Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Statusy opisowe..
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Konnekt nie ma ograniczenia na ilość znaków w statusie.. smile.gif a to musi byc bo przeciesh nikt nie bedzie liczyl ilosci znakow! :] Konnekt r0x
cRoMo
Wez pod uwage to, ze konnekt bedzie obslugiwal takze inne systemy komunikacji, nie tylko gg. Zatem kazdy system bedzie mial swoje wlasne ograniczenie. Tutaj bedzie maly konflikt, ale mysle ze konnekt powinien automatycznie definiowac maksymalna dlugosc opisu statusu na podstawie informacji zawartej we wtyczkach, przyjmujac, ze maksymalna dlugosc opisu bedzie rowna najkrotszej z dlugosci oferowanych przez wtyczki. Ale to wymagaloby ingerencji w SDK. hao, czy jestes jeszcze w stanie zaimplementowac taka opcje? Mysle, ze to wazne.
hao
W tej chwili nie będę się z tym babrał, ale faktycznie będzie chyba taka konieczność... Z drugiej strony, niektórzy woleliby na jednej sieci mieć długi opis, a na innej przycięty... Chyba że zrobi się przełącznik włączający ograniczenie...

Dodanie nowego komunikatu do SDK to żaden problem. Ale jak już pisałem może trochę później smile.gif
cRoMo
Jak wolisz - w koncu Ty piszesz SDK i program. Proponuje tymczasowo zamiescic opcje ograniczania do danej dlugosci w konfiguracji programu, dopoki nie pojawia sie kolejne wtyczki. Chociaz to pewnie dopiero w kolejnej wersji konnekta smile.gif
huh nie wiem czy mnie zrozumiales wink.gif jesli nadam sobie w konnekcie np. opis dlugosci 40 znaków to uzytkownik gg zobaczy ich tylko 32
miluti
Myślę że dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość ustalenia różnych opisów dla różnych sieci/wtyczek, jest to chyba najrozsądniejsze rozwiązanie (na różnych uruchomionych komunikatorach można mieć różne opisy). Ale żeby się zbytnio nie przemęczyć powinna też być akcja kopiowania opisu z pola "Opis" do pozostałych, coś tego typu:
Opis: ...................
[x]Dla wtyczki x: ...................
[x]Dla wtyczki y: ...................
[x]Dla wtyczki z: ...................

Przycisk [x] umożliwiałby edycję opisu dla konkretnej wtyczki.
I oczywiście sprawdzenie dopuszczalnej długości stringu biggrin.gif
Co wy na to?
huh jeszcze mi sie coś przypomnialo smile.gif co do nadawania statusow bardziej podoba mi sie sposob gg tongue.gif po kliknieciu na Opis otworzy sie nowy form i mozna wybrac dla jakiego do ma byc statusu smile.gif mhh chyba kazdy wie o co chodzi o klasyczne nadawanie statusow z gg smile.gif
hao
Klasyczne nadawanie statusów jest IMHO mało klasyczne jeśli chodzi o komunikatory ...

Uważam że opis powinien być integralną częścią wszystkich statusów, a nie zupełnie czymś osobnym (w GG jest czymś osobnym ze względu na sposób wprowadzenia tego do protokołu).

Miluti - myślałem nad takim rozwiązaniem:
Statusy automatyczne wspólne dla wszystkich (skoro włącza się auto-away to raczej logiczne, że na wszystkich sieciach będzie pasował ten sam opis).
Opisy ręczne, wybierane z menu ze statusami, tak jak teraz z GG...
Dodatkowo możliwość nadania statusu ręcznego wszystkim wtyczkom...

Sad - generalnie jeśli już podpatruję jakieś rozwiązania, to robię to w ICQ, lub Trilianie, bo IMHO są znacznie lepsze i wygodniejsze od GG...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.