Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: K.Lan -> identyfikacja kompa po profilu a nie nazwie komp
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
KrzysieQ
Witam jest taki problem ze na jednym kompie czesto pracuje pare osób.. no i jak ich odróżnić... nigdy nie wiem z kim gadam sad.gif i musze sie zawsze pytać... nie mozna by zrobić tak aby kontakty (przynajmnije w LANie) mogło być tak ze jest kilka kontaktów na jeden komp i to zalezy który były aktualnie profil uruchomiony na konnekcie.... wiem ze troche to zawile...najwyzej wytłumacze o co mi chodzi jak ktos nie łapie...
pienio
yyy...
ale jak, kilka profili na jeden numer?
KrzysieQ
Mówimy o Lanie wiec wystrczy ze kontakt na liscie bedzie zalezny od profilu(konektowego) na którym ktos inny pracuje... tak ze ktoś pracuje na profilu A to na liscie jest aktywny A jak zminie profil na B bedzie aktywne B pomimo ze pracuja na jednym kompie....
Olórin
Można zastosowac mały trick, w "Twoje dane" wpisujesz swoje dane, drugi user kompa swoje, i jak druga osoba chce sprawdzic z kim gada to daje "Odświerz" smile.gif)
KrzysieQ
hmm jednak lepiej gdyby to zostało inaczej rozwiazana... mnie zachodu by było...
MiLKA
Nazwa kontaktu opiera sie na nazwe "zasobu sieciowego" w sieci typu Microsoft Network. Nazewnictwo komputerowy posiada kilka ograniczen, nie mozna dla przykladu korzystac ze znaku @ w nazwie, daje to dodatkowe pole na "zabawe" z dodatkowymi identyfikacjami uzytkownika. Zastosowanie tego znaczku w nazwie kontaktu podczas "rozglaszania" moze byc dobrym pomyslem. Oczywiscie wiaze sie to z niekompatybilnoscia z tLanem, no ale dla autora tej wtyczki to nie bylby problem (i tak funkcjonalnoscia wtyczka tlenowa przerasta naszego kLana sad.gif )

Piszac to przyszedl mi inny pomysl do glowy, oczywiscie bazujac na powyzszym, a "zgapiajac" z Jabbera. Jabber posiada zasoby, podawane po ukosniku '/', mozna by tego uzyc wink.gif
KrzysieQ
Czyli co ja mam zrobić? bo z twojego opisu nie doszłem do tego biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.