Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: my chat control
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
nix
nawiązanie do tematu:
http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1740
(tam niestety nie mozna wrzucac plikow)

temat dotyczy okna rozmowy z emotami ale bez IE:

znalazlem ostatnia wersje... ktora byla w trakcie przerabiania... np godzina wiadomosci jest nieprawidlowo rysowana (wynika z przerabiania sposobu obslugi)
jesli ktos ma ochote to moze sobie popatrzec wink.gif

czarne pole sluzy do wpisywania testowych wiadomosci (wysylane przez Ctrl+Enter - nie czepiac sie - to tylko testowy szkielet :twisted:
Zakrn
Heh... Interesujące... ale jak na razie strasznie dziwne... :shock:
gosciu
Fantastyczne, ale czy mozna sie spodziewac implementacji, czy jest to tylko jako ciekawostka ? :)
Olórin
QUOTE(gosciu)
Fantastyczne, ale czy mozna sie spodziewac implementacji, czy jest to tylko jako ciekawostka ? smile.gif

Raczej to drugie sad.gif chociaż fajny bajer smile.gif
MiLKA
QUOTE(Olórin)
QUOTE(gosciu)
Fantastyczne, ale czy mozna sie spodziewac implementacji, czy jest to tylko jako ciekawostka ? smile.gif

Raczej to drugie sad.gif chociaż fajny bajer smile.gif

wlasnie mialem "wizje" ( I have a dream, to have a dream ;p )
przechodzac do sedna, jak wiadomo wtyka kIEview to tak naprawde subclassing (podmiana) istniejacej kontrolki, mozna by oddzielic tego rodzaju wtyczki do osobnej kategorii wtyczek z odpowiednimi parametrami. Odpowiednie komunikaty i konnekt by wiedział (przed uruchomieniem wtyczki w konnekcie), ze np. kIEview podmienia okno rozmowy, ale także otrzymał informacje od innej wtyczki kMyChat (;p), że ona też podmienia, na to konnekt nie możliwe, i pokazuje okienko z wyborem odpowiedniej wtyczki pokazując dodatkowe informacje, np. zależności od systemu, explorera itp..itd.. mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem ;d
case
QUOTE(MiLKA)
[...] mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem ;d

jasno... w mirandzie tak wlasnie jest to zrobione :wink:
MiLKA
QUOTE(case)
QUOTE(MiLKA)
[...] mam nadzieje ze jasno wytlumaczylem ;d

jasno... w mirandzie tak wlasnie jest to zrobione :wink:

no nie do konca tak, ja poprostu rozwinalem to do postaci bardziej rozbudowanej, ale (jak mi sie zdaje) bardziej ergonomicznej z punktu widzenia uzytkowania dla przecietnego usera... no wezmy z zycia wziete:

Jan Kowalski, zasintalowal sobie Konnekta, na starcie dostal mozliwosc wyboru (dzieki kreatorowi) jaka wtyczka ma obslugiwac okno rozmowy. Zaczal korzystac z kIEview. Po pewnym czasiu kUpdate pobiera nowa wtyczke, kMyChatControl, po zainstalowaniu, ku zdziwieniu naszego Jana Kowalskiego, dostaje okienko ktore widzial na poczatku przygody z konnektem. Widzi w nim kMyChatControl i postanawia sprobowac. Po dwoch godzinach uzywania stwierdza, ze jednak kIEview bardziej mu pasowal, wiec wybierajac odpowiednia pozycje w menu, przywoluje okienko wyboru wtyczek. Pelen euforii wraca do kIEview....

tak ja to widze....
case
no, ciekawy pomysl MiLKA [w mirandzie, jest jedynie opcja wyboru, w przypadku, gdy zainstalujemy kilka wtyczek, odpowiadajacych za jedna funkcje [np. wyglad okna rozmowy, czy obsluga historii], ale juz i to jest bardzo przydatne]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.