Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kilka (-nascie, -dziesiat, -set) na raz
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
misia
dokladnie, rzecz w tym,
czy nie moznaby bylo zrobic wtyczki do smsow, ktora umozliwialaby, wyslanie do kilku... kontaktow na raz tej samej wiadomosci, zblizaja sie swieta i chcialbym moc wyslac do wszystkich, ktorych mam na liscie kontaktow osob, smsy z zyczeniami, jezeli jest tych osob do 10 to ok, jakos to bedzie, ale jezeli mamy ich juz kilkadziesiac, albo ponad 100 to juz sie schody zaczynaja, a tak wybieramy sobie te osoby klikamy na sms i wpisujemy tresc, w oknie do kogo, sa wpisane numery komorkowe tych osob ktore wybralismy, podobna funkcje zauwazylam w tlenie i wierzcie mi lub nie, ale dosyc czesto z niej korzystalam

podobna usluga nie bylaby glupim wyjscie z wysylaniem wiadomosci, czyli wybiram sobie kilka... osob do ktorych chce wyslac ta sama tresc i idzie (tyle ze NIE JAKO KONFERENCJA tylko jako osobna wiadomosc) w tlenie taka usluga tez jest, wybieram kilka osob i mam mozliwosc albo nawiazania konferencji albo wyslania im wiadomosc (czyt rozpoczecie rozmowy)

ktos moze powiedziec, ok spamu nie bedziemy szerzyc, ale zyczenia swiateczne, czy jakiekolwiek inne moznaby wysylac, czy nawet organizujemy spotkanie jakies i opisujemy co bedzie jak sie dostac czy co innego nie w tym rzecz, ale po co mamy otwierac miliony okienek i wklejac to wsztsko, skoro oszczednoscia czasu byloby otworzenie jednego skierowanego do osob ktore wybralismy??

nacisk klade na to by niebylaby to konferencja, nie moze byc to konferencja
przecinek
Po tym, jak wczoraj co pół godziny dostawałem takie same życzenia od różnych ludzi, jestem zdecydowanie przeciwny takiej opcji.
misia
ok, ale i tak i tak bys dostawal, a wyobraz sobie , ze dostaniesz konferencje, i ok przeczytaszi wylaczysz ale jak inni zaczna odpowiadac to i tak bedzie CI non stop wyskakiwac, a to ze dostajesz to chyba dobrze, no nie , gorzej ja bedziesz chcial wyslac
Olórin
w kdodatkach masz opcje wyślij spam, wysyłającą dany tekst do wszystkich otwartych okien rozmowy... Na opcję wysyłania do zaznaczonych kontaktów nie liczcie, nie popieram spamu!!
Puma
QUOTE(Olórin)
w kdodatkach masz opcje wyślij spam, wysyłającą dany tekst do wszystkich otwartych okien rozmowy... Na opcję wysyłania do zaznaczonych kontaktów nie liczcie, nie popieram spamu!!


W 100% się zgadzam, to by był perfidny spam, jeśli wysyłasz życzenia do przyjaciół to możesz się wysilić i napisać do każdego coś od siebie a nie oklepane życzenia a nie sądze żebyś miał np. stu przyjaciół :evil:
misia
no akurat mam 180 kontaktow na liscie :/ i jakos wysylanie 180 zyczen osobno hmmm... no pewnie ze moge wyslac do 10 kilka wymyslonych, ale reszta moze byc na tak zwane jedno kopyto

to samo co do smso, mowie nietylko zyczenia sie w to mieszcza, ale takze umowione spotkanie i dotyczace tego szczegoly, itp,
nieograniczajcie sie tylko do zyczen
lhs
Rany, ludzie!!!!!! Może wyślecie komuś KARTKĘ z życzeniami, a nie pseudo-życzeniowy łańcuszek do kilkudziesięciu/kilkuset osób??????
pienio
hmm...
no tak, ale czy taka opcja bylaby szerzeniem spamu? bo to juz zalezy od wykorzystania.
moze zablokowac w konnekcie wysylanie wiadomoci? to takie zabezpieczenie przed lancuszkami..
ale gg-zyczenia ssą... :/
i mysle ze jak nie ma sie sily komus napisac od siebie, to juz lepiej w ogole nie wysylac.
albo klikac, klikac, klikac... smile.gif
misia
ok uczepilismy sie zyczen, ale sa tez inne mozliwsci tego wykorzystania

jesli zapraszam te kilkanascie osob i kazdemu chce wyslac info jak dotrzec na impreze , gdzie sie spotykamy, jak dojechac, opis planu, czy cokolwiek co ma trafic do szerszego grona osob, to nie lepiej jest napisac raz i wyslac raz ale do kilkunastu odbiorcow??? zamiast kilkanascie razy wklejac, w tym momencie nie ma co sie silic na orygilnalnosc bo to beda czyste info techniczne czy innego typu, a nie zyczenia

oczywiscie ze sa rozne sposoby wykorzystania tego,
ale osoby ktore tlena czy inny komunikator niz konnekt moga tego typu wiadomosci wysylac, czyli w efekcie i tak do Was to dojdzie, jezeli w konnekcie nie ma takiej opcji to jedyna obrona polega na tym ze sami nie mozecie wysylac ale odbieraniu spamu to nie grozi,

prawda?
Aule
Podobnym przykładem może być CloneCD i wszystkie podobne. Teoretycznie to one są po to żeby zrobić sobie legalna kopie własnej ( w licencji jest mozliwość posiadania jednej kopii na wypadek uszkodzenia orginału) gry/programu. W praktyce jednak większość osób uzywa ich do nielegalnego kopiowania zabezpieczonych płyt..
Tak samo byłoby i z tą wtyką. Olórin mógłby zrobić takie coś, np do wysyłania ważnych wiadomości do kilku osób, ale i tak większość osób używałaby tego do wysyłania spamu/łańcuszków.
Sija
QUOTE(pz16)
Podobnym przykładem może być CloneCD i wszystkie podobne. Teoretycznie to one są po to żeby zrobić sobie legalna kopie własnej ( w licencji jest mozliwość posiadania jednej kopii na wypadek uszkodzenia orginału) gry/programu. W praktyce jednak większość osób uzywa ich do nielegalnego kopiowania zabezpieczonych płyt..
Tak samo byłoby i z tą wtyką. Olórin mógłby zrobić takie coś, np do wysyłania ważnych wiadomości do kilku osób, ale i tak większość osób używałaby tego do wysyłania spamu/łańcuszków.


ale dlaczego przez to ma byc pokrzywdzona mniejszosc, ktora nie wysyla lancuszkow i podobnego gowna?

IMHO opcja wysylania wiad. do wielu osob jedn. powinna byc w UI zrobiona, a nie w kDodatkach.
Sahasrara
Ja już pisałem kiedyś o tym... Można zrobić ograniczenie i umożliwić wysyłanie "spamu" tylko do osób które mają nas na liście/autoryzowały nas. Myślę że wszyscy by byli wtedy zadowoleni.
misia
super, jestem za tym, zeby chociaz istniala mozliwosc tylko do osob, ktore maja nas na liscie smile.gif
_menic_
Ja jestem w 100% za wywyłaniem wiadomosci do wielu osób naraz....
Ostatno chciałem napisac do osób z naszej sieci, ze ruszyło sieciowe forum. No a nasz siec liczy około 150 osób wiec troche ich jest.
Musiałem wiec uzyc alternatywnego rozwiązania czyli wtyczki olórina wink.gif
Pootwierałem okna z jednej grupy, a wszystkie inne zamknąłem :twisted:
pienio
QUOTE(Sahasrara)
Ja już pisałem kiedyś o tym... Można zrobić ograniczenie i umożliwić wysyłanie \"spamu\" tylko do osób które mają nas na liście/autoryzowały nas. Myślę że wszyscy by byli wtedy zadowoleni.

to zdecydowanie bylaby najlepsza opcja.
BTW:
QUOTE(pz16)
(...) Teoretycznie to one są po to żeby zrobić sobie legalna kopie własnej ( w licencji jest mozliwość posiadania jednej kopii na wypadek uszkodzenia orginału) gry/programu. (...)

afaik mozna robic tyle kopii na ile ma sie ochote, pod warunkiem ze to jest tylko dla siebie. chociaz to pewnie zalezy od licencji.
a tak zupelnie ot - jak to jest z tymi mp3. moga lezec 24h na dysku, czy nie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.