Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Obsluga komorek
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
cRoMo
Mam taki troche abstrakcyjny (?) pomysl. Moze znalazlby sie chetny na stworzenie wtyczki, ktora pozwalalaby na komunikacje konnekta z telefonami GSM (szczegolnie latwo napisac cos takeigo dla Siemensa i Nokii). Ktos powie ze to zbytni bajer ... ale niekoniecznie. Przeciez konnekt moze sie swietnie uzupelniac z komorka. Mozna np. uaktualniac liste kontaktow w konnekcie i odwrotnie. Wyslane z telefonu SMS'y moznaby moc zaimportowac do historii konnekta. Wspolne dzwonki dla tych samych osob (ten sam dla wywolania rozmowy w konnekcie i dla dzwonka danego wpisu w telefonie); wysylanie sms'ow przy pomocy konnekta i telefonu (wpisujemy sms'a w konnekcie, ale wysylamy przez telefon). Albo np. taka opcja: podlaczamy telefon kablem (albo przez IRDA) do kompa, wysylamy sms'a przez bramke do kogos, ten odpisuje kolejnym sms'em na nasza komorke, po czym sms pobrany zostaje do kompa i wyswietlony...
To wielkie pole do popisu, na pewno znalazloby sie wielu zapalencow chcacych rozwijac taka wtyczke - maniakow Siemensow mozna szukac np. na www.fks.pl badz www.siemensiak.pl. Najelpiej byloby IMHO dla tej wtyczki, aby byla Open-Source'owa (szybszy rozwoj). Ggdyby sie udalo, bylaby to wielka zaleta konnekta, ktora moglaby zadecydowac o ew. sukcesie naszego ukochanego komunikatora biggrin.gif
hao
Muszę ci powiedzieć, że to świetny pomysł smile.gif co prawda nie znam się na komunikacji z komurkami, ale nie jestem jedynym programistą w Polsce biggrin.gif ...

Ok, lecę kończyć nową wersję (jeszcze pare minut!), a zaraz potem kończyć SDK (trochę więcej minut, musze napisać jakieś przykłady)...
qmic
Ostatnio nosze sie z zamiarem napisania klienta Gadu Gadu na komorki. Wtedy kabelek by nie byl potrzebny bo wszystko by szlo przez GPRS. Obecnie zbieram Team ktory bedzie to robil. Jacys chetni?
cRoMo
QUOTE(qmic)
klienta Gadu Gadu na komorki.

Masz na mysli Jave ??? Jesli tak, to nie ma to chyba wiekszego sensu, bo bramki WAP<=>GG juz dawno istnieja smile.gif Jesli jednak myslisz o czyms innym, to prosze, napsiz szerzej smile.gif
qmic
Chodzi mi o Jave ale nie przez wap ale np. erainternet. Po prostu chodzi o napisanie klienta ktory bedzie przez to bedzie dzialal. z tego co wiem to jest to mozliwe
Ludwik
http://www.comm.pl/~serek/ekgwap/ nie wystarczy?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.