Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: procesi.k - czyli dziwna zachcianka ;)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
bysiu
mam pomysł na wtyczkę. tylko mam wątpliwości, czy możliwe w ogóle jest jej wykonanie.
mianowicie: wtyczka ma śledzić procesy, które są uruchomione pod Windowsem. Jeśli pojawi się proces, który poprzednio można ręcznie wklepać, to zmienia się opis, dla danego procesu. np. uruchamiam Word'a, pojawia proces: winword.exe, status zmienia się na "Piszę sobie, nie przeszkadzać"
Word'a użyłem tu jako raczej górnolotnego przykładu wink.gif bo głownie chodzi mi o gry, tak żeby nie zmieniać opisu przed każdorazowym jej odpaleniem.
Opisy, można konfigurować, tak jak procesy, które mają być monitorowane, każdemu procesowi można przypisać inny opis.

Wydaje mi się, że można to zaimplementować w wtyczkę kZmieniacz ... jeśli można smile.gif
case
QUOTE(bysiu)
Wydaje mi się, że można to zaimplementować w wtyczkę kZmieniacz ... jeśli można smile.gif

predzej w kAway, ale i tak watpie :wink:
_menic_
Mogłoby byc dobre wink.gif
Tylko trzeba by było ustawic priorytety dla poszczególnych procesów :]
bakerss
k.pilot pobiera opis z aktywnego procesu ;]
Pomysl niezly, szczeze mowiac tez o tym myslalem... ale chodzilo mi tylko o cs-a poniewaz czesto gram w te gre i bardzo czesto nie wlanczam opisu i jakies lolki pisza biggrin.gif wtyczkowaicze trzymam kciuki biggrin.gif
sleesh
A ja bym jeszcze to rozszezyl troszke :] Tzn. my cs'owicze ( i nie tylko my ), wiemy jaka bolaczka jest gdy ktos do nas napisze akurat w czasie gdy przymiezam sie do pieknego hedzika a tu zonk i gra sie minimalizuje bo jakis leszcz nie wie jak sie wylacza kompa :/ Zeby rozwiazac ten problem proponowal bym cos takiego: po wykryciu procesu np. hl.exe przez wtyczke jest ustawiany dany opis np. "Playing Counter-Strike, Do not disturb" w moim przypadku :> oraz wiadomosc byly by przyjmowane ale nie wyskakiwayl okienka z nimi ani nie slychac bylo by dzwieku przyjscia wiadomosci. Po zakonczonej grze, wchodzimy do konnekta, klikamy jakis przycisk ( ktory bylby tworzony przez wtyczke of korz ) i nagle wyskoczyly by nam okienka z wiadomosciami.
Olórin
QUOTE(sleesh)
A ja bym jeszcze to rozszezyl troszke :] Tzn. my cs'owicze ( i nie tylko my ), wiemy jaka bolaczka jest gdy ktos do nas napisze akurat w czasie gdy przymiezam sie do pieknego hedzika a tu zonk i gra sie minimalizuje bo jakis leszcz nie wie jak sie wylacza kompa :/ Zeby rozwiazac ten problem proponowal bym cos takiego: po wykryciu procesu np. hl.exe przez wtyczke jest ustawiany dany opis np. \"Playing Counter-Strike, Do not disturb\" w moim przypadku :> oraz wiadomosc byly by przyjmowane ale nie wyskakiwayl okienka z nimi ani nie slychac bylo by dzwieku przyjscia wiadomosci. Po zakonczonej grze, wchodzimy do konnekta, klikamy jakis przycisk ( ktory bylby tworzony przez wtyczke of korz ) i nagle wyskoczyly by nam okienka z wiadomosciami.


Konfiguracja->Interfejs->Wiadomości->Gdy nadzejdzie wiadomośc, otwórz okno: Nie otwieraj ???? Powinno pomóc smile.gif
pienio
hmm.. a moze istnieje mozliwosc zrobienia skrotu do czegos takiego?
bo cos tam kiedys bylo o parametrach do konnekt.exe
moze tym mozna sie posluzyc?
sleesh
Olorin a gdy chce zeby mi sie nie otwieraly TYLKO gdy gram? W kazdym innym wypadku ma mi wyskakiwac i z dzwiekiem...
Olórin
Przed odpaleniem gry zmieniasz 2 opcje tongue.gif
Sahasrara
Można by to połączyć z propozycją tego tzw. boss key - naciskam kombinację klawiszy i Konnekt mi się zupełnie chowa, ścisza itp. Dwie pieczenie na jednym okniu, pytanie jak bardzo byłoby to trudne do zrobienia.
sleesh
No wsumie to moglo by byc rozwiazanie

Olorin: jestem leniwy i za kazdym razem zmieniac te opcje czyli kolo 20 razy dziennie to bedzie troche meczoce... Nie wiem czy jeszcze pamietasz ale to jest KONNEKT a nie jakies gg czy inne lamerskie komunikatory [; tutaj wszystko jest deluxe biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.