Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Programator wiadomości
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Sleeva
Mam pomysł na wtyczkę służącą do ustawiania z wyprzedzeniem wysłania wiadomości.
user posted image
Chodzi o to by dodawać do listy wiadomość (ustawienie kontaktu, treści, czasu wysłania, ew. inne), która jest wysyłana w momencie gdy zegar systemowy dojdzie lub przekroczy czas ustawiony przez użytkownika. Może służyć jako swego rodzaju przypominajka o spotkaniach i podobnych. Czasem może się zdarzyć, że nie mamy czasu/chęci na rozmowę z kimś, ukrywamy się ale chcemy podesłać jakąś informację, która akurat wpadła nam w ucho. Za 2 godziny w natłoku zdarzeń możemy zapomnieć o niej, a tak ustawi się by konnekt podesłał ją za kilka godzin, gdy już będziemy w nastroju do rozmowy. Poza tym możnaby ustawiać wiadomości cykliczne (np. codziennie o 8:00 do szefa, że już jesteśmy online huehue). Możliwości jest wiele w zależności od inwencji. Przy okazji bardzo podobną opcję można by zaimplementować w ustawieniach statusu (o 19:00 ustaw "spotkanie w knajpie" o 3:00 "ściany na mnie napadają" a o 11:00 "... już nigdy więcej...")
W zasadzie bajer, ale może użyteczny.
mefju
QUOTE(Sleeva)
Czasem może się zdarzyć, że nie mamy czasu/chęci na rozmowę z kimś, ukrywamy się ale chcemy podesłać jakąś informację, która akurat wpadła nam w ucho. Za 2 godziny w natłoku zdarzeń możemy zapomnieć o niej, a tak ustawi się by konnekt podesłał ją za kilka godzin, gdy już będziemy w nastroju do rozmowy.


to nie rozwiązuje sprawy - dalej możesz zapomnieć o tej wiadomosci i wyłączyć kompa, programator cię w takiej sytuacji nie zbawi (chyba że wyskakujace okno - "Masz wiadomosci do wysłania, czy wyłaczyć komputer?") jak dla mnie - całkowicie nie przydatny bajer, ale może komuś by to sie przydało...

mefju
alberht
to zanczy, że komp musiałby być cały czas włączony, a konnekt cały czas online, co oznacza, że w domu byś sobie nie posiedział na gg, bo by Cie rozłaczało cały czas tongue.gif
Zakrn
Przecież wtyczka może sterować zmianą statusu i np. łączyć się tylko na chwilę, żeby wysłać wiadomość...
No niewiem czy to jest az tak bardzo potrzebne. Niewatpliwie jest to swego rodzaju bajer ale czy az tak potrzebny ? Lepiej wtyczkowicze niech sie wezma za cos potrzebnego np: konferencje glosowe itp :]
alberht
QUOTE(Zakrn)
Przecież wtyczka może sterować zmianą statusu i np. łączyć się tylko na chwilę, żeby wysłać wiadomość...

co nie zmienia faktu, że komp i konnekt i tak muszą być cały czas włączone, a o chętnych do czytania historii nie mało...tongue.gif
pienio
ech...
imo to zupelnie niepotrzebne.
jak chcesz z kims gadac to gadasz.
jak nie to nie.
jak masz cos do powiedzenia, to powiedz.
po co sie oszukiwac...
w imie czego?
szczerosc, milosc, konnekt! biggrin.gif
Sleeva
Podać dwa pomysły to się czepną tego gorszego...

a np. ustawianie przypominania o spotkaniach, imprezach i podobnych? albo wysyłanie wiadomości w momencie rozpoczęcia czegoś (film, trening, odwyk). Poza tym ustawić można by nie tylko w danym dniu godzinę tylko na kilka dni naprzód też. Sprawa włączonego kompa - po pierwsze często jest tak, że uruchamia się sprzęt na ściaganie plików i nie siedzi przed monitorem, a nawet wychodzi z domu zostawiając komputer online. Po drugie wiadomość / status byłaby wysyłana o lub po zadanej godzinie, czyli uruchamiamy komunikator wtyczka porównuje daty zapisanych w kolejce wiadomości z zegarem systemowym i wysyła zaległe albo i nie. Tu od razu można by dodatkową opcję "ważności" wiadomości, bo wysyłanie np. tydzień później czegoś jest bez sensu. Nie wspominając o np. autoodpowiedzi ale to zdaje się było w bocie jeśli mnie pamięć nie myli.

Ja nie mówię, że to niezbędne jak folia aluminiowa w kuchni, ale jak by kto miał chęć... sam spróbuję ale to potrwa bo mnie c++ pod windę znaczy okienka i dll'e trochę irytuje 8)
case
heh, jako wise, old K member wtrace tylko, ze dawanie tak wyszukanych propozycji raczej mija sie z celem, gdyz nasi [nieliczni] wtyczkopisarze, realizuja raczej wlasne plany [choc, moze jedna z propozycji na sto komus przypasuje, lub pokryje sie przypadkowo z jego planami tongue.gif]

co do pomyslu, to dobre by bylo, gdyby serwery Jabber'a [bo gg to klasa nizej :wink:] oferowaly funkcje dostarczania wiadomosci o ustalonej porze ...ale to takie marzenia 8)
pienio
hmm.. a ja nadal nie widze sensu takiej funkcji :/
sleesh
Ty moze nie ale komus innemu moze sie to przydac. Pomysl o innych ,nie badz samolubem, badz user.kiem :]
arkadyjczyk
Taką funkcjonalnośc może mieć kNotes, o ile doda się do niego kalendarz, ale to już zadanie dla Milki.
pienio
QUOTE(sleesh)
Ty moze nie ale komus innemu moze sie to przydac. Pomysl o innych ,nie badz samolubem, badz user.kiem :]

nie watpie. ale nie zmienia to faktu, ze nie wiem w czym moze sie przydac. smile.gif
no ale wiecej funkcji - lepszy konnekt.
i w dodatku wszystko jako opcja. i jak tu sie nie uzaleznic?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.