Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dzielenie wiadomosci na mniejsze...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
piotr.ek
Z wiadomosc.info:
QUOTE
Kaworu udostępnił nową wtyczkę do tlena - utx. Wtyczka ta dzieli wychodzące wiadomości powyżej tysiąca ośmiuset znaków na mniejsze, aby nasz rozmówca dostał cały tekst, a nie jego część.

...moze daloby sie cos takiego w K wprowadzic? smile.gif
przydaloby sie tongue.gif
kupczak
O ile zrozumiałem to chodzi o taki bajer dzięki któremu serwer nie zżerałby części dłuższego tekstu, tylko wysyłał go w fragmentach, a nie np jak jest to w gg, że trzeba to samemu podzielić, bo Ci więcej nie wyśle.
case
tak! bardzo przydatna rzecz!
to samo zobaczylbym w kLanie, w ktorym zawsze przy probie przeslania jakiegos wiekszego logu/partii tekstu/fragmentu rozmowy dostaje informacje ze: "wiadomosc prawdopodobnie nie zostala dostarczona" i faktycznie nie zostaje, z powodu jakiegos [nie wiem ile wynosi] limitu znakow jakie moze ona zawierac...
KaLoH
Jestem Za biggrin.gif
Puma
Full wypas 8) , wkurza mnie to gdy coś wysyłam i koniec nie dochodzi do adresata :evil:
mlodass
Otóż to biggrin.gif Musi być takie coś smile.gif
vojtek
Ja jak wkleje duza ilosc tekstu (powiedzmy 3 tys znakow) do okna wiadomosci i dam 'wyslij' to mi wywala konnekta, a odbiorca oczywiscie nic nie dostaje..

Jakby to bylo naprawione to byloby extra..
piotr.ek
No dobra, zapotrzebowanie jest, tylko kto sie podejmie zaspokojenia? wink.gif
Puma
QUOTE(piotr.ek)
No dobra, zapotrzebowanie jest, tylko kto sie podejmie zaspokojenia? wink.gif


Odwieczny problem 'być albo nie być, oto jest pytanie' , w tym przypadku mówiąc wprost kto zrobi taką wtyczke !!
Aule
8) Ja już zacząłem .Ale po 10 min pracy wtyka wogle nie wysyła wiadomości. Coś powaliłem, ale to tylko kwestia czasu.
piotr.ek
QUOTE(pz16)
8) Ja już zacząłem .Ale po 10 min pracy wtyka wogle nie wysyła wiadomości. Coś powaliłem, ale to tylko kwestia czasu.

Tylko zeby to uwzglednialo znaki na formatowanie tekstu, emoty itd., co by niespodzianek nie bylo wink.gif
Aule
Taa. Może później, bo narazie to sie oopiera na długości znaków.
piotr.ek
QUOTE(pz16)
Taa. Może później, bo narazie to sie oopiera na długości znaków.

Jak to pozniej? Nie znam sie, ale co bedzie jak przy tym, co planujesz, uzyje formatowania itd.?
_menic_
ale przeciez cała idea formatowania wiadomosci odbywa sie na podstawie znaczników textowych, czyli totez bedzie zliczane...
piotr.ek
QUOTE(_menic_)
ale przeciez cała idea formatowania wiadomosci odbywa sie na podstawie znaczników textowych, czyli totez bedzie zliczane...

Wiem, tylko rozne cuda sie zdarzaja, a nie chcialem, zeby to gdzies zginelo wink.gif Poza tym pz16 napisal w tym temacie 'pozniej', co zabrzmialo niepokojaco...
Zakrn
Obawiam się, że z tym może być gorszy problem. Bo jeśli np. ma uciąć po x znakach, a akurat tam gdzieś trafi się znak formatowania np.
QUOTE
text textextet<b>textext X textext</b> i jeszcze cos....
, czyli podzieli taki blok na dwa, to trzeba w pierwszej wiadomości zakońćzyć ten blok, a w drugiej go od nowa rozpocząć. Chyba rozumiecie? :roll:
Olórin
To już chyba szczegół....
Aule
No nawet dzieli. Tylo że jest jeden mały problem. Wysyła tylko ostatnią część. Muszę poszukać bug'a.
_menic_
ale to chyba nie jest problem tongue.gif
Sam troche programuje w php i wystarczy mała funkcja do napisania i takie cus bedzie ładnie smigało. Nie wiem jak to jest w c++, ale w koncu składnią są podobne te języki... smile.gif
Aule
Też tak myślałem. W PHP jest funkcja do tego(split(), explode()), a w cpp standardowo nie ma takiej funkcji. I wcale to nei takie logiczne bo w teorii to też powinno wysyłać.
Zakrn
QUOTE(Olórin)
To już chyba szczegół....

Może i szczegół... ale też trzeba o tym pamiętać, bo strata formatowania, to wielka strata... a co w przypadku, gdyby np. miała być jakaś emotikonka np. <głaszcze> i podzieliłoby ją w połowie sad.gif ? Chodziło mi właśnie o takie przypadki, żeby nie było z tym problemów, Olórin.
piotr.ek
No to trzeba by dac wyjatek jakis, co by nie dzielil tekstow w < >...
Aule
Ja dfziele spacjami, więc nie powinno być takich sytuacji. Narazie ni emogę robić tej wtyki, bo musiałem reinstalke robić windowsa. :evil:
Zakrn
Wirus, dysk, czy może katastrofa ekologiczna? :roll:
LooZ^
Mysle, ze po prostu chcial nam zrobic na zlosc wink.gif
Aule
Cholera wie. Wieczorem było ok, a rano już kilka progsów (w tym VC++.NET i mój AVK2k4) odmówiły posłuszeństwa. Niestety zauważyłem też inne symptomy tj. nie pokazujące się okienko menadżera zadań i znaczne spowolnienie kompa. Nie chciało mi sie bawić więc reinstalka pomogła.
Jak zainstaluje VC++.NET'a to postaram sie pobawić w robienie plug'a :wink:
Olórin
QUOTE(pz16)
Cholera wie. Wieczorem było ok, a rano już kilka progsów (w tym VC++.NET i mój AVK2k4) odmówiły posłuszeństwa. Niestety zauważyłem też inne symptomy tj. nie pokazujące się okienko menadżera zadań i znaczne spowolnienie kompa. Nie chciało mi sie bawić więc reinstalka pomogła.
Jak zainstaluje VC++.NET'a to postaram sie pobawić w robienie plug'a :wink:


Nie prościej było odpalić Norton Antyvirus & chkdsk c: /f ?
Aule
Nie lubie sie bawić. A wirusy miałem, niestety w plikach systemowych. A i jeszcze mały problem. Nie ma Nortona antyvirusa, tylk o AVK2k4 które przestało działać.
case
fajny off-topic, ale co z glownym tematem... :?: :evil: :evil: :evil:
Aule
Mam problem z algorytmem dzielenia. Ktoś wyżej pisał, że łatwo napisałby coś takiego pod PHP. Niech napisze, uwzględniając wysyłanie każdej wiadomosci + ostatnią niewymiarową, a ja to na Cpp przerobie. Mógłbym nad tym posiedieć i sam to zrobić, ale mam egzamin za 2 tygodnie i nie chcem zawalić siedzęc po nocach :wink:
forum nie posiada takiego szpeca biggrin.gif wiec poczekamy jeszcze 2-3 tygi jak ci sie egzaminy skoncza biggrin.gif

P.S egzaminy gimnazjalne ? :-)
Olórin
QUOTE(arct!c)
P.S egzaminy gimnazjalne ? :-)

Chyba tak smile.gif, ja mam do nich jeszcze rok biggrin.gif

ale powracając do tematu, jak to zrobić ?

CODE

std::string msg;
msg="dluga wiadomosc";
for(int i = 0; i<msg.length();i+=2000){
      slijwiadomosc(msg.substr(i,2000));
}
if(i != msg.length) {// jak jeszcze coś zostało
        slijwiadomosc(msg.substr(i));//slemy do konca
}


tak to obrazowo widze biggrin.gif
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
tak to obrazowo widze biggrin.gif

Ekhm... to moze cos bardziej namacalnie teraz, co? biggrin.gif
Aule
Olórin to juz tera tylko napisz, bo to wlasciwie jedyne co moze byc w tej wtyce.
czyli wtyka bedzie biggrin.gif no i tak mam byc


P.S Olórin ja nie mam tyle szczescia co ty :-)
Olórin
W tym tygodniu napewno nie rusze, jestem troche zajęty smile.gif ale na sprawy konnektowe tez znajduje troche czasu biggrin.gif to poczeka chwile w kolejce
konnekt jest naj...naj... :-) wszytko inne na bok <joke_ofc> ^^ olej szkole, olej egzaminy czy co tam masz tongue.gif
Aule
Olórin jest dopiero 2go klasistą, egzaminy ma za rok laugh.gif .
Aule
Wtyczkę mozna znaleźć tu : http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?p=21556#21556

Narazie nie uwzględnia wyrazów, ale może to poprawię w następnej wersji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.