Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: okna konnekta w defaultowych kolorach windy? windows native!
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
pienio
pełen obaw jak i nadzieji zakładam nowy temat. obawy - by nie okazało się, że choć na search'u niczego nie znalazłem, to jednak ktoś inny znalazł. nadzieję mam na rozwiązanie mojego problemu.
a jest on bardzo prosty.
otóż nigdzie nie mogę znaleźć opcji, by konnektowe okienka przyjmowały kolory ze schematów windowsa.
że jak biore sobie "deszczwy dzień" to mam wszystko niebieskie, a jak "pszenicę" to w żółciach.
dotychczas bawiłem się ciągle w ręczne zmiany, ale jest to bardzo czasochłonne, upierdliwie i nieprzyjemne.
2230093
ja też nie znalazłem a było by to dobre.
Raistlin
ja korzystam z astona i jak zmienie wyglad okna to wyglad konnekta tez sie zmienia. moze czas zmienic shella wink.gif ?
pienio
QUOTE(Raistlin)
ja korzystam z astona i jak zmienie wyglad okna to wyglad konnekta tez sie zmienia. moze czas zmienic shella wink.gif ?

hehe. wlasnie pod astona go ustawialem, ale teraz przerzucilem sie na litestepa, bawie sie tymi kolorami i to troche wkurzajace by recznie zmieniac ciagle kolory konnekta.
a dotychczas robilem to w jeden sposob - screenshot pulpitu do painta i lecimy tym czyms co bierze kolory. i przepisywac wartosci, przepisywac... biggrin.gif
upierdliwe niezmiernie!
wiec jaka jest idea by robic to w bardziej ludzki sposob?
case
QUOTE(pienio)
[..] a dotychczas robilem to w jeden sposob - screenshot pulpitu do painta i lecimy tym czyms co bierze kolory. i przepisywac wartosci, przepisywac...

hah .. skad ja to znam 8) laugh.gif
hao
Spróbuj spreparować schemat, w którym kolory oznaczone są jako:
#80xxxxxx
gdzie w xxxxxx znajdują się wartości kolorów systemowych wg. SDK WinAPI.
Np. #80000005 to tło tekstu, #80000008 to zwykły tekst itd...

W kIEview raczej nie zadziała (chociaż spróbować warto), ale w tipie, na liście kontaktów i zwykłej kontrolce rozmowy powinno już bez problemu...
pienio
QUOTE(hao)
Spróbuj spreparować schemat(...)

omg! nawet nie wiem z ktorej strony sie do tego zabrac.
ale sie dowiem, tylko matury napisze.. trzymac kciuki 11 i 12.05. smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.