Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zaraz wracam --> Dostępny
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Raistlin
Przy zmianie statusu z Zaraz wracam na Dostępny poprzez np. k.Lawe lub przy wyjsciu z Autoawaya nowa ikonka "nadpisuje" sie na stara. problem ten wystepuje tylko w przypadku gg, tlen dziala jak nalezy (a z jabbera nie korzystam), jak sie najedzie kursorem na ikonke statusu to sie zmnienia na prawidlowa, tak samo jest w przypadku zasloniecia jej na chwile innym oknem. zalaczam rysunek na ktorym widac resztki chmurki za sloncem.

edit:
mam win98, sprawdzalem na xp tego nie ma (tzn dziala jak powinno)
moze to jest jakos powiazane z TYM TEMATEM

Załączniki

shw
a jak przejedziesz myszka po przycisku to znika?
tez miewam takie problemy na kompie z win98
piotr.ek
A troche tak OT - Raistlin, gdzie znajde takie ladne ikonki do tlena? smile.gif
Raistlin
dokladnie! jak przejade to znika. tak samo jak mam wlaczone okno rozmowy z "kims" i "ktos" zmieni status to jego ikonka zachowuje sie identycznie (ta w oknie rozmowy).

co do ikonek to powiem ze mnie zdziwiles. ja myslalem ze takie fajne sa od razu na starcie smile.gif. moze przez przypadek jak jakis styl testowalem to mi wskoczyly, ale watpie bo przejrzalem wszystkie style w themes i jedyne, podobne ikonki jaki znalazlem wrzucielem TUTAJ
mi sie wydaje ze takie ikonki nazywaja sie "tlen 3d" i mozna je znalezc na TU ale glowy nie dam.
chyba ze mi powiecie jak wyciagnac te co mam to je dam.
Raistlin
jak ktos potrafi sobie wyciagnac ikonki ze screena to prosze:

Załączniki

piotr.ek
Zobacz najlepiej co masz w katalogu themes i juz smile.gif Jak znajdziesz, to wrzuc tutaj jako plik spakowane zipem i bedzie great smile.gif (na wiadomosc.info nie znalazlem, a w naszym katalogu te z Shine sa najblizsze, ale tez nie takie)
case
wez moje, wez moje!

user posted image
lhs
Wyblakłe takie jakieś...
gilek
fajnackie, ale ja wole te torna tongue.gif
case
QUOTE(lhs)
Wyblakłe takie jakieś...

QUOTE(gilek)
fajnackie, ale ja wole te torna tongue.gif

:? rasisci... :? ... :wink:
BoND
tez mialem taki problem u starszego na kompie w 98. ale z tego co pamietam to zniknal kiedy tam chyba jak zrobilem update windy...

Załączniki

lhs
Nie rozumiem tego screena - to przecież standardowe ikonki z dwuTlenKa - ??????
case
QUOTE(lhs)
Nie rozumiem tego screena - to przecież standardowe ikonki z dwuTlenKa - ??????

tez umknelo mi sedno tej wypowiedzi... :wink:
piotr.ek
Heh, wlasnie w tym rzecz - te sa standardowe, a Raistlin nie ma pojecia, skad ma takie, jak na gorze tongue.gif Dostalem nawet od niego jego katalog 'themes' i tam ich nie ma... Anyway, teraz uzywam ikonek z Shine, ale mimo wszystko chcialbym wreszcie dopasc te Raistlina wink.gif Ale dobra, w wolnej chwili postaram sie powycinac te ze screenshota.

UPDATE: Raistlin - przydaloby sie jednak, zebys wrzucil screena, ale nie w jpg, a na przyklad bmp albo png, co by kompresja nie dowalila smieci...
MiLKA
hmm... a moze dlatego, ze ikonki dwuTlenka dla windowsow 9x sa inne (takie jak na screenie rastlina) niz te dla windowsa xp.
lhs
Może o te chodzi?? Trzeba by je przerobić na format Konnekta...

Załączniki

case
MiLKA juz napisal i ja tez sprawdzilem, ze te [brzydkie :twisted:] ikony sa zawarte standardowo w dwutlenek.dll i pewnie sa przeznaczone na systemy 9x [mozna je wyciagnac z dll'a, zrobic styl i bedziecie miec, ale przeciez sa brzydkie tongue.gif]
lhs
O KURCZE!! Te ikonki, o które chodzi SĄ ZASZYTE w pliku dwutlenek.dll !!

hao - jak je wyświetlić nie ingerując w plik???????? Czy ewentualna ingerencja złamie jakieś licencje??
piotr.ek
http://www.users.on.net/johnson/resourcehacker/ - tym, wlasnie sie biore za wyciaganie tongue.gif
lhs
O KURCZE nr2!! Te dwa zestawy ikonek z dwutlenek.dll nie są przeznaczone dla różnych systemów, ale dla różnych głębi kolorów ekranu!! Ustawcie sobie kolor 16-bitowy (lub "płytszy"), zrestartujcie Konnekta - i podziwiajcie!!
piotr.ek
Ok, w zalaczniku to, o co wszystkim chodzi, ale do themesow sami musicie dodac, bo ja nie mam czasu wink.gif (w srodku wersje .gif i .png)

Załączniki

lhs
O KURCZE nr 3!! BUG!! Przy kolorze 16-bit kZmieniacz nie wyświetla w swoim menu ikonki statusu "Nie przeszkadzać". Po wybraniu tej opcji ikonka kZmieniacza w ogóle znika (chociaż to pole, w którym ikonka powinna być jest nadal aktywne).
MiLKA
QUOTE(lhs)
O KURCZE nr2!! Te dwa zestawy ikonek z dwutlenek.dll nie są przeznaczone dla różnych systemów, ale dla różnych głębi kolorów ekranu!! Ustawcie sobie kolor 16-bitowy (lub \"płytszy\"), zrestartujcie Konnekta - i podziwiajcie!!

co do systemu to nie do końca prawda i fałsz wink.gif
windowsy z serii 9x nie obsuguja ikonek z kanalem alpha, wiec nawet jak ustawisz sobie w 9x glebie kolorow na 32bity to zobaczysz te "ubozsze" ikonki. A co do xp z 16bitowym wyswietlaniem, to jest to chyba zrozumiale, skoro ikonki sa zapisane w 24-bitach (aczkolwiek do pelnego szczescia potrzebne jest wyswietlanie w 32bitach, u mnie na laptopie moge miec tylko 24bity i nie dzialaja ladne ikonki)
lhs
No tak. Napisałem 16 bitów lub mniej, bo na moim laptopie nie mam opcji 24 bity - tylko 16 lub 32 (dziwne w sumie).
Raistlin
ładny off-topic się zrobił smile.gif

a wracając do pierwszego posta, ktoś ma jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić? bo trochę denerwujące jest wpatrywanie się w ikonkę i patrzenie czy słońce jest przed, czy za chmurką. :?
lhs
A tutaj macie gotowy styl:

EDIT: już w Katalogu.
lhs
... z takimi ikonkami:

Załączniki

piotr.ek
Zapomniales o tej... wink.gif

Załączniki

lhs
Nie zapomniałem!! To jest ikonka łączenia do sieci - widocznie łączy ci się tak szybko, że nie zdążasz jej zauważyć!! Ale poczekaj, aż Tlen zacznie mieć kłopoty...
piotr.ek
Zartowalem przeciez wink.gif Chodzilo mi o to, ze nie pokazales tej ikonki na screenie tongue.gif
lhs
Wiem przecież!! Ale nie wszyscy czytający to forum wiedzą tyle, co my wiemy - i mogli sobie pomyśleć, że zestaw jest wybrakowany...
piotr.ek
Haha, no moze i masz racje laugh.gif Oglaszam wiec wszem i wobec - zestawik jest kompletny, a umieszczonej przeze mnie ikonki i tak najlepiej jest nie znac w ogole wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.