Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Polskie znaki
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
kk
Witam

Konnekt - super program, ale tylko w Win98 (przynajmniej u mnie). Na dwóch komputerach z WinXP Proffesional i na jednym z WinXP HomeEdition występuje problem z polskimi znakami. Kontakty zamiast naszych rodzimych znaków diakryrtycznych, zawierają "krzaki" :-(

Pod Windą 98SE - wszystko jest OK

Aha, wszystkie systemy są w wersji PL.

Jak temu zaradzić?
Z góry serdeczne dzięki za okazaną pomoc.
lhs
A jaką masz ustawioną czcionkę listy kontaktów?? (Konfiguracja / Interfejs / Wygląd / Lista kontaktów / Kontakt).
kk
Witam ponownie

Mam ustawioną czcionkę "Europa Środkowa" (nie cyrlica ani wietnamski ;-)
lhs
Spróbuj zmienić na jakąś "klasyczną" - Arial, Courier, Times New Roman, Verdana... A najlepiej wszystkie po kolei. Z niektórymi mam ten sam problem (Baskerville, Binner Gothic, i wiele innych - tylko skrypt Zachodni, więc nie problem właściwie)... Chociaż jeżeli czcionka ma skrypt Europa Środkowa, to nie powinno być problemu...

EDIT: Verdana ze skryptem Zachodni wyświetla PL bez problemu. Ciekawe...
hao
Jak dobrze pamiętam, czcionki ze znakami w unikodzie nie sprawiają kłopotów w ogóle (verdana, tahoma i pochodne) ... Z resztą jest różnie, bo wszystko zależy od tego na jaki system czcionka była szykowana (mac/pc)
Kondi
Ok ,ale jest problem przy pobieraniu kontaktow z servera ktore zawieraja polskie znaki. na 100% czcionka obsluguje polskie znaki (bo jak recznie zmienie na 'ł' to dziala) i wysylanie na server przebiega poprawnie, ale po pobraniu kontaktow sa juz slaczki zamiast 'ł'ś'ć'
12q12
A ja mam ustawioną Times New Roman i nawet przy pisaniu wiadomości wyświetla mi krzaki zamiast polskich ąę itd.
Mam windowsa 2003 servera, jakieś propozycje rozwiązania?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.