Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem na Win2k z kJabber
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Acme
Witam,
mam taki problem, otóż zainstalowałem Win2k (wcześniej miałem 98SE i wszystko było OK) i Konnekt zaktualizowany, najnowsze altualizacje pobrane, łączy się ładnie z GG i Jabberem tez, ale przy połączeniu z Jabberem dostepne mam tylko pogode i słownik, a reszta kontaktów (a sporo ich) po chwili wyskakuje mi okienko z kazdym nickiem i napisane jest, że błąd - Connection Server Timeout :/
nie wiem co mam zrobić już teraz - wtyczkę Jabbera mam na 100% dobrze skonfigurowaną - macie jakies pomysły ?
MiLKA
hmm... jezeli polaczyles sie do serwera tzn, ze wtyczka dziala prawidlowo, a bledy ktore sie pojawiaja sa wysylane przez serwer. Najczesciej sa one spowodowane padaczka serwera jabberowego, ktory nie moze nawiazac polaczenia z innym serwerami by moc wymieniac dane...
Olórin
Tak, to serwer...W przypadku chrome to normalka, jabberpl tez mnie ostatnio denerwuje (długo się łączy)...
Acme
uzywam serwera jabberpl.org - i wywala mi ten błąd dla jabber.wp.pl i chrome.pl jak i histeria.pl - czyli możliwe ze serwer jabbepl.org ma lekką 'zaćmę' ? smile.gif
Acme
Olórin - ale na Win98 SE jakieś 2 godzine temu przed instalką Win2k bardzo szybko łączył sie z serwerem i ładował listę, szybciej od GG :/
Olórin
QUOTE
czyli możliwe ze serwer jabbepl.org ma lekką 'zaćmę' ?
Bardzo możliwe, JabberPL mi się najdłużej łączy z wszystkich serwerów, a jeżeli S2S (połączenia między serwerami) padnie, bo wali internal timeoutami itp.
lhs
Od dawna tak masz?? Na serwerach jabber.org i jabber.wp.pl wszystko działa, natomiast strona www.jabberpl.org jakiś czas temu padła i jak dotąd leży...
MiLKA
a co w tym dziwnego wink.gif serwer nie jest z gumy, a userow korzystajacych z jabbera w polsce przybywa i to nic dziwnego ze "zacmy" dostaje w godzinach wiekszego ruchu. Moge jedynie dodac, ze kontakt z jabberpl.org mam straszny juz od jakiegos czasu - lagi jak stad do kosmosu, na moim serwerku z nawet dobrym laczem miewam kilkusekundowe lagi w wiadomosciach a nie mowiac juz o tym, ze podczas laczenia dopiero po kilku sekundach userzy stawali sie dostepni
Acme
tyle co moge powiedzieć, że do tego czasu od kiedy używam tego serwera (jakiś miesiąć) to nie miałem takich problemów, a że przeinstalowłem system i od razu takie coś t pomyślałem ze to wina Windozy tongue.gif
lhs
Wygląda na to, że instalacja nowego systemu zbiegła Ci się w czasie z padem serwera... Nie zrażaj się do Konnekta!!
Acme
Ihs - w żadnym wypadku - ciekawy i szybko rozwijający się komunikator - w sumie to ma wiecej zalet od innych smile.gif
no i jakbym się wycofał to by mnie Olórin w domu nawiedził i gołymi rękoma udusił tongue.gif
lhs
Swój człowiek!!
(Mała uwaga - lhs to małe L (a nie duże I) + małe H + małe S!!)
biggrin.gif
Acme
'L' 'h' 's' - będę pamiętał na przyszłość wink.gif
lhs
Acme - www.jabberpl.org już działa.

EDIT: Małe L, małe!!!!
Acme
lhs - miło i przyjemnie, ale jeżeli chodzi o serwer ich do przesyłania danych to chyba dalej nie najlepiej smile.gif
lhs
Cierpliwości... Ze swojej strony polecam serwery jabber.org i jabber.wp.pl, podobno świetny jest chrome.pl, ale po tych ich niedawnych hecach (padał częściej i na dłużej niż GG) wyprowadziłem się z niego - teraz instalowali podobno nowy soft, więc pewnie jest lepiej...
Acme
są też małe przeciwności co do zmiany serwera, po pierwsze - musiałbym poinformowac troche ludzi z redakcji (nie, nie z konnekta - innej redakcji wink.gif ) po drugie - ten jest ładny, po trzecie poczekam do jutra ;P
co dochrome.pl to słyszałem ze straszny, i musił często, jabber.org nie próbowałem - ale kto wie wink.gif
a co do jabber.wp.pl to podziękuje smile.gif
Acme
sprawdziłem dzisiaj połączenie pod WPK i działa wszystko pięknie, a tutaj nie sad.gif
Acme
jakby to napisać - dzis wieczorem wszystko jakby sie 'odwiesiło' i działa jak należy wink.gif
Konnekt rula wink.gif :idea:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.