Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: obciazanie CPU przez konnekta
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Raistlin
sytuacja wyglada tak:
wlaczony komp, dziala tylko to co powinno (firewall, antywirus) - pokazuje zuzycie procka pare %
wlaczam konnekta - zuzycie procka rosnie blyskawicznie do 99-100% i utzymuje sie takie caly czas
nie chodzi o to ze komp sie zaczyna mulic czy cos (bo roznicy w szybkosci nie zauwazylem, ale tez nie sprawdzalem dokladnie), wskazuje tylko straszne obciazenie procesora i przejawia sie tym, ze np. wiatraczek mi ciagle pracuje (korzystam z laptopa) a jak nie jest tak procek obciazony to nie pracuje wink.gif, jak wylacze K to warca do normy. powylaczalem wszytkie niepotrzebne wtyczki, ale to nic nie zmienilo. na 'normalnym' (PC) kompie (z xp) K zachowuje sie normalnie.
co z tym mozna zrobic ?
sprawdzalem sobie jakie jest obciazenie procka przy gg i tlenie i podskakiwalo zaledwie o pare procent, a nie 90 wink.gif
mam win 98se
Olórin
Jakich używasz wtyczek ? Może kBot, kPilot, kAway lub Olew.k (wymieniłem te które imho są najmniej stabilne)?
Raistlin
k.bota nigdy nie uzywalem, a poza tym jak juz pisalem
QUOTE
powylaczalem wszytkie niepotrzebne wtyczki, ale to nic nie zmienilo.

wink.gif
Olórin
QUOTE(Raistlin)
k.bota nigdy nie uzywalem, a poza tym jak juz pisalem
QUOTE
powylaczalem wszytkie niepotrzebne wtyczki, ale to nic nie zmienilo.

wink.gif

:oops: Nie zauważyłem :oops: Spróbuj wyłączać po jednej z tych potrzebnych wtyczek, może uda ustalić się która powoduje ten problem.
case
QUOTE(Olórin)
:oops: Nie zauważyłem  :oops:  Spróbuj wyłączać po jednej z tych potrzebnych wtyczek, może uda ustalić się która powoduje ten problem.

skoro problem przy wylaczonych wtyczkach rowniez wystepuje, to wlaczanie ich [na raz, czy pojedynczo] chyba nic nie zmieni :wink:
Sija
QUOTE(case)
QUOTE(Olórin)
:oops: Nie zauważyłem  :oops:  Spróbuj wyłączać po jednej z tych potrzebnych wtyczek, może uda ustalić się która powoduje ten problem.

skoro problem przy wylaczonyc wtyczkach rowniez wystepuje, to wlaczanie ich [na raz, czy pojedynczo] chyba nic nie zmieni :wink:


czytaj posty dokladnie
case
QUOTE(Sija)
QUOTE(case)
QUOTE(Olórin)
:oops: Nie zauważyłem  :oops:  Spróbuj wyłączać po jednej z tych potrzebnych wtyczek, może uda ustalić się która powoduje ten problem.

skoro problem przy wylaczonyc wtyczkach rowniez wystepuje, to wlaczanie ich [na raz, czy pojedynczo] chyba nic nie zmieni :wink:
czytaj posty dokladnie

damn! fakt... :wink: wlacz, wylacz... juz mi sie mozg zlasowal ... sorry 8)

Raistlin - proponuje, zostaw tylko wtyczki sieci [gg, jabber, tlen, klan ..] i wtedy wlaczaj :wink: te pozostale wtyczki po kolei, analizujac sytuacje .. biggrin.gif
Raistlin
cos zle powylaczalem wczesniej te wtyki :oops:
a wiec:
notify - juz po wlaczeniu obciazenie idzie do 100
kStyle i kIEview - tu sprawa wyglada inaczej, czasem juz po wlaczeniu okienka rozmowy skacze do 100 a czasem mozna pogadac kilka minut zanim wzrosnie. skok jest natychmiastowy.
i co teraz ?
to moje ulubione wtyki biggrin.gif

edit:
gadam z wylczonymi kStyle i kIEview i znowu skoczylo do 100% sad.gif
smieszne jest to ze jak mam niby 100% i wlacze menu wyboru wtyczek to spada do 'w miare normalnego' pozimu, a jak zamkne to okienko to znow 100 sad.gif
edit2:
nic nie zmienialem i znowu normalne obciazenie :/
piotr.ek
Tez mialem kiedys cos takiego na win98se i nie raz na forum o tym pisalem. Wystepowalo to wlasnie przy wtyczce K.Notify wtedy z tym, ze to obciazenie bylo sztuczne. W rzeczywistosci nie obciazalo to kompa tak naprawde (mozna bylo film zapuscic, czy grac normalnie)... Oglupialo to jednak system, bo np. soft do programowego chlodzenia procesora gubil sie wtedy i nie dzialal, przez co proc standardowo byl goracy (standardowo czyli tak, jak bez tego programiku do schladzania, co przy kreceniu proca mialo znaczenie) Nie znalazlem wtedy rozwiazania, a po przejsciu na xp problem zniknal... BTW wlacz programik do pokazywania zajetosci proca (monitor systemu bodajze, juz nie pamietam), ustaw go tak, zebys widzial jego wskazania caly czas, aktywuj liste kontaktowa K i przejedz myszka po kontaktach (zeby tip sie pokazywal), albo cos tam poklikaj - u mnie uzycie proca spadalo wtedy do zera tongue.gif Ot, ciekawostka...
Raistlin
wiem ze to jest wirtualne obciazenie, ale przy laptopie ma to ogramne znacznie jesli chodzi o zuzycie energii i, wspomniany wczeniej, wiatraczek. skoro kiedys problem byl i nadal jest to chyba nie zniknie, ja na tego kompa nie wrzuce xp'ka bo jest po prostu na to zaslaby. ehhh ... :cry: czyzbym musial wrocic do tlena ? :?
Aule
QUOTE(Olórin)
Jakich używasz wtyczek ? Może kBot, kPilot, kAway lub Olew.k (wymieniłem te które imho są najmniej stabilne)?

Ja ci dam najmniej stabilne :wink: :wink:
Olórin
QUOTE(pz16)
QUOTE(Olórin)
Jakich używasz wtyczek ? Może kBot, kPilot, kAway lub Olew.k (wymieniłem te które imho są najmniej stabilne)?

Ja ci dam najmniej stabilne :wink: :wink:

Stwierdzam fakty, po wyłączeniu Olewki i bety kPilota odrazu zwiększyła się stabilność K.
Aule
Ja bez kPilota mam baaardzo stabilnego k. Ostatni raz miałem krytyka jakiś czas temu.
Szef
witam,
prześledziłem przypadki zajmowania przez K. 100% CPU.
Sprawa nie jest może krytyczna ale odrobinę denerwuje.
Mam nadzieję, że jest szansa na działanie na win98 a nie tylko na XP.

Sytuacja jest u mnie powtarzalna:

Konnekt.beta 0.6.20.115 [20041104]
Windows 98SE.
konnekt bez ŻADNEJ wtyczki.
wyświetla się lista kontaktów z gg/tlen/jabbbera
po włączeniu K. przycisk fitrowania jako lista ze strzałką włączony [FON] - jak go wyłączę [FOFF] to od razu 100%CPU.

podobnie parę razy pod rząd kliknę FON-FOFF.

Objawy są niezależne od jakiejkolwiek wtyczki,tzn występują przy dowolnych wtyczkach jak i przy ich braku.
występują przy buforowaniu włączonym i wyłączonym, przy pogrubianiu kontaktów włączonym i wyłączonym.

Ustawienia na screenshocie [przy włączonych wszystkich wtyczkach]

log programu.
CODE

Konnekt_log ... v 0.6.20.115 | ui 0.1.21.30


_____________________________________________

## [CORE]      argv[0]=C:\PROGRAM FILES\INTERNET\KONNEKT(GNU)\KONNEKT.EXE
## [CORE]      appPath=C:\PROGRAM FILES\INTERNET\KONNEKT(GNU)\
## [CORE]      Statystyka id = 1073754550; uptime = 0; msgSent = 0; msgRecv = 0; timer = 24139
## [CORE]   ---  Beta report saved ---
## [CORE]     *  plugin - ui.dll
## [CORE]   --- UI loaded ---
## [CORE]   --- ProfilesDir set ---
## [CORE]   --- Profile set ---
## [CORE]   ---  plg.dtb saved ---
## [CORE]   ---  Plug.sort ---
## [CORE]   --- Plugins loaded ---
## [CORE]   --- Columns set ---
## [CORE]   --- Profile loaded ---
## [CORE]   --- Versions checked ---
## [wXP UI]     -> ComCtl 50051 isWXP 0
## [CORE]   --- UI prepared ---
## [wXP UI]     ->  autostart = 0
## [wXP UI]      UISet
## [wXP UI]     * fillList Start
## [wXP UI]     * fillList End
## [CORE]   --- Plugins started ---
## [CORE]   --- Auto-Connected ---
## [CORE]     * MessageQueue - inQ=0 , reqNet=-1 , reqType=-1
## [CORE]   --- First MSGQueue (rcv) ---
## [CORE]   ---  ---  INITIALIZATION SUCCESSFULL  ---  ---
## [CORE]   ---  [BT]Nothing to report ---
## [wXP UI]      TRAY FG=0 AC=0 M=680 UNC=0
## [wXP UI]      UNHIDE
## [wXP UI]     * fillList Start
## [wXP UI]     * fillList End
## [wXP UI]      Refresh -1
## [CORE]   ---  IMC_SHUTDOWN (od wXP UI) ...  ---
## [CORE]   ---  deInitialization started ---
## [CORE]      Statystyka id = 1073754550; uptime = 48; msgSent = 0; msgRecv = 0; timer = 24090
## [CORE]   ---  Beta report saved ---
## [CORE]   ---  cfg.dtb saved ---
## [CORE]   ---  cnt.dtb saved ---
## [CORE]   ---  msg.dtb saved ---
## [CORE]   --- profile saved ---
## [wXP UI]   ---  Shuting down UI ---
## [wXP UI]   ---    closing CNT ---
## [wXP UI]   ---    dockEnd ---
## [wXP UI]   ---    destroyTray ---
## [wXP UI]   ---    destroyAct ---
## [wXP UI]   ---    destroyWindows ---
## [wXP UI]   ---    Mod.save ---
## [wXP UI]   !!!  UI shut down !!!
## [CORE]   --- IM_END broadcasted ---
## [CORE]   ---  cfg.dtb saved ---
## [CORE]   --- plugs unpluged ---
## [CORE]   --- tables cleaned ---

______________________

Terminate [185 ms]


Gracefull Exit


ps. Pomiar obciążenia procesora przy użyciu wintop [microsoft kernel power toys]

Pozdrawiam :twisted:

Załączniki

Szef
w mordę!!

zauważyłem, że znów Konnekt zaczął zżerać 100% a nie dotykałem filtrów...
tym razem załadowane wtyczki w kolejności:
update
gg
kjabber
dwutlenek
sms
sound
klan
ktransferr
konnferencje
kzmieniacz
k.notes
kDodatki.

wr... zrobiło się samo... :evil:
_menic_
Taki to juz urok konnekta na w98 ;-)
Poza tym nie zgodze sie ze to jest sztuczne obiciazenie.... Przy właczonym konnekcie film .avi wczytuje sie 10x wolniej niz przy wyłaczonym :shock:
No ale mnie to juz nie dotyka XP ROX tongue.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.