Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: URL i IE
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
jennix
hej,

nie wiem czy ten temat byl walkowany (przeszukiwalem archiwum i nie znalazlem) ale jak dla mnie jest maly bug kiedy ktos poda urla podczas rozmowy i klika sie na niego to u mnie zawsze otwiera adres w IE.
Nie uzywam IE i jest to straszny dyskomfort widziec to badziewie odpalone jak dla mnie :x
z drugiej strony kiedy chce wejsc na np strone www z poziomu menu w konnekcie to otwiera mi w dobrej przegladarce (czyt. w Operze)

pozdrawiam
jennix
case
puki co musisz klikac prawy klik i "otworz w domyslnej", gdyz [podobno, chociaz u mnie nie wystepowaly] byly problemy z ta opcja jako domyslna i czeka [i czeeeka... i czeeeeeeka tongue.gif] na poprawienie... :twisted:
Aule
To już było. Gdzieś w kIEview TO DO czy jakoś. Podobno otwieranie w domyślej może powodować krytyki, więc otwieranie standardowo jest spod IE, a nie spod innych.
arkadyjczyk
A może dodać to jako opcję z uwagą, że może powodować krytyki. Kto chce niech używa na własną odpowiedzialność.
nix
QUOTE(arkadyjczyk)
A może dodać to jako opcję z uwagą, że może powodować krytyki. Kto chce niech używa na własną odpowiedzialność.
nie podoba mi sie ten pomysl
bakerss
Ja to traktuje jako opcja, np. chce otwierać w IE klikamnormalnie, chce otwierać w domyślnej klikam prawym, juz nie gadajcie ze tyle wysiłku was to kosztuje :]
case
moze nie tyle o wysilek co o odruch chodzi, ale juz sie pewnie wszyscy przyzwyczaili :evil: :roll: :?
mefju
O właśnie! o to chodzi - wszyscy się już przyzwyczaili... Jaki jest tego wynik? Otóż w moim przypadku, zawsze gdy mam link w OE próbuje go otworzyć tak, jak to się robi w K. I co? Klikam prawym - A TU NIE MA OPCJI "Otwórz w domyślnej przeglądarce"!
Wychodzi na to że i w Konnekcie (coprawda nieznacznie) i w OE, przy sprawdzaniu maili (tu już znaczniej bo za każdym razem mija trochę czasu zanim zoriętuję sie że to nie K i linki klika sie tu normalnie ;-) ) moja praca jest spowolniona. Nie będę już prowadził dalszych wywodow jakie konsekfencje niesie to utrudnienie na moje dalsze życie... ;-)
Takze gorąca prośba do tworcy kIEview: mistrzu! wprowadź opcję "normalnego" otwierania linków smile.gif

Pozdrawiam:
mefju
bakerss
Jakby sie dało to by już to dawno było a że są błędy to co zrobić ;]
kayakash
No offence u guys, ale u mnie otwiera domyslana przegladarka (Opera) bez zadnych problemow i nie wazne czy mam wlaczony czy wylaczony kIE...
cRoMo
kayakash, jakim cudem?
gilek
może stara wersja kIEview :]
kayakash
Nie wiem czy ma tu znaczenie brak IE6 (bo mam standartowe 5.5 z win2000), ale tak czy siak z czy bez kIE urle zawsze otwieraly mi sie w operze (czyli nie ruszaly IE5.5). Mozliwe, ze to jest przyczyna i moze rozwiazanie...
MiLKA
QUOTE(nix)
QUOTE(arkadyjczyk)
A może dodać to jako opcję z uwagą, że może powodować krytyki. Kto chce niech używa na własną odpowiedzialność.
nie podoba mi sie ten pomysl

osobiscie podzielam zdanie, dopoki bylo te rozwiazanie to zwiechy byly i to bardzo czesto. Biorac pod uwage fakt, iz kIEview jest dolaczany domyslnie do Konnekta, a ten juz wyszedl z wersji Beta, zwiechy sa jak najbardziej niepozadanym efektem.

ot> kiedys widziale taki programik do wyciagania htmla z kontrolki internet explorera, mam pewien pomysl aby to wykorzystac, ale za chiny ludowe nie moge znalezc, wie ktos moze gdzie to sie "chowa" ??
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.