Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: problemy dla początkujących
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
szymon
czesc, mam pare problemów z ktorymi probuje sobie poradzić od jakiegoś czasu i bez skutku.
1. Czy da sie ustawić tak konnekta aby pokazywał stan opisowy kazdego kontaktu na liście kontaktów tak jak to było w gg?
2. emotikony uzywane przezemnie w rozmowie wogole sie nie ruszją, jesli wpisze biggrin.gif to ta geba na gifie sie tak fajnie rusza a u mnie nic, czym to moze byc spowodowane?
3. gdy jakas osoba z mojej listy kontaktów wyłącza CAŁKOWICIE swój komunikator i u mnie pokazuje przy niej ikone niewidoczności zamiast niedostepny i dopiero po jakims czasie (srednio 20-30min) gdy klikne na tym "niewidocznym" kontakcie to zmienia mi sie ikona spowrotem na niedostepny ale kontakt sie nie sortuje z reszta niedostepnych kontaktow tylko pozostaje na swoim miejscu z czasu aktywnosci, w czym tutaj jest problem?
4. gdy ja uruchamiam konnekta to mam sporo osob niewidocznych podczas gdy wogole ich nie ma dostepnych (nawet niewidocznych) i po parunsatu minutach ten stan sie zmienia na taki jaki powinien byc czyli ze sa oni niedostepni i zmieniaja sie ikony na niedostepne. jak to naprawic?

narazie mam tyle pierdol, dziekuje serdecznie za wszytskie odpowiedzi i pozdrawiam!
przecinek
http://www.konnekt.info/forum/search.php

Ps. "w ogóle" osobno
sleesh
1. Nie da sie ( jeszcze )
2. ---
3. To nie jest ikonka statusu niewidocznego tylko oznacza ona ze dana osoba w ostatnim czasie zmienila status lub opis... Mozna to wylaczyc w konfiguracja > lista kontaktow > wykrywanie aktywnosci kontaktu > sortuj i pokaz ikonke aktywnosci ( wylacz to )
4. j/w ( podobnie :] )
case
ten "?" [ad. 3, 4] wprowadza [jak widac na forum] baaaaaaaardzo wiele osob w blad, sugerujac ukrywanie sie kontaktow. moze lepiej by bylo jakos zmienic te ikonke aktywnosci, choc ta jest bardzo ladna i bardzo pasuje z drugiej strony... :wink:
shw
co do 2 punktu. a w IE sa u ciebie animowane gify?
jezeli nie, to jest taka opcja, jak pokazuj animacje czy cos takiego w ustawieniach IE, jezeli tak, to nie wiem ;P
lucas_mcs
QUOTE(case)
moze lepiej by bylo jakos zmienic te ikonke aktywnosci, choc ta jest bardzo ladna i bardzo pasuje z drugiej strony...  :wink:


nic nie zmieniamy niech sie gamonie przyzwyczają biggrin.gif
sleesh
A ja bym proponowal stworzyc dobre faq i/lub pomoc w programie...
hao
Tez bym chcial pomoc, ale najpierw ktoś ją musi stworzyć...
lhs
Na to samo zwracałem uwagę w wątku http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1686
Bez odzewu, niestety. Pojawiło się natomiast kilka postów typu
QUOTE
nic nie zmieniamy niech sie gamonie przyzwyczają
sleesh
Hmm, sproboje w weekend cos z tym zrobic ( pomoc w porgramie ), przynajmniej przygotuje sam text. Hao jak myslisz najlepsza byla by pomoc jako strony html czy w plikach *.chm?
lhs
Gdyby więcej takich sleesh'ów było... Żyć by się chciało... :mrgreen:
sleesh
:> Oj tam juz nie przesadzaj :]
hao
Potrzebny jest tekst razem z ilustracjami i odpowiednia hierarchia...
Bez żadnego formatowania, z użyciem standardowych tagów (<H1> itd..) i generalnie w html'u przygotowanym do CSSowania.

Najlepiej każdy dokument w osobnym pliku...
sleesh
Ok, to posiedze moze jeszcze dzisiaj i zrobi to ( przynajmniej czesc ). Tylko nie wiem czy mam do ilustracji przywrocic standardowy wyglada konnekta ( style , kolory , wtyczki itp. ) , zreszta najlepiej zeby ktos zobaczyl i osadzil co z tym zrobic - screen. Odrazu najlepiej piszcie mi tu lub pw lub mail ( sleesh@dolsat.pl ) co mam tam umiesci zebym czegos nie zapomnial przypadkiem :]
lucas_mcs
Ihs no raczej ze nie zmieniamy bo to dobre jest i raczej wielu uzytkownikow sie do tego przyzwyczailo(takie bynajmniej moje wrazenie), pozatym ikonki mozna zmienic indywidualnie jezeli o te kwestie chodzi, a faq to inna rzecz i sleesh ma racje, ze powinien byc dobry help (chociaz z drugiej strony zalorze sie ze i tak wielu nowych uzytkownikow bedzie kozystalo z forum zeby sie doweidzec tego co bylo przerabiane wiele razy) wydaje mi sie ze dobrym pomyslem byloby zrobienie jakiegos przyklejoenego postu na glownym forum z linkami do innych postow ktore dotycza powtarzających sie rzeczy. to by bylo takie KFF (Konnekt Forum FAQ)
Zakrn
Proponuję, żebyś to, co już napiszesz wrzucał na jakąś centralkę, żeby każdy mógł ściągnąć i ew. zgłosić brak czegoś lub poprawkę na forum.
sleesh
Ok, to bedziecie sprawdzac mnie :] Kiedy uznamy ze help jest juz wystarczajacy hao wrzuci go do konneka , co o tym myslicie?
lucas_mcs
jestem za, zgłaszam sie na beta-readera biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.