Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: cos z cryptem nie tak
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
januzi
heja

wysylam moje klucze do osoby i ... ona widzi co ja pisze, ale ja juz nie widze co ona wysyla do mnie. Nie dekoduje. da sie cos z tym zrobic ?
alberht
hmmm... a czy ona wysłała klucze Tobie??
januzi
tak, podsylala mi klucze, ale zadnego komunikatu nie bylo. potem usunela moje klucze i wyslala swoje. no i zamiana rol, to co ona pisala do mnie bylo ok, ale juz w druga strone nie.
Lukas77
Wtyczka crypt musi być jako pierwsza na liście wtyczek, u Ciebie i u tej samej osoby... jest to konieczne żeby działała poprawnie!
arkadyjczyk
QUOTE(januzi)
tak, podsylala mi klucze, ale zadnego komunikatu nie bylo. potem usunela moje klucze i wyslala swoje. no i zamiana rol, to co ona pisala do mnie bylo ok, ale juz w druga strone nie.

Jak dla mnie to jest trochę niejasne, coś w stylu. Jak ja miałem jej klucze to mogłem czytać jej wiadomości, a jak ona miała moje klucze to mogła czytać moje. I tak powinno być, tylko gdzie jest przypadek, że obydwoje macie swoje klucze :?:
lhs
QUOTE(arkadyjczyk)
tylko gdzie jest przypadek, że obydwoje macie swoje klucze

Styl arkadyjczyka jest trochę niejasny - chodzi o to, że TY musisz mieć JEJ klucze (a nie swoje własne), a ONA TWOJE (a nie jej własne)!! I musicie je mieć JEDNOCZEŚNIE!!

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
januzi
ta, tyle ze jej klucze nie dochodzily do mnie
lhs
A zrobiliście tak, jak Lukas77 pisał??
januzi
hmmm ... teraz trybi smile.gif

eee za szybko powiedzialem, ja widze ze ma kodowane wiadomosci, ale ona widzi ze jest nk
zresetowalem konnekta i teraz jest jeszcze gorzej, juz nawet nie dekoduje wiadomosci
januzi
ona ma moj klucz, ja mam jej, wlaczamy kodowanie i jest znaczek [NK] i zakodowane wiadomosci. i nic sad.gif
lhs
Spróbujcie zrobić tak (OBOJE!!):
1. ustawcie ggcrypt.dll jako pierwszą ładowaną wtyczkę;
2. zrestartujcie Konnekta;
3. usuńcie wszystkie stare klucze (Konfiguracja / Wtyczki / GG Crypt);
4. wygenerujcie nowe klucze;
5. prześlijcie je sobie.

Jeżeli nie pomoże, to poczekajcie, aż nix się odezwie (to chyba on jest autorem wtyczki).
januzi
wykonane i dalej nic. po wlaczeniu szyfrowania robi sie zle :|

oczywiscie klucze wyslane bez kodowania
MiLKA
QUOTE(lhs)
Spróbujcie zrobić tak (OBOJE!!):
1. ustawcie ggcrypt.dll jako pierwszą ładowaną wtyczkę;
2. zrestartujcie Konnekta;
3. usuńcie wszystkie stare klucze (Konfiguracja / Wtyczki / GG Crypt);
4. wygenerujcie nowe klucze;
5. prześlijcie je sobie.

wazne jest by przesylac klucze bez kodowania, bo inaczej kiszka
Sija
z tego co pamietam, to wtyczka kIEv kloci sie z ggcryptem, wiec to moze to?
MiLKA
a nie czasem pokazywanie tresci wiadomosci w knotify?? bo juz od momentu pojawienia sie tej mozliwosci zaczely sie robic cyrki z ggcryptem
xMalineXxx
Tak wogole to mam ten sam problem... ja wysylam klucze do kolegi, on odbiera i pozniej wysyla mi... Tylko ze ja dostaje ten klucz w oknie rozmowy, a jego tekst wypisywany jest albo normalnie albo za pomoca kodu... po przestawieniu i wylaczeni kieview czy knotify dalej nie dziala i sa krzaki, rozne kombinacje, typu obaj dostajemy kod, on dostake kod, albo ja... Moze warto byloby cos z tym zrobic biggrin.gif Problem jak zawsze aktualny...
mefju
U mnie i mojego kumpla gg crypt działa bez problemu. Nie mam ustawionej wtyczki jako pierwszej (nie wiem jak to jest u kumpla) ani nie stosowaliśmy jakiejś specjalnej kolejności działania ;-) - poprostu jak coś nie działało usuwaliśmy klucze zarówno własne jak i otrzymane i próbowalismy ustawić crypta inaczej...
Po ok 5 miunutach się udało (najprawdopodobniej z początku nie wychodziło, bo wysyłaliśmy klucze podczas kodowania - dokładnie nie pamiętam bo robiliśmy to dość dawno).

Pokombinujcie, kiedyś musi się udać biggrin.gif
MiLKA
QUOTE(xMalineXxx)
Tak wogole to mam ten sam problem... ja wysylam klucze do kolegi, on odbiera i pozniej wysyla mi... Tylko ze ja dostaje ten klucz w oknie rozmowy


niech Twoj kolega wysyla klucz nie kodujac tekstu, powinno pomoc
zeus
hej!
ja dopiero zaczynam z Konnektem, bo wlasnie zainteresowala mnie ta wtyczka ggcrypt o ktorej tutaj mowa...
Tez mialem z nia problemy, ale znalazlem (chyba) uniwersalny sposob na uruchomienie szyfrowania.

1. Powiedziec drugiej osobie aby przyslala swoj klucz.
2. po otrzymaniu klucza wylaczyc szyfrowanie i wyslac swoj klucz.
3. powiedziec drugiej osobie aby zrestartowala konnekta (poniewaz po kliknieciu na przycisk "crypt" nadal jest tylko jedna opcja (wyslanie klucza)
4. obie strony klikaja na "crypt" wlaczajac szyfrowanie.

pozdrawiam
/zeus
blazko
Ja dzisiaj włączyłem szyfrowanie i też się chwilkę zakręciłem.
A rozwiązanie jest dość proste i nawet jest wszystko napisane w opisie wtyczki w ustawieniach tylko trzeba przeczytać i trochę pomyśleć.
Cały pic polega na tym aby mieć klucz osoby do której się szyfruje.
I tu jest taki myk, że jak ktoś nam prześle swój klucz to my już możemy mu szyfrować, i teraz jak wysyłamy swój klucz drugiej osobie to nikt nie zwraca uwagi ze ma juz włączone szyfrowanie, i wysyła klucz zaszyfrowany - więc nie można go poprawnie odebrać. Trzeba najpierw wyłączyć szyfrowanie, i w tedy dopiero wysłać.
U mnie wtyczka GG Crypt nie jest pierwsza, cały problem był w tym ze ja swój klucz wysyłałem już zaszyfrowany:).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.