Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jabber World Map i wysyłanie statusu
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
mefju
Zachciało mi się figurować na JWM. Problem polega na tym, że ikonka dostępności na mapie, świeci się dopiero po tym jak "ręcznie" wyślę status do bota (prawy klik --> status --> wyślij status). Pola pobieraj i wysyłaj status mam zaznaczone. Czy jest to wina konfiguracji Konnekta, bota JWM, czy może jeszcze inaczej?
Aha, dodam jeszcze, chociaż nie wiem czy ma to jakiś związek z opisanym problemem, że często zdarza się, że rozmawiam z kumplem i dopiero po 2-3 minutach rozmowy, Konnekt wyswietla mi, że kumpel jest "dostępny". To samo dzieje sie w drugą stronę. Obaj mamy cały czas status ustawiony na "dostępny". Używamy z sieci jabber.org, kumpel ma jakiegoś linuxowego klienta.


Pozdrawiam:
mefju
Olórin
Moja żarówka pali się dobrze biggrin.gif, sprawdź czy jest autoryzajca w obie strony...
mefju
Autoryzacja jest na bank obustronna. Jak napisałem wyżej - status na mapie zmienia się po jego "ręcznym" wysłaniu. Zauważyłem, że bot JWM wyłapuje też przejście ze stanu "dostępnego" na "niedostępny". Tylko dlaczego nie ustawia pozostałych kombinacji? Wygląda to tak, jakby mimo zaznaczonego pola "wysyłaj status", Konnekt tego nie robił... Nie wiem. Kompletnie zgłupiałem...

Pozdrawiam:
mefju
Olórin
Właśnie sprawzałem, moja chromowa żarówka reaguje odrazu, może problemy z połączeniem z twoim serwerem?
piotr.ek
QUOTE(Olórin)
Właśnie sprawzałem, moja chromowa żarówka reaguje odrazu, może problemy z połączeniem z twoim serwerem?

Chromowa? Chcesz powiedziec, ze serwer chrome.pl dziala?! tongue.gif
MiLKA
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(Olórin)
Właśnie sprawzałem, moja chromowa żarówka reaguje odrazu, może problemy z połączeniem z twoim serwerem?

Chromowa? Chcesz powiedziec, ze serwer chrome.pl dziala?! tongue.gif

dziala i to juz pare dobrych dni smile.gif))
piotr.ek
QUOTE(MiLKA)
dziala i to juz pare dobrych dni smile.gif))

No tak, po pieciu minutach prob wreszcie sie polaczyl tongue.gif (w nagrode dostalem zyczenia swiateczne, hehe)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.