Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Źródła dostępne
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Dwutlenek
hao
W SDK dostępne są źródła wtyczki DwuTlenek. Zachęcam do pobrania i przejrzenia. Kod może być dowolnie wykorzystywany przy produkcji innych Konnektowych wtyczek (również o zamkniętym kodzie!), poza projektem udostępniony jest na licencji LGPL...

Razem z nim dostępny jest kod jabber_class czyli klasy łączącej logikę jabberowych sieci z architekturą Konnekta. Jednak poprzez przeciążanie funkcji wirtualnych, można dostosować ją praktycznie do potrzeb każdej sieci, lub wykorzystać we wtyczkach nie mających nic wspólnego z obsługą protokołów sieciowych...

Kod zawiera jeszcze mało komentarzy, dlatego wszelkie pytania proszę kierować na to forum. Jeżeli komuś zdarzy się poprawić kod, proszę o zapostowanie poprawionych plików na forum, lub wysłanie ich na PW...
Olórin
Znalałzem buga w jabber_class (w zasadzie znany tongue.gif) ale do poprawienia:
jabber_class.cpp, linia 439
CODE
case IM_CHANGESTATUS:
 if (msg->p1 < 0) return 0;
 this->SetStatus(msg->p1 , true , (const char *) msg->p2);
 return 0;

Przez to nie można zmienić opisu bez zmiany statusu :/
może zmienić to na
CODE

case IM_CHANGESTATUS:
 if (msg->p1 < 0) {
  this->SetStatus(this->currentStatus , true , (const char *) msg->p2);
 }else{
  this->SetStatus(msg->p1 , true , (const char *) msg->p2);
 }
 return 0;

Powinno działać smile.gif

hao - co trzeba jeszcze do tego sciągnać aby dało się kompilowac? libtlen, nagłówki K i co jeszcze ?

PS. W SDK ktoś zapomniał zamknąć tag <a> do strony domowej libGadu smile.gif
hao
Poprawki uwzględnione... Zmieniałem wcześniej tylko f-cję SetStatus smile.gif

Jest w ustawieniach projektu, jakie biblioteki muszą być dostępne...
Z pamięci:
GNet, GLib, LibXML2 no i LibTlen2

Wrzuciłem na SDK razem z dwutlenkiem delikatnie zmieniona przeze mnie wersje libtlen2...
Olórin
QUOTE(hao)
Poprawki uwzględnione... Zmieniałem wcześniej tylko f-cję SetStatus smile.gif

Dzięki, teraz przydało by się przekompilować kJabbera z nowym jabber class, żeby odpowiadał tak jak tlen na IM_GET_STATUSINFO smile.gif)
MiLKA
na (nie)szczęście znowu dzisiaj padł mi dwuTleneK (łącze sie zrestartowało) i przejrzałem logi i znalazłem miejsce na którym zdycha:

## [dwuTleneK] lT| .N. | Error: Could not connect (status = 2)
## [dwuTleneK] !!! TLEN_EVENT_CONNECTION_FAILED !!!

po tym, nie ma już jakiejkolwiek aktywności wtyczki. Zajzałem więc do kodu i jedyna rzecz jaka nasuwa mi sie to brak deaktywacji głównej pętli biblioteki glib

CODE

       case TLEN_EVENT_CONNECTION_FAILED:
  me->plug->IMDEBUG(DBG_ERROR , "! TLEN_EVENT_CONNECTION_FAILED");
  g_main_loop_quit (me->mainlopp); /* to bym wstawił */
  /* nic, po prostu się rozłączamy */
  break;


nie mam teraz wszystkich elementow by skompilowac wtyczke, wiec nie moge tego potwierdzic, ale wydaje sie jak by w tym miejscu nie konczyl petli ktora rozpoczal.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.