Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kreator konfiguracji Konnekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
kupczak
Jako że do K pojawia się coraz więcej wtyczek można by zrobić wersję konnekta w której odrazu będą wtyczki extra, czyli swego rodzaju wersja special tak jak to jest np. w aqq czy foobarze2000. Ale w tym topicu nie chodzi mi o to aby powstała wersja standardowa i specjalna, ale głównie aby w K pojawił się kreator konfiguracji (konnekt), czyki w skrucie KKK. Dlaczego akurat KKK, chodzi mi o to aby przy pierwszym uruchomieniu konnekta odpalał się KKK i bez problemu można by było krok po kroku skonfigurować K i wtyczki do swoich potrzeba. Taka opcja przydałaby się głównie nowym użytkownikom przechodzącym z gg na K. A co do wersji standard i special. Chodzi mi o to ab KKK pojawił się głównie w wersji special jeżeli takowa by wyszła, gdyż ułatwiło by to życie wszystkim i oszczędziłoby kupę czasu. Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia, pomysły itp. piszcie.
lucas_mcs
nie wiem jak wam ale pomysl mi sie podoba bardzo, ostatniego czasu namawiam ciagle swoich znajomych na przejscie na konnekta i stawiaja opory tylko dlatego ze za duzo czasu zajmuje ustawienie wszytkich opcji a niektorzy to nawet nie wiedza co do czego sluzy, wtedy wysylam im moje pliki konfigurachyne, zeby juz mieli menij wiecej ustawione. le kreator w stylu:
czy masz konto gg (tak nie) | ustaw wtyke gg zeby wł/wył razem z konektm
czy masz konto jaber/tlen | to samo
czy jestes zarejstrowany na stronei idea | ustawienia bramek sms
itp
kreator moze byc albo bardzo prosty - tylko do gadania minimum ustawien, albo bardziej zaawansowany z wszystkimi opcjami do ustawienia

ew. tymczasowo mozna podzielic drzewko w opcjach na 'opcje wymagane' i 'opcje zaawansowane'
Aule
O kreatorze to była mowa, gdy była wtyka kEasy. Hao mówił, że w "następnej" wersji bedzie takie coś jak kreator, ale nie ma.
MiLKA
hmmm... no nie wiem, __dla mnie__ nastepna wersja to jest 0.7, wersje ktore pojawiaja sie z serii 0.6 sa jedynie bugfixami z dodatkowymi elementami. Wiec dla mnie stwierdzenie w nastepnej wersji od jakiegos czasu kojarzy sie z 0.7 a nie z 0.6.11x... wink.gif

update: kurcze mialem napisac o kreatorze a wyszlo o wersjach ;p
hmm... taki kreator to naprawde bardzo dobry pomysl, jak sie nie myle to obecnie kazdy (nie opensourcowy bo w nich to czasami) komunikator dostepny na rynku posiada takiego "wizarda"...
hao
No coz... byl taki pomysł ale chwilowo upadł. Faktycznie przy założeniach dla 0.7 będzie to o niebo wygodniejsze to zrealizowania właśnie tam...

Co do nazwy... KKK to raczej KuKluxKlan wiec raczej odpada smile.gif
Lukas77
QUOTE(hao)
Co do nazwy... KKK to raczej KuKluxKlan wiec raczej odpada smile.gif


No, mi też się źle kojarzy... może k.reator
pienio
QUOTE(lucas_mcs)
(...)
kreator moze byc albo bardzo prosty - tylko do gadania minimum ustawien, albo bardziej zaawansowany z wszystkimi opcjami do ustawienia
ew. tymczasowo mozna podzielic drzewko w opcjach na 'opcje wymagane' i 'opcje zaawansowane'

instalacja typowa, minimalna, pelna (tylko dla zaawansowanych uzytkownikow i administratorow systemu) smile.gif
i najlatwiej by chyba bylo taki krok po kroku, pytanie - odpowiedz.
mysle ze opcja baardzo by ulatwila przechodzenie na K, bardziej niz kEasy.
Aule
Ta. Ja też tak mysle. A zresztą jak nie pisałeś pod konnekta to nawet nie masz pojęcia na jakiej zasadzie ta wtyczka działa. Miała ona ograniczoną funkcjonalnosc, bo niewiele kontrolek ma indentyfikatory. Też jestem za kreatorem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.