Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kIEview+GGcrypt = problem; na dokładkę rózne dziwne pytania
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
mlb2gm5x
Witam,

z góry przepraszam jeżeli temat był poruszany, jednak niczego nie znalazłem..

Jestem posiadaczem następującego pytania: czemu włączenie szyfrowania wiadomości powoduje wyświetlanie u odbiorcy niesformatowanego textu? Wyświetlane są jedynie tagi zamiast np. odpowiednich kolorów.

Z dgrugiej strony jestem ciekaw zastosowania kIEview - czy można w jakiś sposób wysyłać do odbiorcy text z tagami html jak Hn czy też MARQUEE? Nie wiem czemu, ale text sformatowany tymi tagami pojawia się tylko u nadawcy (to już niezależnie od włączonego GGcrypt). Nie można z tym nic zrobić? Np. dorobić w jakiś sposób wykrywanie Konnekta u odbiorcy (moze przez info o protokole? może jest jakieś wolne pole... albo np. Konnekt "pokazuje" v32 i umozliwia przyjmowanie obrazków; afaik oficjalny klient gg miał tę funkcję zaimplementowaną od v33) i wysyłać text z tagami. Poza tym wydaje mi się, że odbiorcy nie widzą efektu pogrubienia textu (bo text od nadawcy jest już na starcie pogrubony).

Już zaczynam filozofać i odbiegać od tematu, ale co tam smile.gif. Jeszcze pytanie odnośnie GGcrypt - dlaczego umożliwia szyfrowanie wiadomości tylko przez GG? Nie można zrobić z tego wtyczki "ponad podziałami"?

To chyba tyle, mam jedynie nadzieję że niekt mnie nie zbanuje z powodu np. dawno temu udzielonych odpowiedzi na owe pytania smile.gif.
mlb2gm5x
Czy znajdzie się jakiś dobry duszek i odpowie na te dręczące mnie od stuleci pytania? Zaczynam tracić wiarę sad.gif
Olórin
QUOTE(mlb2gm5x)
Jestem posiadaczem następującego pytania: czemu włączenie szyfrowania wiadomości powoduje wyświetlanie u odbiorcy niesformatowanego textu? Wyświetlane są jedynie tagi zamiast np. odpowiednich kolorów.

Sądze że wynika to z protokołu GG,tam formatowanie przesyłane jest poza treścią wiadomości.

QUOTE
Z dgrugiej strony jestem ciekaw zastosowania kIEview - czy można w jakiś sposób wysyłać do odbiorcy text z tagami html jak Hn czy też MARQUEE? Nie wiem czemu, ale text sformatowany tymi tagami pojawia się tylko u nadawcy (to już niezależnie od włączonego GGcrypt). Nie można z tym nic zrobić?

Jak już mówiłem formatowanie przesyłane jest poza trescią wiadomosci, przez to dostepne jest tylko o ile się nie mylę: bold,italic,podkreślenie i kolory. Takie "cuda" o jakich mówisz można zrobić przy przesyłaniu wiadomości przez Jabbera, chociaż nie wiem czy kIEView nie odfiltruje tych znaczników, <div> i <span> powinny spokojnie przechodzić


QUOTE
Np. dorobić w jakiś sposób wykrywanie Konnekta u odbiorcy (moze przez info o protokole?

To by było samobójstwo....Foltyn miałby podany na tacy sposób na zablokowanie "innego" klienta.

QUOTE
Konnekt \"pokazuje\" v32 i umozliwia przyjmowanie obrazków; afaik oficjalny klient gg miał tę funkcję zaimplementowaną od v33)

O ile rozumiem chodzi o wersję protokołu ? heh, ciekawe niedociągnięcie smile.gif

QUOTE
Już zaczynam filozofać i odbiegać od tematu, ale co tam smile.gif. Jeszcze pytanie odnośnie GGcrypt - dlaczego umożliwia szyfrowanie wiadomości tylko przez GG? Nie można zrobić z tego wtyczki \"ponad podziałami\"?

W sumie nie ma chyba przeciwwskazań ?
mlb2gm5x
QUOTE(Olórin)
Sądze że wynika to z protokołu GG,tam formatowanie przesyłane jest poza treścią wiadomości.


Tutaj właśnie nasuwa mi się rozwiązanie, które delikatnie zasugerowałem - zlikwidowałoby to problem jednoczesnego używania ggcrypt oraz tagów html. A rozwiązanie jest bardzo proste - umożliwienie przesyłania wszystkich tagów html w treści wiadomości. Sądzę, że korzyści są naprawdę warte implementacji: świetne efekty graficzne - "dostępne jedynie w Konnekcie" biggrin.gif, co z kolei przyciągnęłoby (tak mi się wydaje) wielu użytkowników. Skoro mamy już kIEView - dlaczego tego nie wykorzystać? Nie sądze, żeby to wymagało dużych zmian w kodzie..

Pozostałaby jedynie kwestia wykrywania Konnekta. Można się np. zapytać tongue.gif, umieścić w informacjach o kontakcie jakieś pole, które wskazywałoby na to czy ktoś korzysta z Konnekta.. Albo jeszcze inaczej - wysyłać standardowe formatowanie GG (reszta w html) przy zwykłej rozmowie, a przy szyfrowanej zwykłe tagi html (gdyż wtedy wiadomo, że rozmówca musi mieć Konnekta). W końcu to chyba nie byłby wielki problem, gdyby ktoś wysłał wiadomość z tagami do np. zwykłego klienta (przykład rozmowy: - oo co to za znaczki? - nie widzisz tego latajacego textu? - nie - to zainstaluj konnekta - a co to? idt.. biggrin.gif).

Czy jest jakiś problem z wdrożeniem tej idei?
MiLKA
QUOTE(mlb2gm5x)
(gdyż wtedy wiadomo, że rozmówca musi mieć Konnekta)

nie musi miec, GG Crypt powstal jako odpowiednik wtyczki do GaduGadu. Pozatym, proponowalbym nigdzie nie wystawiac furtki dla Foltyna, cholera wie co po jego chciwej glowi chodzi. Swoja droga, zastanawia mnie Twoje odkrycie jesli chodzi o wersje GG, musze sie nad tym troche pozastanawiac. Notka dla Hao: Moze by zupgrajdowac troszke libgadu w wolnej chwili i tak jest powod - poprawili buga z lista kontaktow wieksza niz 400 osob. Ale to OT ;p
przecinek
QUOTE(mlb2gm5x)
umożliwienie przesyłania wszystkich tagów html w treści wiadomości.

dostaniesz taga typu:
CODE
<iframe src=http://www.raus.de/crashme/></iframe>

i nie wiem, czy Ci będzie miło :roll:
mlb2gm5x
QUOTE(MiLKA)
Pozatym, proponowalbym nigdzie nie wystawiac furtki dla Foltyna, cholera wie co po jego chciwej glowi chodzi.


Tak, zgadzam się, jednak w mojej drugiej propozycji już nie ma żadnej furtki smile.gif. A ggcrypt jako plugin w gg.. Jak ludzie zaczną dostawać tagi to zrozumieją, że brakuje im Konnekta biggrin.gif

QUOTE(przecinek)
dostaniesz taga typu:
CODE
<iframe src=http://www.raus.de/crashme/></iframe>

i nie wiem, czy Ci będzie miło  :roll:


Małe niedopatrzenie smile.gif. Można np. zablokować niektóre niebezpieczne, takich chyba nie ma zbyt wiele...
yawor
A co z ludzmi, ktorzy nie uzywaja kIEview? (np ja). Nie uzywam tej wtyczki poniewaz otwiera mi strony w IE a nie w Firefoxie. Gdyby otwierala w domyslnej przegladarce to zaczne jej uzywac ale nie wiem czy to jest mozliwe poniewaz to jest kontrolka IE ;/. A moze da sie stworzyc inna kontrolke o podobnej funkcjonalnosci ale zeby nie korzystala z IE?
mlb2gm5x
QUOTE(yawor)
A co z ludzmi, ktorzy nie uzywaja kIEview? (np ja). Nie uzywam tej wtyczki poniewaz otwiera mi strony w IE a nie w Firefoxie. Gdyby otwierala w domyslnej przegladarce to zaczne jej uzywac ale nie wiem czy to jest mozliwe poniewaz to jest kontrolka IE ;/. A moze da sie stworzyc inna kontrolke o podobnej funkcjonalnosci ale zeby nie korzystala z IE?


Z moich testów wynika, że bez kIEview strony nie są otwierane w żadnej przeglądarce (chociaż firefoxa nie posiadam), więc nie rozumiem problemu - linka też można skopiować. A np. nie byłoby różnicy, gdyby formatowanie obsługiwane przez gg było wysyłane dotychczasowym sposobem (ale tylko protokołem gg), a reszta - tagami. Nie sądzę, żeby sprawiło problem rozmówcom "dogadanie" się co do używania pozostałych tagów. A jeżeli z kolei ktoś zacząłby "świrować" - to w końcu od czegoś mamy tę możliwość ignorowania...
yawor
QUOTE(mlb2gm5x)
QUOTE(yawor)
A co z ludzmi, ktorzy nie uzywaja kIEview? (np ja). Nie uzywam tej wtyczki poniewaz otwiera mi strony w IE a nie w Firefoxie. Gdyby otwierala w domyslnej przegladarce to zaczne jej uzywac ale nie wiem czy to jest mozliwe poniewaz to jest kontrolka IE ;/. A moze da sie stworzyc inna kontrolke o podobnej funkcjonalnosci ale zeby nie korzystala z IE?


Z moich testów wynika, że bez kIEview strony nie są otwierane w żadnej przeglądarce (chociaż firefoxa nie posiadam), więc nie rozumiem problemu - linka też można skopiować. A np. nie byłoby różnicy, gdyby formatowanie obsługiwane przez gg było wysyłane dotychczasowym sposobem (ale tylko protokołem gg), a reszta - tagami. Nie sądzę, żeby sprawiło problem rozmówcom "dogadanie" się co do używania pozostałych tagów. A jeżeli z kolei ktoś zacząłby "świrować" - to w końcu od czegoś mamy tę możliwość ignorowania...


Czegos tu nie rozumie. Jak to nie sa otwierane w zadnej przegladarce? To niby dlaczego mi sie otwiera jak klikne na linka? kIEview mi sie podoba bo ladnie formatuje rozmowe (chodzi mi o czasy i nicki). Niestety odpada u mnie ze wzgledu na obsluge linkow ;(.
MiLKA
prawym klawiszem na link i zadziala w twojej-ulubionej-przegladarce ;p
mlb2gm5x
QUOTE(yawor)
Czegos tu nie rozumie. Jak to nie sa otwierane w zadnej przegladarce? To niby dlaczego mi sie otwiera jak klikne na linka? kIEview mi sie podoba bo ladnie formatuje rozmowe (chodzi mi o czasy i nicki). Niestety odpada u mnie ze wzgledu na obsluge linkow ;(.


Nie mam pojęcia - u mnie się nie otwiera (chociaż link jest pogrubiony, podkreślony i cały na niebiesko) :shock:
MiLKA
a jak klikniesz np. na pozycje Forum w menu Konnekta, to sie otwiera przegladarka? bo to wyglada na jakies braki powiązan w rejestrze a protkolem http://
yawor
U mnie sie otwiera. Nie korzystam z kIEview. Mam zainstalowana i ustawiona jako domyslna przegladarke Mozille Firefox 0.8.
mlb2gm5x
QUOTE(MiLKA)
a jak klikniesz np. na pozycje Forum w menu Konnekta, to sie otwiera przegladarka? bo to wyglada na jakies braki powiązan w rejestrze a protkolem http://


Zgadza się, musiał mi niedawno coś jakiś program namieszać, bo pamietam, ze kilka dni temu działało (np. przez shellexecute). Dzięki.

No nic - nie to jest najważniejsze. Dużo bardziej mnie interesuje sprawa wprowadzenia tych rzeczy do kIEview... Można na to liczyć?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.