Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: parametry wiersza poleceń
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
kox
Czy jest gdzieś spis parametrów jakie można podać konnektowi w wierszu poleceń? Nie mogę się tego doszukać.
Aule
Włącz k z parametrem -? to ci sie spis pojawi.
kox
Hyh, a ja próbowałem z /? ;]

Apropos.. widziałem, że Olorin używał parametru cnt, który nie jest wymieniony na tej liście. Jest jeszcze jakiś inny spis? Pełny?
Lwiczek
Pozwalam sobie odswiezyc temat... czy istnieje jakis parametr ktory wywolywalby okno rozmowy [kiedys watek byl juz poruszany, ale nie moglem znalezc, wiec umieszczam tutaj]? Chodzi mi o funkcjonalnosc podobna do tej z gg gdy kliknie sie na odnosnik w formacie "gg:".
Daloby sie cos takiego zrobic? lub moze cos takiego jest ale to przeoczylem?

Edit: acha... i jeszcze jedno... byloby super, gdyby dalo sie wywolac okno rozmowy z danym numerem bez koniecznosci uzywania fukcji szukaj i dodawania kontaktu do listy...
Aule
Coś takiego już jest od dawna. Linku nie podam bo nie pamiętam, ale poszukaj to znajdziesz. Szukaj jakiegoś pliku reg.
Lwiczek
Hmm... znalazlem wspomniany plik reg... [co ciekawe, jak wpisywalem w wyszukiwarke gg: lub jid: to nie znajdywalo tego co chcialem, a jak wpisalem reg to od razu wyskoczylo 'miesko' ;)]...
Powoduje on zmiane informacji w rejestrze odnosnie protokolu gg na cos takiego:
"D:\Programy\Internet\Konnekt\konnekt.exe" -restore -cnt=%1 [sciezka oczywiscie zmieniona]
Niestety u mnie to nie dziala... najpierw sprawdzilem to rozwiazanie na IE [bo ponoc tylko tam dziala]... potem jeszcze w akcie desperacji sprawdzilem na domyslnej u mnie operze i... tez nie dziala... wydaje mi sie ze to cos z K, skoro nie dziala ani tu ani tu... a powinno dzialac w obu przypadkach [przynajmniej jezeli chodzi o inne zmienne to dzialaja dobrze o obu przegladarkach, np irc:]
A bylaby to jedna z fajniejszych funkcji... gdyby dzialala :(
Olórin
spróbuj dać bez paremetru -restore, dziwne ale u mnie działa...bez niego :>
Lwiczek
Ha!
bez -restore dziala, ale jak mam konnekta schowanego, to musze go kliknac, wtedy pojawia sie okienko czy chce dodac kontakt, etc...
Ale wazne, ze dziala... nawet pod opera!!!

PS. Fajnie by bylo, gdyby jeszcze nie trzeba bylo dodawac kontaktu do listy...
Olórin
Domyślnie jest dodany z flagą Nie na liście więc po restarcie go nie będzie (pojawia się tak samo jakby ktoś nowy do Ciebie zagadał), inaczej się nie da(wynika to z budowy konnekta)
Lwiczek
No to spoko... w sumie, to nie zauwazyłem ikonki oznaczajacej tymczasowosc kontaktu wczesniej... smile.gif

To tera, zeby juz bylo 'super hiper extra' - da sie jakos zrobic, zeby od razy byla wypierana opcja tak przy dodawaniu kontaktu? :>
struthio
to ja mam pytanie zwiazane z tematem ;P

mam ustawione ze po wlaczeniu konnekta status na sieciach (gg/tlen/jabber) jest 'niedostepny'

czy mozna by bylo dodac parametr dzieki ktoremu by wystartowalo jako 'niewidoczny' badz 'zaraz wracam' ?[/code]
NelQ
:arrow: TUTAJ jest temat na którym Olórin podawał link do tego pliku.
struthio
nie, mi chodzi zeby mozna bylo odpalic konnekta np. tak
CODE
konnekt.exe -invisible

i wtedy konnekt by sie laczyl z wszystkimi sieciami jako 'niewidoczny' z ostatnim opisem
lhs
A kZmieniacz nie działa??
.misiek
mnie wcześniejszy niż 0.4 nie działał w ten sposób ale kZmieniacz 0.4 już tak dziala
struthio
hmm biorac pod uwage temat
QUOTE
parametry wiersza poleceń

to moze mi ktos wyjasci jak korzystac z "kZmieniacz" z wiersza polecen ?

no i jak wogole korzystac z "kZmieniacz" jezeli konnekt nie jest wlaczony ?

przeciez pytam sie o zmiane statusu zaraz przy odpaleniu konnekta a nie jak juz konnekt dziala
lhs
kZmieniacz włącza Konnekta dokładnie z takimi samymi statusami/opisami, z jakimi go ostatnio wyłączyłeś. Przed wyłączeniem ustaw sobie na ukryty - włączy się ukryty.
struthio
dobra to moze tak smile.gif

a jak zostawie na dostepnym .. a chce odpalic odrazu z niewidoczny ?
albo zostawie na zaraz wracam .. a chce odpalic z 'dostepnym' ?

ja poprostu pytam sie o cos takiego co jest w ekg ... jak opalami ekg z odpowiednimi parametrami to on sie inaczej zachowuje
CODE
-a [--away[=opis]]
Po połączeniu zmienia stan na ,zajęty'.

-b [--back[=opis]]
Po połączeniu zmienia stan na ,dostępny'.

-i [--invisible[=opis]]
Po połączeniu zmienia stan na ,niewidoczny'.

-n [--no-auto]
Nie łącz się automagicznie. Po uruchomieniu nie łączy się automatycznie z serwerami gg.

o cos takiego
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.