Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: mBox problem
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
mysior
Witam smile.gif

nie wiem czy ostatnimy czasy coś ktoś na ten temat pisał, ale mam pytanie:
(sorki, jeśli jest gdzieś już ten wątek poruszony, jeśli jest prosiłbym o wskazanie miejsca)

Mianowicie od kilku dni doświadczam dziwnego błędu przy wysyłaniu wiadomość za pomocą K. przez mBox'a
błąd ma nazwę "nieznany błąd" i nie bardzo czaje co go powoduje, zaznaczam, że sam proces logowania i wysyłania do momentu pojawienia się błędy przebiega bez zakłóceń
Spotkał się ktoś z czymś podobnym??
P.s. najgorsze w tym błędzie jest to, że nie wiadomo czy wiadomość została poprawnie wysłana...

miał ktoś coś podobnego??
czekam na ewentualne wskazówki smile.gif
case
skoro wystapil blad to wiadomosc raczej wyslana zostac nie mogla :twisted:, a ja pamietam, ze gdy mialem u siebie taki blad, to skasowalem w numerze +48 na poczatku i nastepna proba sie udala, ale czy to byl przypadek, czy rzeczywisty powod to nie mam pojecia, zwlaszcza, ze do innych osob wysyla z +48 ... noł ajdia :roll:
bakerss
Taaa też mam problem z mBoxem dzisiaj, ani z jednego ani z drugiego konta nie moge wysyłać :/
foxtwo
przed chwila probowalem wyslac esema z mbox'a i bylo napisane w okienq: nieznany błąd
Davka
Też miałem dziś ten błąd ale chyba SMS doszedł ohmy.gif
mysior
muszę przyznać, że troszkę mnie podnieśliście na duchu
już myślałem, że jestem sam... a tu taki odzew smile.gif

na pocieszenie mogę Wam napisać, że smsy dochodzą i to w sekundzie..
sprawdzałem na sobie (Idea), oraz na znajomych Era i Plus

tylko wkurzają mnie dwie rzeczy:
1. że pojawia się błąd
2. że nie wiadomo czy wiadomość została wysłana i jaki limit mi pozostał

ktoś może się wypowiedzieć co może być powodem?
Idea znów coś namieszała??
Davka
No pewnie Idea troszke coś zmieniła i trzebaby uaktualnić skrypta...
zwiedly
u mnie tez wystapil ten problem ale w jeszcze innej formie gdyz nie pokazuje zadnego komuniaktu o "nieznanym bledzie" tylko pisze ze komunikat wyslano. Niestety zaden z smsow wyslany przeze mnie w ten sposob nie dotarl do odbiorcy.

Jedyne "nienormalne zachowanie K. w tej sytuacji to fakt zawsze po wyslaniu smsa za pomoca Mboxa pokazywal ile jeszcze mam ich na koncie a teraz tego nie robi.

mam nadzieje ze wszytkie nasze posty tycza sie 1 porblemu, ktory to zostanie szybko i sprawnie rozwiazany smile.gif

pozdrawiam

zwiedly
Anrzej
^ Mam identyczna sytuacje jak powyzej. mBox Idea niby wysyla SMS, niby wyskakuje tresc "Wiadomosc dostarczona". Ale tak naprawde zaden z SMSow nie dochodzi. Trwa to juz od jakiegos tygodnia. W czym moze byc problem? Wczesniej all chodzilo ok.
lhs
U mnie wszystko było OK, do dzisiaj. Dzisiaj wysłałem KILKANAŚCIE SMS-ów, cały happy, bo za każdym razem pokazywało się "Wysłałem, zakończono poprawnie". Przed chwilą się dowiedziałem, że kilka z nich nie doszło (o reszcie nie wiem, czy doszła). Sprawdziłem do siebie - "Wysłałem, zakończono poprawnie" - i nic. SMS-a nie ma. Sciągnąłem sobie skrypt mBoxa z wiadomość.info - "Nieznany błąd". Wywaliłem skrypt z wiadomość.info, zainstalowałem z konnekt.info - "Wysłałem, zakończono poprawnie". I nic. SMS-a nie ma...

Wszedłem na stronę Idei - SMS doszedł. Więc to jednak wina skryptu...
lhs
KILKA MINUT PÓŹNIEJ:

Kolejna próba - udana tym razem (3 nowe SMS-y doszły, poprzednich wciąż nie ma). Nic już nie rozumiem - wygląda na to, że bramka mBox to klasyczna rosyjska ruletka...
nix
u mnie tez jest komunikat ze wyslano i nic nie dochodzi... zrobcie wreszcie z tym cos prosze :twisted:
Olórin
Tak, albo nieznany błąd i dochodzi :evil:
lhs
Przy "Nieznanym błędzie" też nie dochodzi. Najgorsze jest to, że NIE WIADOMO, kiedy dochodzi (bo CZASAMI dochodzi).
nix
sprawdzilem skrypt bramki mBox i okazalo sie ze znowu nie ma w nim urlEncode dla hasla... kiedys juz ta sprawa byla poruszana... wszystko dziala prawidlowo gdy haslo nie zawiera znakow specjalnych... po wstawieniu urlEncode(...) na hasle wszystko u mnie zaczelo dzialac prawidlowo smile.gif

prosze Hao popraw to wreszcie smile.gif

PS bylo o tym juz wczesniej i w kolejnej wersji skryptu ten sam blad:
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.ph...&start=30#14000
lhs
Musi być coś jeszcze, bo u mnie hasło nie zawiera znaków specjalnych. Być może to jednak wina Idei a nie skryptu, bo dzisiaj zamiast "Wysłałem, zakończono poprawnie" pokazało się "Wysłałem, .... SMSów na koncie" - a nie pamiętam, żebym ostatnio skrypt przeinstalowywał. No i dzisiaj SMS doszedł.
emzet
QUOTE(lhs)
Przy \"Nieznanym błędzie\" też nie dochodzi. Najgorsze jest to, że NIE WIADOMO, kiedy dochodzi (bo CZASAMI dochodzi).


Zeby upewnic sie, czy faktycznie doszlo, mozna sie pofatygowac na strone mboksa i sprawdzic status wyslanej wiadomosci, ktory jest chyba dosc wiarygodny. No, chyba, ze sie nie poznalem i skrypt pobiera info o dostarczeniu wlasnie stamtad...

BTW: jako, ze jestem nowym-starym uzytkownikiem forum, witam wszystkich forumowiczow:)
lhs
QUOTE(emzet)
Zeby upewnic sie, czy faktycznie doszlo, mozna sie pofatygowac na strone mboksa i sprawdzic status wyslanej wiadomosci, ktory jest chyba dosc wiarygodny.

OK, tylko po co w takim razie wysyłać z Konnekta?? Można się pofatygować na stronę i ze strony wysłać...

Miło nam, oczywiście, powitać!!
emzet
QUOTE(lhs)
OK, tylko po co w takim razie wysyłać z Konnekta?? Można się pofatygować na stronę i ze strony wysłać...


Heh, faktycznie, niezbyt logicznie to ujalem. Mialem na mysli sytuacje, kiedy blad wysylania wystepuje sporadycznie. Mnie np. zdarzylo sie tylko raz i wtedy sie pofatygowalem, co by pewnosci nabrac;] Jak ktos slusznie zauwazyl, ostatnio wysylka z mboksa ma charakter losowy, tak samo, jak pojawiajace sie w okienku konnekta potwierdzenia. I dla tych niepewnych, ktorym po wyslaniu rece chodza, byl powyzszy post:)
lhs
QUOTE(emzet)
Jak ktos slusznie zauwazyl, ostatnio wysylka z mboksa ma charakter losowy, tak samo, jak pojawiajace sie w okienku konnekta potwierdzenia.

Dlatego właśnie zdecydowanie odradzam korzystanie z bramki mBox w Konnekcie...
Sija
QUOTE(lhs)
QUOTE(emzet)
Jak ktos slusznie zauwazyl, ostatnio wysylka z mboksa ma charakter losowy, tak samo, jak pojawiajace sie w okienku konnekta potwierdzenia.

Dlatego właśnie zdecydowanie odradzam korzystanie z bramki mBox w Konnekcie...


zamiast odradzac, moglbys poprawic.

dzialajaca poprawka w zalaczniku
hao: jakbys mogl, to wrzuc poprawiony skrypt na centralke, bo pewnie tutaj nie zajrzy duzo osob.

Załączniki

lhs
QUOTE(Sija)
zamiast odradzac, moglbys poprawic.

Ha!! Zdecydowanie przeceniasz moje możliwości... :wink:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.