Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kolejny w gruncie rzeczy zbędny bzdet :)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
harcesz
mozna by coś pokombinowac żeby to podpiać pod konekta? głupie ale cieszy biggrin.gif

http://serwer.jabberpl.org/pogoda.php
hao
Przecież nic nie trzeba kombinować a działa... Jedynie ikonek z chmurami nie wyświetli. Dodaj odpowiedni kontakt do listy, włącz pobieranie jego statusu i voilla
kupczak
O właśnie hao mam takie jedno pytanko. Czy planujesz wprowadzenie zmiany ikonek dla poszczególnych kontaktów tj. tak jak to jest w jabberowych komunikatorach typu Psi, czyli tak, aby można było przypisać co jest do czego, ale nie w sposób taki jak to jest w (np.) Psi, ale klikasz na kontakt prawym przyciskiem myszy -> więcej i dzięki jakiejś wtyczce zmieniasz ikony dla danego kontaktu. Mały bajer a cieszy.
cremmator
yyyyy, właśnie, jak to jest.. mozna przypisać inkonki do poszczególnych kontaktów?? jezeli tak to jak ?? a jezeli nie to jak został zrobiony ten zrzut... http://www.konnekt.info/download/uploaded/img/amirose.jpg ...photoshopem ?? wink.gif
lhs
Na tym zrzucie ikonki nie są przypisane poszczególnym kontaktom, tylko poszczególnym sieciom.
kox
... a dokładniej wiele z nich to transporty jabbera. A screenshot to faktycznie fotomontaż, bo nie używam naraz tylu sieci, a chciałem pokazać jak to wygląda wink.gif
arkadyjczyk
Ustawienie ikonek dla sieci nie jest trudne, nawet ręcznie. Ja mam tak zrobione dla 5 sieci nawet z tymi samymi ikonkami ściągniętymi z mirandy. Kiedyś proponowałem napisanie wtyczki, która mogłaby robić to w miarę automatycznie, bo wystarczyłoby wyedytować jeden plik .xml
lhs
Proponowałem kiedyś to samo, niestety nikt nie zauważył mojego posta...
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1938
Olórin
hao by powiedział "Tradycyjnie, da się to zrobić wtyczką wink.gif"
lhs
Olórin - a kto u pisze wtyczki??????!!!!!!
Sija
QUOTE(lhs)
Olórin - a kto u pisze wtyczki??????!!!!!!


a w czym problem, zeby ktos mogl zaczac :?:
lhs
No to trzeba będzie przysiąść do C++ w wakacje... Podstawy już są, gorzej z programowaniem dla Windows...
Olórin
lhs - dla konnekta (pod kątem tej wtyczki) nie są potrzebne podstawy programowania dla windows (poza tymi elementarnymi)

Używamy pola z tablicy kontaktów: CNT_STATUS_ICON, reagujemy na IM_CNT_STATUCHANGE, i tam ustawiamy UIIcon(IT_STATUS,net_zestawu_ikonek_wybranego w konfigu, status, 0);

Pisałem z pamięci, moga być jakieś błędy, ale idea jest taka
lhs
Olórin - dzięki za pomoc, niestety najpierw musiałbym "filozofię wtyczki" zrozumieć (czyli SDK poczytać trochę...), a ponieważ pracuję zawodowo w zupełnie innej branży - na moje konnektowo/informatyczne hobby jedynie wakacje pozostają... Na razie rozgryzłem na czym te xml'e i css'y od styli polegają (HTML, CSS, JavaScript w zeszłe wakacje były...) i jestem tak z siebie dumny, że... na razie wystarczy!! :wink:
arkadyjczyk
Olórin, my się nad wtyczką zastanawiamy, a Ty już ją napisałeś i nawet źródło na forum wrzuciłeś biggrin.gif
Aule
A wy myśleliście że Olew.k to niby jak zmienia ikonke? Tylko, że Olew.k nie reaguje na zmiany statusów. Olórina kod jest... no jakby to powiedzieć....hmmmm... lekko upośledzony :wink:
Olórin
arkadyjczyk - hehe, daje wam szansę zaby się wykazać, oraz pocwiczyć pracę z SDK 8) wtyczka jest IMHO prosta do wykonania. Jak bede przy kodzie siedział, może dodam to do nowej wtyczki (narazie jest tylko pomysł, ma mieć 2 funkcje)

pz16 - wypraszam sobie hasełka typu "upośledzony kod" tongue.gif, to nie jest kod, to raczej wizja jak problem trzeba rozwizać ;p hao rozwiązuje problem ikonek dla poszczególnych sieci w kjabberze w IDENTYCZNY sposób 8)

lhs - Jak to mówią, nie odrazu Rzym zbudowano smile.gif
[Lu]Q.Z
mozna by to nazwac swojego rodzaju algorytmem, przeznaczonym do z gory okreslonego SDK-a tongue.gif
Aule
QUOTE
pz16 - wypraszam sobie hasełka typu \"upośledzony kod\" , to nie jest kod, to raczej wizja jak problem trzeba rozwizać ;p hao rozwiązuje problem ikonek dla poszczególnych sieci w kjabberze w IDENTYCZNY sposób

Mi chodziło o to że ten kod niedorobiony (niedopisany), a nie że wadliwy, przeciez napisałem, że w podobny sposób sam ikonke zmieniam. A ta kontrolka w konfigu to nie została przypadkiem specjalnie dla kJabbera stworzona? Jej wcześniej nie było, jeżeli tego nie zauważyłeś. :roll:
Olórin
QUOTE(pz16)
Mi chodziło o to że ten kod niedorobiony (niedopisany), a nie że wadliwy, przeciez napisałem, że w podobny sposób sam ikonke zmieniam. A ta kontrolka w konfigu to nie została przypadkiem specjalnie dla kJabbera stworzona? Jej wcześniej nie było, jeżeli tego nie zauważyłeś. :roll:

Szukasz dziury w całym.....to pole może i powstało dla kJabbera, ale co to zmienia ???? Bez kJabber.dll to pole też jest - własność interfejsu....
jareq
No właśnie Olórin biggrin.gif to kiedy możemy sie spodziewać takiej wtyki :wink:
Olórin
Do niedzieli na nic nie liczcie, później sie zobaczy smile.gif
Aule
Olórin naucz sie ze zrozumieniem czytać, przyda Ci sie na egzaminie. Ja nie robie żadnego problemu, a to ty szukasz problemów, gdzie ich nie ma. To było małe OT tylko, że to pole zostało głównie dla kJabbera stworzone. Toż napisałem, że sam go używam.
lhs
A czy ktoś tutaj nie zrozumiał zbyt poważnie czegoś, co żartem było??
Aule
A kto tu o powadze jakiejkolwiek gada?
lhs
QUOTE(pz16)
A kto tu o powadze jakiejkolwiek gada?

Że niby ja poważnie nie gadam????????
UWAGA, emot: :wink:
Olórin
QUOTE(pz16)
Emota zadnego nie było, więc to raczej żartem nie było. A kto tu o powadze jakiejkolwiek gada?

Jeżeli ty przez emoty rozróżniasz co jest żartem a co nie, to oznacza ze masz problemy z logicznym rozumowaniem tekstu (specjalnie dla ciebie: ) wink.gifwink.gifwink.gifwink.gif

BTW, takie OT może troche namieszać w wątku, słyszalem ze bylo coś takiego na tzw. egzaminie tongue.gif zbędna tableka - do wszystkiego można było dojść myśląc logicznie wink.gif

EOT
Aule
Nie mam dzis humoru, więc nie licz, że zauważę ironię. Sam nieczęsto ich uzywam na forum.
QUOTE
Szukasz dziury w całym.....to pole może i powstało dla kJabbera, ale co to zmienia ???? Bez kJabber.dll to pole też jest - własność interfejsu....
HAHAHHAHAHAHAAHAHA, ale to jest śmieszne, naprawde świetny żart. Naucz sie czytać, ja na tego posta odpowiadałem, a nie na poprzedniego....

Mała dygresja : Taa. Na ten egzamin mozna iść praktycznie bez przygotowania, szczególnie na mat-przyrod. Najlepsze było zadanie z brzegami, gdzie wszystko wytłumaczyli w tresci. I tak wiekszosc moich kumpli źle to zrobiła.

OT: Olórin ty mnie "ignorujesz po cichu czy jak? Bo ja do Ciebie pisze, a ty nic nie odpowiadasz.
Olórin
QUOTE(pz16)
OT: Olórin ty mnie \"ignorujesz po cichu czy jak? Bo ja do Ciebie pisze, a ty nic nie odpowiadasz.

Nie używam olewki wink.gif

Może zakończymy juz tą bezsensowną dyskusje ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.