Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kolejnosc pozycji w menu...
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
piotr.ek
Chodzi o menu ze screena (1). Juz nie raz zdarzylo mi sie tak pojechac myszka, ze kliknalem w #konnekt, a i restart K zaliczylem... Uruchomienie mIRCa (ktorego trzymam tylko ze wzgledu na siostre) troche na moim zlomie trwa (a potem jeszcze czekanie w nim kilka sekund - wersja niezarejestrowana - zeby moc go w ogole wylaczyc...), o restarcie nie wspominajac wink.gif Moim zdaniem polozenie tych opcji w tak bliskim sasiedztwie znacznie czesciej uzywanej (i mniej drastycznej zwykle w skutkach) aktualizacji jest nieco niefortunne. Proponuje chociazby cos takiego, jak na screenie drugim...

Ps. to na wypadek, gdybysmy na nowy interfejs czekali jeszcze przez kilka kolejnych wersji, tudziez w nowym nic w tym wzgledzie mialo sie nie zmienic smile.gif

Ps2. chcialem wrzucic do propozycji, ale tam nie mozna dodawac plikow...

Załączniki

lhs
A ja bym jeszcze zmienił nazwy "Katalog" i "Folder Konnekta" - często ląduję w katalogu (na stronie), zamiast w folderze (na dysku).
Może zamiast "Katalog" coś w rodzaju "Download"?? Wiem, że to nie po polsku, ale software i hardware i wiele innych też przecież nie...
piotr.ek
QUOTE(lhs)
A ja bym jeszcze zmienił nazwy \"Katalog\" i \"Folder Konnekta\" - często ląduję w katalogu (na stronie), zamiast w folderze (na dysku).

Masz racje, ikonka jest szczegolnie mylaca... Co do nazwy - moze po prostu Katalog WWW? tongue.gif

Update: albo, zeby byl lad i porzadek - skoro jest pozycja WWW, to mozna dodac pod nia WWW - Katalog i bedzie ok smile.gif
case
...a zeby bylo cacy, to "restart" powinien byc chyba kolo "zakoncz" ...tak na zdrowy rozum ? :roll:
MrMacphisto
A może coś takiego??

Odpowiednio w opcjach:
[list]Program > "About" i "Katalog"
WWW > "Strona głowna", "Forum", "Dodatki" (aktualnie "Katalog") i "Pomoc"
Beta > "Zgłaszanie błedów", "Rejestracja"
Aktualizacje > Tak jak jest aktualnie...[/list:u]

Załączniki

piotr.ek
MrMacphisto - jestem za! smile.gif
case
tak jest... bylby pozadek przynajmniej 8)
pienio
bardzo pasowałaby mi troszkę zmieniona wersja pomysłu MrMacphisto.
otoż, żeby poszczególne grupy opcji nie były rozwijane, lecz rozdzielone kreską.
takie MrMacphisto + piotr.ek version.
Olórin
QUOTE(pienio)
bardzo pasowałaby mi troszkę zmieniona wersja pomysłu MrMacphisto.
otoż, żeby poszczególne grupy opcji nie były rozwijane, lecz rozdzielone kreską.
takie MrMacphisto + piotr.ek version.

Uporządkuje te pozycje co dodają kDodatki smile.gif
Misiek82
Najlepszym rozwiązaniem byłaby swobodna konfiguracja menusów i toolbarów. Każdy plugin definiowałby swój zestaw akcji(komend) (np. "Sprawdź nowości", "Aktualizacje" itd. dla k.update). Z punktu widzenia użytkownika każda akcja byłaby ikonką i etykietką. Użytkownik mógłby wtedy dowolnie ulokować taką akcję-na toolbarze, w dowolnej pozycji jakiegoś menu(które by sobie wcześniej mógł sam stworzyć). Oczywiście nie musiałby jej nigdzie umieszczać, gdyby mu nie była potrzebna. Taka edycja menusów jest np. w Foobarze.

Nie wiem, czy jakikolwiek IM ma taką opcję - Konnekt mógłby być pierwszym i jedynym biggrin.gif

EDIT:

Oczywiście menu kontekstowe kontaktu też by się opierało na tej zasadzie. W ten sposób ktoś mógłby sobie np. zostawić tylko jedną, najbardziej mu potrzebną opcję z k.dodatków w menu kontekstowym, a całość wrzuciłby sobie do menu na toolbarze.
undying
Mnie sie tez podoba pomysl MrMacphisto - naprawde wszystko jest przejzycie i wogole fajnie.
MrMacphisto
Pomysł Miśka82 jest poprostu genialny!! Podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami!! laugh.gif

Edycja menusów w Foobarze wygląda tak:

Załączniki

lhs
Ja byłbym jednak ostrożny - ciężko byłoby pomagać ludziom na forum. Każda rozmowa zaczynałaby się od pytania "A jak masz menu skonfigurowane??"...
case
QUOTE(undying)
Mnie sie tez podoba pomysl MrMacphisto - naprawde wszystko jest przejzycie i wogole fajnie.

Tyyyy... dobrze kombinujesz... szkoda, ze hao jest "na wakacjach" i nie chce komentowac naszych pomyslow 8)

edit:
QUOTE(lhs)
Ja byłbym jednak ostrożny - ciężko byłoby pomagać ludziom na forum. Każda rozmowa zaczynałaby się od pytania \"A jak masz menu skonfigurowane??\"...

dlatego domyslnie byloby tak jak jest, a najwyzej potem moglbys sobie jakas opcje dodac, niepotrzebna [zadko uzywana] wywalic
PS: cala dyskusja traci sens puki hao nie rzuci odpowiedniego swiatla na ten pomysl :wink:
Aule
Mi to pasuje. Jestem za uporządkowaniem menu, ale nie do końca jestem za konfigurowalnym menu. Jestem neutralny...
Olórin
Takie coś mogłoby być zrobione jako wtyczka tongue.gif Ale na mnie nie patrzcie tongue.gif
piotr.ek
QUOTE(lhs)
Ja byłbym jednak ostrożny - ciężko byłoby pomagać ludziom na forum. Każda rozmowa zaczynałaby się od pytania \"A jak masz menu skonfigurowane??\"...

Popieram.
case
QUOTE(Olórin)
Takie coś mogłoby być zrobione jako wtyczka tongue.gif Ale na mnie nie patrzcie tongue.gif

wredny egoista ... :!: :? :? :wink:
MrMacphisto
QUOTE(lhs)
Ja byłbym jednak ostrożny - ciężko byłoby pomagać ludziom na forum. Każda rozmowa zaczynałaby się od pytania \"A jak masz menu skonfigurowane??\"...


Przecież jeżeli by się to ładnie opisało to myślę, że nie będzie problemu i każdy sobie poradzi.
Już nie macie się do czego przyczepić naprawdę. 8)
lhs
My się nie czepiamy. My już widzieliśmy rzeczy, o których się ci nie śniło...
piotr.ek
QUOTE(MrMacphisto)
Przecież jeżeli by się to ładnie opisało to myślę, że nie będzie problemu i każdy sobie poradzi.
Już nie macie się do czego przyczepić naprawdę.  8)

Nie nie, tak calkiem serio, to nie kwestia czepiania sie, tylko mimo wszystko pewnego porzadku smile.gif Konfigurowalnosc owszem, ale w pewnych granicach moim zdaniem.
lhs
Mały przykład tego, o czym mówiłem:

QUOTE
Monika (3-05-2004 19:25)
nie mam menu w konekcie
i nie mogę go znaleźć

Ja (3-05-2004 19:25)
CO????????

Monika (3-05-2004 19:25)
a chcę zmienić ustawienia
nie mam menu
na górze nic nie ma
sad.gif

Ja (3-05-2004 19:26)
Takie skrzyżowane młotki na dole - a potem Konfiguracja.
Konnekt NIE MA menu na górze!!

Monika (3-05-2004 19:26)
utrudniają człowiekowi życie
MrMacphisto
QUOTE(piotr.ek)
Nie nie, tak calkiem serio, to nie kwestia czepiania sie, tylko mimo wszystko pewnego porzadku  Konfigurowalnosc owszem, ale w pewnych granicach moim zdaniem.

No pewnie... mi by wystarczyły takie rozwiązania, jakie są w Foobarze2000 i Total Commanderze (wcześniej WinCmd). laugh.gif

Ihs to, że twoja koleżanka przyzwyczaiła się do GG to nie moja (nasza) wina.
lhs
PO PIERWSZE - lhs to LHS z małych liter.
PO DRUGIE - Zdajesz sobie sprawę, ile jest takich koleżanek??
MrMacphisto
QUOTE(lhs)
PO PIERWSZE - lhs to LHS z małych liter.

Wybacz myślalem, że to "I".
QUOTE(lhs)
PO DRUGIE - Zdajesz sobie sprawę, ile jest takich koleżanek??

Nie wiem czemu akurat takie osoby miały by przesądzić o tym, że nie można tego wprowadzić. Wiadomo, że będą standardowe (czytaj optymalne) ustawienia, które dla zwyczajengo usera w zupełności wystarczą (nie będą mu utrudniać życia). Zaawansowani będą sobie zmieniać, jak im się coś nie będzie podobać... proste!! :wink:
Aule
Może tylko wyłaczanie niektórych niepotrzebnych pozycji, w grupach oczywiście?
A co do menu, to skoro ta twoja koleżanka tak poinformowana, to raczej ustawień menu zmienić tez umieć nie bedzie, więc bedzie miała standardowe. Ci co bedą już mieli pozmieniane to zazwyczaj będą wiedzieć, gdze mają konfiguracje itp.
Możeby zrobić taka wtyke, co by robiła 2 menu(Konnekt, pluginy) z kilkoma grupamii, ala gg?? Na mnie nie patrzcie, ja mam AvatarK'a do skończenia.
pienio
[quote=lhs]Ja byłbym jednak ostrożny - ciężko byłoby pomagać ludziom na forum. Każda rozmowa zaczynałaby się od pytania "A jak masz menu skonfigurowane??"...[/quote]
dlatego domyslnie byloby tak jak jest, a najwyzej potem moglbys sobie jakas opcje dodac, niepotrzebna [zadko uzywana] wywalic
PS: cala dyskusja traci sens puki hao nie rzuci odpowiedniego swiatla na ten pomysl :wink:[/quote]
myślę, że rozwiązaniem byłoby ustawianie wszystkiego z poziomu opcji. a toolbary to byłyby takie skróty do tego co w opcjach.
tak że do wszystkiego można dobrać się z jednego (uporządkowanego) miejsca, a jak ktoś to sobie rozmieści po toolbarach to jego sprawa - do helpu nie byłoby to potrzebne.
lucas_mcs
ja jestem za koncepcją MrMacphisto z tym ze fajnie by bylo gdyby wcisniecie ikonki konneta nie wywoływałoby okienka 'o programie' tylko 'nowe aktualizacje'
hao
Pomysł dobry, był kiedyś nawet brany pod uwagę ale został odłożony na bliżej nieokrośloną przyszłość... Jak już wspomniał Olórin - możliwy do wykonania jako wtyczka :]
lhs
A może by jeszcze dodać skrót do foldera z profilami?? Przedzieranie się przez C:\Documents and Settings\[użytkownik]\Dane aplikacji\stamina\konnekt jest nieco uciążliwe...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.