Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czyszczenie listy ignorowanych - nie da sie...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
piotr.ek
Na liscie, ktora pojawia sie po kliknieciu 'ignoruj' (strzalka na glownym toolbarze) mam takie cos, jak na zalaczonym obrazku. Pelen zapis tego, co sie tam nie miesci wyglada tak: "b73@tlen.plu#63@b73@tlen.pl#%10@9999999" przy czym # zastepuje kwadrat ze screenshota, a 9999999 numer GG.

Od b73@tlen.pl dostaje non-stop reklamy, ignorowanie nie dziala (sprawa pewnie ma sie tak samo jak z jabberem), a numer GG ignorowalem dla testow i teraz najlepsze, czyli przechodzimy do sedna sprawy: nie moge tego wpisu w 'ignoruj' usunac tongue.gif Osoba z tym numerem GG (ma K) widzi, ze ja ignoruje, ale nie przeszkadza to w zaden sposob w prowadzeniu rozmowy ani mi, ani jej...

...jakis pomysl? smile.gif

Załączniki

Zakrn
Może mały OT: co to jest w ogóle to b73? za każdym razem, kiedy się połączę to mi jakąś głupią wiadomość śle...
KOSMOS
u mnie to samo - SPAM
piotr.ek
Dobra, ale wracajac do tematu, bo wszyscy wiemy, ze to spam - da sie jakos ten wpis usunac i przestac ignorowac ten numer gg?
drivex
aby nie otrzymywac mozecie sprobowac olewKą smile.gif
piotr.ek
QUOTE(drivex)
aby nie otrzymywac mozecie sprobowac olewKą smile.gif

Nic to nie daje. Ale czy naprawde nikt nie wie, jak usunac ten wpis i przestac ignorowac?
Olórin
spróbuj zaimportować tego xml'a (tylko sobie zrób kopie cfg.dtb/expimpem tongue.gifP)

Załączniki

piotr.ek
QUOTE(Olórin)
spróbuj zaimportować tego xml'a (tylko sobie zrób kopie cfg.dtb/expimpem tongue.gifP)

Zadzialalo smile.gif Dzieki! Wypadaloby sie teraz zastanowic, co sie stalo, ze sie skopalo. Najpierw ignorowalem kontakt tlenowy kilka razy (oczywiscie okazalo sie w koncu, ze ignorowanie nie dziala), a potem, dla testow ten nr gg. Jak chcialem go odignorowac, to zobaczylem to cudo nie do usuniecia tongue.gif

A teraz zrobilem taki oto eksperyment:
1) ignoruje kontakt tlenowy (A)
2) ignoruje kontakt gg (cool.gif
3) obydwa ignorowane kontakty laduja na dole listy, czyli ok
3) wchodze do 'ignoruj' i tez ok - wszystko na swoim miejscu, na liscie Tlen widac A, a na liscie Gadu-Gadu mamy B
4) w 'ignoruj' z listy Tlen usuwam A (widze w tle, ze wraca na swoje miejsce), wchodze od razu na liste Gadu-Gadu i co? Pusto tongue.gif Nie ma tam B, mimo, ze ignorowany siedzi dalej na dole listy kontaktow
5) wychodze z 'ignoruj' i wchodze raz jeszcze - ciagle go nie ma
6) rozwiazanie: nalezy na liscie kontaktow jeszcze raz kazac ignorowac ten numer gg, zeby potem mozna bylo go normalnie 'odignorowac' w 'ignoruj' tongue.gif

...niby czepianie sie szczegolow, ale cos jednak jest nie tak z ta opcja... (nie wiem, jak w innych kombinacjach, bo nie chce mi sie juz sprawdzac wink.gif)
Olórin
Prawdopodobnie dlatego że lista ignorowanych jest zapisywana w formacie
CODE
siec[liczba]@uid

czyli moze wyjsc
CODE
21@ol0rin@tlen.pl

dwie małpki i się gubi?
jak przed 2 małpką są liczby to juz wogóle tragedia pewnie wink.gif
hao
o cholera.... nie pomyślałem biggrin.gif
piotr.ek
Czyzby moj problem mial sie do czegos przydac? Yeah! biggrin.gif
hao
Poprawka jest na becie... Żeby przywrócić pełną funkcjonalność trzeba jednak najpierw wyczyścić ustawienia ignorowania expimpem
Olórin
dodatkowe konta jabbera przestały działać (nie łączy się)

UPDATE: Już działa, dns mi padł na routerze i nie łączyło smile.gif
piotr.ek
A co do update'u troche poza tematem - ktora bramka idea mbox jest wlasciwa? Ta z centralki wiadomosc.info czy z konnektowej? tongue.gif Sciagniecie jednej sprawia, iz pojawia sie ptaszek przy drugiej i tak w kolko...
Olórin
QUOTE(piotr.ek)
A co do update'u troche poza tematem - ktora bramka idea mbox jest wlasciwa? Ta z centralki wiadomosc.info czy z konnektowej? tongue.gif Sciagniecie jednej sprawia, iz pojawia sie ptaszek przy drugiej i tak w kolko...


Postaram się przez te święta uporzadkować katalog na wiadomosc.info, zrobie tak że pliki które są na oficjalnym kupdate będą tylko wymienione (a do pobrania odesłania do kUpdate, czyli nie będą się pojawiać na wiadomosciowym update)

EDIT: a tak z innej beczki... może by zrobić możliwość grupowego blokowania , pozycja ignoruj pojawia się przy zaznaczonych kilku kontaktach ale nic nie robi. Może by to zmienić?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.