Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przydalby sie transfer plikow zza NAT przez siec p2p ;)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
freei
wyzwanie dla ambitnych wink.gif
Olórin
W żadnym p2p nie przesle pliku jak 2 osoby są za nat'em. W końcu przesylanie plików przez gg jest oparte na p2p. Ale tu mały bonus, z tego co wyczytałem to jabber.org usdostepnia "File transfer proxy" smile.gif
arkadyjczyk
Skoro podobno skype działa jak obie strony sa za natem to może i przesyłanie plików da się zrobić.
Olórin
A masz takie łącze żeby to wszystko obsłużyć ?
Sija
QUOTE(Olórin)
A masz takie łącze żeby to wszystko obsłużyć ?


co to ma do rzeczy?
lucjusz
QUOTE(Olórin)
A masz takie łącze żeby to wszystko obsłużyć ?

ZTCW to w Skypie rozmowy nie ida przez centralny serwer. Jako "serwery" dzialaja komputery uzytkownikow nie bedacych za NAT'em i z nie obciazonym laczem. Juz to kiedys chyba bylo na forum to sie co niektorzy obruszali, ze nie beda dawac swojego lacza innym smile.gif [w sumie to odkad mam miesieczny limit danych to tez bym sie zastanawial :| ]
Olórin
QUOTE(lucjusz)
QUOTE(Olórin)
A masz takie łącze żeby to wszystko obsłużyć ?

ZTCW to w Skypie rozmowy nie ida przez centralny serwer. Jako "serwery" dzialaja komputery uzytkownikow nie bedacych za NAT'em i z nie obciazonym laczem.

No chyba że tak, nie wiedziałem smile.gif
lucas_mcs
no dokladnie tak jest, skype korzysta z nieobciazonego lacza innych, a pliki mozna wysylac przez yahoo msn ktore ma file transfer proxy smile.gif ja mam port przeforawardowany i tez nie zawsze dziala... nei wiem od czego to zalezy, ale jest jeszcze ftp.republika.pl czy jak ktos ma kumpla tonawet neostrada.pl smile.gif
arkadyjczyk
A może wymyślić jakiś własny rodzaj przesyłania plików, choćby z wykorzystaniem własnego ftp. Nie będzie to p2p, ale chyba mogłoby działać dla klientów K, a jak będzie działać dla K to są duże szanse, że ktoś zrobi współpracującą wtyczkę do Tlena i może Power Projecta. Mogłoby to być nawet lepsze niż KTransfer, bo możnaby wysyłać do drugiej osoby, która jest offline. Idzie tylko jakoś odpowiednio zrobiony link i tyle. Oczywiście miałoby ograniczenia zależne od wielkości ftp, ale to już każdy mógłby ustawić samodzielnie w zależności od swojego konta.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.