Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: A moze wtyka sprawdzajaca ortografie?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
reed73
Czasem gdy czytam posty od swoich znajomych (i zeby nie bylo, czesc z nich poprzedza swoje nazwisko trzema literkami "mgr") szlag mnie trafia gdy widzę co chwilę błąd. Czasami już sam zastanawiam się jak coś się pisze, gdy u 3 osób widzę 3 różne pisownie tego samego wyrazu. No, wiem, teraz 70% narodu cierpi na dysortografię (przepraszam tych którzy faktycznie mają tą przypadłość - kiedyś mówiono na to "analfabetyzm").
Moje pytanie brzmi więc: czy ktoś mógłby napisać wtykę sprawdzającą pisownie? Czy może taka wtyka opierać się np. na słowniku worda?
case
temat pojawil z kiedys na forum [propozycja wykozystania min. slownika M$ Office] z efektem jak widac nijakim - nie ma takiej opcji
arkadyjczyk
Może niekoniecznie z MS. Jak już ma być za free to chyba lepiej z http://www.kurnik.pl/slownik/ort/ . OpenOffice z tego korzysta i jakoś sobie radzi. O ile wiem to Aspell jest na zasadzie licencji GNU i pisany w C++ http://aspell.net/win32/
sleesh
To plugin.dev do roboty [;
bardzo dobry pomysl na wtyczke :] mozna polaczyc przyjemne z pozytecznym. przyjemne - konnekt biggrin.gif | pozyteczne - maly kurs ortografii 8)
pienio
QUOTE(arct!c)
bardzo dobry pomysl na wtyczke :] mozna polaczyc przyjemne z pozytecznym. przyjemne - konnekt biggrin.gif | pozyteczne - maly kurs ortografii  8)

przyjemne z pożytecznym: konnekt + brak_potrzeby_znajomosci_ortografii.
i te zachwycone fanki smile.gif
sleesh
arct!c wreszcie bedziesz mogl czesciej rozmawiac z ludzmi bez wstydu, nie ? biggrin.gif
ja się nie wstydze ortograFii wiem ze nie jestem mastah biggrin.gif ale mnie to jedzie poprostu jak ktos nie chce to moze nie czytac :]
Neoxy
QUOTE(arct!c)
ja się nie wstydze ortograFii wiem ze nie jestem mastah biggrin.gif ale mnie to jedzie poprostu jak ktos nie chce to moze nie czytac :]
Stary jest takie powiedzenie "Jak cie widzą ,tak cie piszą" Nikt nie chce być chyba okrzykniety Analfabetą " No chyba ze jesteś inny " Większośc by na 100% korzystała ,,, Fajnie by było gdyby ktoś podioł pracenad tym. Powodzenia Wszystkim Konnekto-Maniakom .
case
QUOTE(Neoxy)
Większośc by na 100% korzystała

:?: :?: ...ja na palcach jednej reki wyliczyc moge osoby z mojej listy kontaktow, ktore uzywaja polskich znakow, tak wiec nie wiem czy twoje stwierdzenie jest takie sluszne ... :roll:
arkadyjczyk
Faktycznie, są tacy co wywodzą się chyba jeszcze z czasów, kiedy kompy nie chciały zbytnio obsługiwać polskich znaków i miało wtedy sens pisanie bez ogonków. Czasy jednak się zmieniły, czy na lepsze to trudno powiedzieć, ale faktem jest, że program, który nie obsługuje dzisiaj znaków narodowych to kiepski program więc i my powinnismy nauczyć się z nich korzystać.
piotr.ek
QUOTE(arkadyjczyk)
Faktycznie, są tacy co wywodzą się chyba jeszcze z czasów, kiedy kompy nie chciały zbytnio obsługiwać polskich znaków i miało wtedy sens pisanie bez ogonków. Czasy jednak się zmieniły, czy na lepsze to trudno powiedzieć, ale faktem jest, że program, który nie obsługuje dzisiaj znaków narodowych to kiepski program więc i my powinnismy nauczyć się z nich korzystać.

Szczerze mowiac nie widze takiej potrzeby... W kazdym razie nie w przypadku komunikatorow, maili, czatow itp.
case
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(arkadyjczyk)
Faktycznie, są tacy co wywodzą się chyba jeszcze z czasów, kiedy kompy nie chciały zbytnio obsługiwać polskich znaków i miało wtedy sens pisanie bez ogonków. Czasy jednak się zmieniły, czy na lepsze to trudno powiedzieć, ale faktem jest, że program, który nie obsługuje dzisiaj znaków narodowych to kiepski program więc i my powinnismy nauczyć się z nich korzystać.

Szczerze mowiac nie widze takiej potrzeby... W kazdym razie nie w przypadku komunikatorow, maili, czatow itp.

mam identyczne zdanie, ale inna sprawa, ze jak komus zalezy na "krzaczkach" to nikt mu nie broni ich uzywac, w moim przypadku pisanie bez nich jest po prostu szybsze, a bardzo czesto na szybkosci komunikacji wlasnie mi zalezy [co innego teksty oficjalne...]
piotr.ek
QUOTE(case)
mam identyczne zdanie, ale inna sprawa, ze jak komus zalezy na \"krzaczkach\" to nikt mu nie broni ich uzywac, w moim przypadku pisanie bez nich jest po prostu szybsze, a bardzo czesto na szybkosci komunikacji wlasnie mi zalezy [co innego teksty oficjalne...]

Nic dodac, nic ujac.
lhs
arkadyjczyk - popieram w 100%.

A kwestia szybkości to WYŁĄCZNIE kwestia wprawy, zapewniam!! Ja miałem wręcz przeciwny problem - przez kilka miesięcy pisałem sobie z koleżanką z Anglii, która kompa miała w pracy i nie miała polskiej czcionki - i co drugie jej zdanie brzmiało "BEZ POLSKICH ZNAKÓW PROSZĘ!!!!!!!!", na co odpowiadałem "Sorki, zapomniałem!!!!!!!!". Może jestem dziwny, ale mnie polskie texty bez polskich znaków dziwią...
Sija
QUOTE(lhs)
arkadyjczyk - popieram w 100%.

A kwestia szybkości to WYŁĄCZNIE kwestia wprawy, zapewniam!! Ja miałem wręcz przeciwny problem - przez kilka miesięcy pisałem sobie z koleżanką z Anglii, która kompa miała w pracy i nie miała polskiej czcionki - i co drugie jej zdanie brzmiało \"BEZ POLSKICH ZNAKÓW PROSZĘ!!!!!!!!\", na co odpowiadałem \"Sorki, zapomniałem!!!!!!!!\". Może jestem dziwny, ale mnie polskie texty bez polskich znaków dziwią...


ach, ci nacjonalisci... tongue.gif
QUOTE(lhs)
arkadyjczyk - popieram w 100%.

A kwestia szybkości to WYŁĄCZNIE kwestia wprawy, zapewniam!! Ja miałem wręcz przeciwny problem - przez kilka miesięcy pisałem sobie z koleżanką z Anglii, która kompa miała w pracy i nie miała polskiej czcionki - i co drugie jej zdanie brzmiało \"BEZ POLSKICH ZNAKÓW PROSZĘ!!!!!!!!\", na co odpowiadałem \"Sorki, zapomniałem!!!!!!!!\". Może jestem dziwny, ale mnie polskie texty bez polskich znaków dziwią...


Pograj ze 2 miechy w cs-a to sie odluczysz polskich znakow i nauczysz wciskania literki "y". Y w cs-e to jest "say" biggrin.gif
wracajac do tematu... nie koniecznie wtyczka musi poprawiac pisownie moj pomysl jest nastepujacy :

user posted image bylo takie male [ male nie male conajmniej jak 12 literowy wyraz ] i sprawdzalo pisownie :] wtedy mozna sie czegos nauczyc ^^
sleesh
arct!c napisz to jakos po polsku lub chociaz po ludzku ... tongue.gif

edit:
QUOTE(arct!c)
... odluczysz plskich znakow ...

Fakt, ty musisz miec ta wtyke ( chociaz nie wiem czy ci cos ona pomoze ) tongue.gif
lukni moj ostatni post moze to ci cos powie [ metoda graficzna ^^ ]

sleesh boli cie to ?? biggrin.gif
sleesh
Hmm, no pomysl niezly. Wtyczka w tym "okienku" mogla by pokazywac poprawna pisownie wyrazu ktory akurat "tworzymy" :]

BTW: Looknij na edit mojego poprzedniego posta :PPP
lhs
QUOTE(arct!c)
Pograj ze 2 miechy w cs-a to sie odluczysz plskich znakow i nauczysz wciskania literki \"y\".

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
pienio
QUOTE(sleesh)
Hmm, no pomysl niezly. Wtyczka w tym \"okienku\" mogla by pokazywac poprawna pisownie wyrazu ktory akurat \"tworzymy\" :]

Hmm... Konnekt z T9? smile.gif
piotr.ek
QUOTE(pienio)
Hmm... Konnekt z T9? smile.gif

Haha, to bylby bajer dopiero! biggrin.gif
sleesh
Nom :] Jeszcze mozna by zrobic mozliwosc pisania z uzyciem tego slownika na klawiaturze numerycznej ( jak w komorkach ) =]
lucas_mcs
no t9 w konekcie to by bylo cos:D a spacją zmiana wyrazu, ale by sie szybko pisało biggrin.gif
bakerss
Taaa zanim byście sie przyzwyczajili to by była paranioja dopiero ;]
case
czytajac ten topic mozna sie zalamac... :cry: laugh.gif
sleesh
Niop :]
arkadyjczyk
To ja mam inną propozycję. Po co się męczyć z pisaniem. Dogadać się z tymi od AllPlayera, bo oni coś tam tworzą w tym kierunku, i zrobić wtyczkę do rozpoznawania mowy. Nie będzie problemów z ogonkami, słownikami i jak szybko będzie się pisać. biggrin.gif
sleesh
Hmm, to by bylo dobre biggrin.gif Tylko jedna sprawa, z tego co wiem to oni nie tworza systemu rozpoznawania mowy, tylko system umozliwiajacy czytanie napisow do filmu przez syntezator mowy ( wsumie to on juz jest i dziala ) ...
lhs
A ja bym sobie takie elektrody na czole przykleił...
sleesh
Nic nie stoi na przeszkodzie tongue.gif Tylko umiesc potem swoje zdjecie, ok? :]
arkadyjczyk
Nie sleesh. Lektor już jest dostępny i to żadna rewelacja. Robi to co gadacz. Obecnie pracują nad systemem rozpoznawania mowy. To cytat z ich strony:
"Firma zajmuje się także działalnością naukową. W tej chwili jest to problem rozpoznawania mowy ludzkiej przez komputer (ang. VOICE RECOGNITION). W najbliższym czasie ukaże się prosta wersja Demo programu rozpoznającego nasz ojczysty język (system niezależny od mówcy, słownik ok. 80000 wyrazów !!!)."
sleesh
nice! nie wiedzialem, zwracam honor [;
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.