Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wiadomosci myla adresatow....
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
wosho
Hej:)
Ostatnio zauwazylem problem i to denerwujacy:(sad.gifA bylo tak pieknie...
Mianowicie bywa ze podczas rozmowy z kilkoma osobami czasem jakies zdanie zostanie wyslane i do mnie i do osoby innej z ktora ja rozmawiam...
I odwrotnie gdy ja cos napisze do kogos bywa ze ktos inny rowniez dostanie to....
BYwaja z tego klopotliwe sytuacje :evil:
kox
Zdarzały się już takie przypadki.. wspólnymi siłami ustalono, że winę muszą ponosić za to serwery GG, które sporadycznie dziwnie się zachowują.
odludeq
moim zdaniem to nie wina serwerow gg.. mi osobiscie sie to nigdy nie zdarzylo (lacze sie przez SDI), ale koledze, ktory jest w sieci osiedlowej zdarza sie to bardzo czesto (a gdy sie laczy z netem przez komorke -gprs, to wszystko jest ok). dlatego doszedlem do wniosku, ze zalezne jest to od sposobu polaczenia z netem.
cRoMo
Tak czy siak to takze wina niedoskonalosci protokolu. Na jabberze, gdzie rozmowa szyfrowana jest przez SSL, takie kwiatki raczej nie maja prawa sie zdarzyc smile.gif
keretey
Kilkukrotnie w ostatnich dniach dochodzilo do sytuacji
rozmawiam z kilkoma osobami, jedna z nich wysyla jakas wiadomosc do mnie, wiadomosc pokazuje sie poprawnie w okienku rozmowy
problem polega na tym, ze u innego rozmowcy pojawia sie ta wiadomosc, jako napisana przeze mnie... Najgrosze jest to, ze nie pokazuje tego moje okienko rozmowy, ani historia...

EDIT
win 2000 english
konnekt 06.19.109
ui.dll 0.1.21.19
notify.dll 0.4.6.6
ggcrypt.dll 0.3.9.2
exPIMP.dll 1.2
kIEview.dll 0.1.6.3
sms.dll 1.7.6
gg.dll 1.2.10
konnferencja.dll 0.1.0.1
kTransfer.dll 2.0.0.6
update.dll 2.1.12
keretey
Ja to E----, wszystkie wiadomosci w ponizszym to wiadomosci 'odbite', zadna z nich nie zostala przeze mnie wpisana, to najgorszy moment z calej rozmowy, nie odbilo jednej wiadomosci z 5 kolejnych

Wiadomosci od M---- - moja rozmowczyni (dopiero dzis zwrocila mi uwage, mowila, ze kiedys sporadycznie jej odpisywalo...) - ponizej kopia z jej gadu...

u mnie w historii i w okienku wszystko wygladalo normalnie:

M---- (15:45)
na razie nie slyszalam zeby ktokolwiek dostal


M---- (15:45)
----- nic nie mowila o tegorocznych

E---- (15:45)
na razie nie slyszalam zeby ktokolwiek dostal


M---- (15:45)
chyba nie rozpatrywala jeszcze

E---- (15:45)
chyba nie rozpatrywala jeszcze


M---- (15:46)
ja sie zastanawialam czy nie uderzyc jeszcze do ------

M---- (15:46)
on bardziej jest przychylny studentom

E---- (15:46)
on bardziej jest przychylny studentom
Sahasrara
:/ Rozumiem keretey że jesteś nowym uzytkownikiem Konnekta? Na tych które już trochę podziałają to się nie zdarza. Nie mam zielonego pojęcia czemu, i inni raczej też nie.
keretey
Nie wiem, czy az taki ten konnekt nowy. Zainstalowany gdzies w styczniu, na biezaco aktualizowany, wykorzystanie >30 h/tygodniowo...
Nie bylo tego wczesniej, a przynajmniej nie bylo to takie wkurzajace, czasem tylko POJEDYNCZE wiadomosci byly powtarzane. Dzis chwilami wiekszosc wiadomosci potrafil powtorzyc w 1 z rozmow - patrz wyzej.
I od paru dni zaczal 'mieszac rozmowy' - w ten sposob, ze wiadomosci przychodzace do mnie, sa czasem wysylane do innej osoby jako moje wypowiedzi, co NIE jest widoczne u mnie, wiec nie wiem kiedy tak sie dzieje.

Hmm, czy moze to byc wina sporej historii?? po kilkadziesiat rozmow z osobami, z ktorymi sa problemy (po kilka tysiecy linii/kontakt). Osoby te korzystaja z PowerGG
Olórin
QUOTE(keretey)
Hmm, czy moze to byc wina sporej historii?? po kilkadziesiat rozmow z osobami, z ktorymi sa problemy (po kilka tysiecy linii/kontakt). Osoby te korzystaja z PowerGG

Nie sądze, ja mam dośc dużą historię i to nie przeszkadza...
lhs
QUOTE(keretey)
konnekt 06.19.109
ui.dll 0.1.21.19
notify.dll 0.4.6.6
ggcrypt.dll 0.3.9.2
exPIMP.dll 1.2
kIEview.dll 0.1.6.3
sms.dll 1.7.6
gg.dll 1.2.10
konnferencja.dll 0.1.0.1
kTransfer.dll 2.0.0.6
update.dll 2.1.12

QUOTE(keretey)
Nie wiem, czy az taki ten konnekt nowy. Zainstalowany gdzies w styczniu, na biezaco aktualizowany,

Czegoś tu nie rozumiem - najnowsza wersja programu to przecież 0.6.19.111. Część tych wtyczek też ma już wyższe wersje.
keretey
NIby najnowsza ma troszke wyzszy numerek, ale przejrzalem changelog i tam nie ma nic na temat usuniecia takiej (podobnej) usterki w kolejnej wersji.
Do tej pory polegalem tylko na autoaktualizacji, zaktualizuje teraz wszystko i zobacze co sie bedzie dalej dzialo
hao
Gdy problem się pojawi warto zajrzeć do changelog'a, choć wcale nie musi być to łatwym zadaniem...

Odebranie wiadomości z sieci GG objawia się m/w tak:
CODE
## GG      _GG| // gg_recv_packet() header recv(556,049BF49C,8) = 8
## GG      _GG| // gg_recv_packet() body recv(556,02FA7D30,43) = 43
## CORE     -> T=64  
## CORE     >> T=64 <<
## CORE   --- Wiadomość 1073952065 dodana do kolejki ---
## CORE     -> T=65  
## CORE     >> T=65 <<
## CORE     * MessageQueue - inQ=1 , reqNet=-1 , reqType=-1
## GG      _GG| // gg_watch_fd() GG_STATE_CONNECTED



Wysłanie wiadomości na GG objawia się m/w tak:
CODE
## CORE   --- Wiadomość 1073952062 dodana do kolejki ---
## CORE     * MessageQueue - inQ=1 , reqNet=-1 , reqType=-1
## wXP UI     * Start Long with non-BLOCKING.timer
## wXP UI     * Stop Long
## CORE       Wiadomosc obsluzona - 1073952062 r=2  

Charakterystyczne dla GG są Start Long i Stop Long...
Od razu po tym powinien pojawić się m/w taki fragment:
CODE
## GG      _GG| // gg_recv_packet() header recv(556,049BF49C,8) = 8
## GG      _GG| // gg_recv_packet() body recv(556,02FA8FD0,12) = 12
## GG      _GG| // gg_watch_fd_connected() received a message ack

oznaczający, że serwer przesłał wiadomość...

Oczywiście do logów trzeba zajrzeć natychmiast po zaobserwowaniu anomalii, odebranie wiadomości i natychmiastowe jej wysłanie (w czasie gdy my sami nic nie wysylalismy), świadczyłoby o problemie w Konnekcie...
hao
Ok, na Becie dostępna jest wersja wtyczki GG, która loguje dodatkowo:

CODE
--- MSG_NEW: c=#####, t=##### ---


CODE
--- MSG_SEND: c=#####, t=##### ---


gdzie c to numer kontaktu, a t jest czasem zdarzenia...
powodzenia :]
Lukas77
Moja dziewczyna, która używa oryg. GG :evil: powiedziała mi że ze 2 razy zdażyło jej się że rozmawiała z kilkoma osobami i wiadomość poszła nie do tej do której pisała. Sprawdzała w historii i tam było poprawnie, więc to raczej nie jest wina konnekta... można by zadać pytanie na forum wiadomosc.info czy takie kfiatki się komuś zdarzyły na oryg. GG.
keretey
No coz, nie jest ciekawie...
Dzis odbylo sie to w nastepujacy sposob, 3 rozmowy, kazda z 1 osoba.
Problem wyglada nastepujaco:

Sa roznice pomiedzy historiami rozmowy pomiedzy mna i M

U mnie historia wyglada: (e-ja, m-rozmowczyni)

e nie...
m jestem...
e wiem...
m ??
e co...

U M rozmowa wygladala nastepujaco:

e nie...
m jestem...
e wczoraj...
m ??
e co...

Do niej trafilo ZAMIAST mojej wypowiedzi widocznej w mojej historii wypowiedz kolezanki z innej rozmowy skierowana do mnie

Wyglada jakby wystąpił jakiś problem w kolejce wiadomości...
Aktualnie przegladam log z tego momentu.
piotr.ek
QUOTE(keretey)
Aktualnie przegladam log z tego momentu.

Przy okazji do hao - daloby sie sprawic, zeby K kolo zdarzen w logach dawal tzw. timestamp? (jak w mIRCu) Mysle, ze znacznie ulatwilo by to orientowanie sie w nich takim ludziom, jak ja na przyklad wink.gif
keretey
QUOTE(piotr.ek)
Przy okazji do hao - daloby sie sprawic, zeby K kolo zdarzen w logach dawal tzw. timestamp? (jak w mIRCu) Mysle, ze znacznie ulatwilo by to orientowanie sie w nich takim ludziom, jak ja na przyklad ;)


Czas bylby niezly, mozna by go z historia latwo porownac...
Jesli juz ktos by robil taka modyfikacje w becie - to czy mozna wrzucic do logu tekst wiadomosci?? to juz by naprawde ulatwilo - chodzi mi zwlaszcza o moment, gdy jest potwierdzane wyslanie - skopiowanie wtedy tego co zostalo wyslane na serwer gg.

EDIT
chyba nie tylko mnie to spotyka:
http://wiadomosc.info/forum/index.php?s=&showtopic=12999
LooZ^
Mam to samo... Dzisiaj zdarzylo sie to 3 razy, wczoraj 1... Tragedia ogolnie rzecz biorac sad.gif Wynikaja z tego naprawde nie przyjemne sytuacje, nie jestem pewien, ale uajwnilo sie to w tak znaczacy sposob po zainstalowaniu poprawek z bety...
januzi
to nie konnekt jest winny (mozliwe ze beta troche nawala), ale:
1. na orginalnym gg przeskakuja wiadomosci
2. na konnekcie przeskakuja
3. na tlenie przeskakuja

wniosek jest jeden, albo protokol gg, albo serwery ssa
nix
zdazaja sie jeszcze komus sytuacje "mylenia adresatow" albo odbijania wiadomosci?
.nomis
Hm, u mnie spokoj od miesiąca prawie...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.