Ciebie bez połączenia wysyłałem.

i ja! ...i ja tez! :twisted:
Hayden
Gdyby wszyscy używali konnekta, świat byłby lepszy :wink:


Ale tak na serio, to pasowałoby by (ba a co by nie pasowało tongue.gif) jakos dostosowac kTransfera do tlena. Prawde mówiąc to coraz mniej kontaktów na mojej liscie siedzi na kliencie GG, a niestety wiecej na tlenie :/
Teraz żeby komuś coś wyslać musze włączać klienta tlena, a do przyjemnych rzeczy to nie należy tongue.gif
2230093
Skoro jest już i tlen w Konnekcie to zapewne optymistycznie pojawi się i opcja wymiany plików. A Ktransfer jest cool
Olórin
Mam pewnien pomysł, jak uniezależnic kTransfer od GG/kLan.

Jako zwykłe wiadomości wysyłamy info o IP i porcie oraz proźby o połączenie zwrotne. Dzięki temu można przesyłać pliki przez dowolną sieć biggrin.gif, oraz nie publiować swojego ip w gg(wysyłamy je ręcznie). Jedynym problemem jest to że nie preśle pliku tlen<->konnekt,.... tylko konnekt<->konnekt i gg<->konnekt
Aule
A ja widze już drugi. jak ktoś ma nat'a to sie tym nie pocieszy. Chyba że jakiś tunel, czy jak to sie tam zwie.
Olórin
pz16, czytaj ze zrozumieniem tongue.gif
QUOTE
oraz proźby o połączenie zwrotne.

Wtedy zostaje problem jak 2 osoby mają NAT'a, ale takich cudów nie ma tongue.gif chyba prze przesyłanie pliku przez....wiadomości :PPPPPP
lucas_mcs
czemuby nie:D specjalny nagłówek i kod binarny szestanstkowy w waidomosciach i zakończenie :DDDD
sleesh
To by bylo dobre biggrin.gif Da sie cos takiego zrobic ? Jezeli tak to jakie byly by ograniczenia tego? =]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.