Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Dlaczego nie dziala wyszukiwanie ?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
cRoMo
Dlaczego nie dziala jeszcze wyszukiwanie w historii ?

BTW: w przyszlosci moglbys sie przesiasc na jakis szybszy mechanizm bazodanowy, obecny jest troszke wolny ... laugh.gif
cRoMo
Tzn. wiem dlaczego nie dziala, pytanie mialo brzmiec: kiedy bedzie dzialac?
hao
Hmmm... trudno powiedzieć. Na liście do zrobienia jest wciąż sporo istotniejszych pozycji. Poza tym musiałbym najpierw zoptymalizować bibliotekę bazo danową i trochę poczyścić i jeszcze raz przemyśleć sposób wyświetlania historii...

Na zmianę systemu trochę za późno. Poza tym, jest to JEDYNA rzecz w konnekcie, której w ogóle nie zmieniam (jeśli już to coś dodaje) od samego początku, a chodzi jak złoto (w sensie poprawnie ;P).

Więc najpierw sound.dll, personalizacja interfejsu, sms.dll (lub na odwrót), kilka innych, optymalizacja DTable, dokończenie historii...

Swoją drogą, co potrzebne jest bardziej, emotikony, inne okno rozmowy (oparte o IE, czyli sporo pamięci więcej sad.gif), czy historia właśnie?
cRoMo
QUOTE
Na liście do zrobienia jest wciąż sporo istotniejszych pozycji
No zdecydowanie najwazniejsza jest wtyczka SMS - i tym sie zajmij jak najpredzej, wszytsko inne (poza bugami) moze poczekac

QUOTE
Więc najpierw sound.dll, personalizacja interfejsu, sms.dll (lub na odwrót)
Najwazniejsza jest wtyczka sms.dll. Zrob ja jako pierwsza - najbardziej denerwujace w tej chwili w konnekcie, to to, ze sms'ow wyslac nie mozna sad.gif

QUOTE
Swoją drogą, co potrzebne jest bardziej, emotikony, inne okno rozmowy (oparte o IE, czyli sporo pamięci więcej ), czy historia właśnie?
Pytanie: ale po co okno rozmowy ma byc oparte na IE? Chodzi o emotikony? Myslalem, ze da sie zrealizowac ikonki bez uzywania IE. A jesli to konieczne, to wolalbym zrezygnowac z IE - jest bardzo 'wiszaniolubne' (chyba najczesciej gg wieszalo mi sie wlasnie z powodu zwisu IE). Lepiej juz skorzystac z jakiegos innego engine'u - na pewno w sieci jest cos podobnego (o samodzielbym pisaniu przeciez nie bede wspominal tongue.gif).
A odpowiadajac na pytanie: najbardziej emotikony, potem historia (proponuje ankiete: co pierwsze). Jesli wymiana okna rozmowy nie jest konieczna z jakis tam powodow, to nie zmienalbym w ogole biggrin.gif
hao
Dołączenie okna jako hosta IE daje ogromne możliwości jesli chodzi o formatowanie tekstu...
Nie widziałem nigdzie podobnego czegoś dla WinApi. Pewnie jest coś dla MFC, ale MFC śmierdzi...
Emotikony mógłbym zrobić teoretycznie nawet teraz (chociaż dołączanie ich do kontrolki RichEdit to straszna mordęga) ale nie musiałyby być jako .bmp zapisane na dysku, więc lepiej nie... Największa frajda z emotikonami jest przecież (chociaż nie wiem , nigdy nie korzystałem smile.gif) jak można je ładować z sieci...

SMSy i Sound to dwie rzeczy którymi się zajmę na starcie... Zarówno personalizacja wyglądu jak i przeróbka Sound.dll to w sumie nie tak dużo roboty ...
cRoMo
QUOTE
Dołączenie okna jako hosta IE daje ogromne możliwości jesli chodzi o formatowanie tekstu...
Nie widziałem nigdzie podobnego czegoś dla WinApi.

Zapewne tak, ale:
1) Dobrze wiesz, ile pamieci zajmuje IE i jak to bedzie wplywac na prace konnekta i calego systemu.
2) Dobrze wiesz, ze IE jest awaryjne (w sensie "zwiechowe") i zapewne rowniez dobrze wiesz, ze IE w GG to podstawowa z jego wad (wlasnie przez to wieszanie). Proponuje zrobic w przyszlosci ankiete - jesli nie znajdziesz czegpos lepszego zamiast IE.
3) Poki masz inne zajecia z konnektem, moze warto poszukac jednak jakies alternatywy? Znow wspomne o grupach i listach dyskusyjnych ...
cRoMo
QUOTE
Dołączenie okna jako hosta IE daje ogromne możliwości jesli chodzi o formatowanie tekstu...
Nie widziałem nigdzie podobnego czegoś dla WinApi.

Zapewne tak, ale:
1) Dobrze wiesz, ile pamieci zajmuje IE i jak to bedzie wplywac na prace konnekta i calego systemu.
2) Dobrze wiesz, ze IE jest awaryjne (w sensie "zwiechowe") i zapewne rowniez dobrze wiesz, ze IE w GG to podstawowa z jego wad (wlasnie przez to wieszanie). Proponuje zrobic w przyszlosci ankiete - jesli nie znajdziesz czegpos lepszego zamiast IE.
3) Poki masz inne zajecia z konnektem, moze warto poszukac jednak jakies alternatywy? Znow wspomne o grupach i listach dyskusyjnych ...

QUOTE
Największa frajda z emotikonami jest przecież (chociaż nie wiem, nigdy nie korzystałem smile.gif )

Nie korzystales ? A ten usmiech powyzej to co ? heheh tongue.gif
hao
Wierz mi że wolałbym cokolwiek innego od kontrolki IE w konnekcie...

Trzeba się też zastanowić w jaki sposób umieścić banery (ale to na razie odległa przyszłość) bez użycia IE... FlashPlayer powinien coś udostępniać... Mam nadzieję że mniej żrącego smile.gif

Na pewno zanim cokolwiek tam ruszę porządnie się zastanowię i poszukam...
Loud3R
Calkowicie popieram cRoMo.
najpierw SMS, poniej Emotikony( a czy nie prosciej wrzucic emoty w gifach z gg w postaci paczki samorozpakujacej sie do odpowiedniego katalogu?) To chyba najlatwiej bylo by zrealizowac ?
Ladowanie z netu nie bylo by zbyt powolne ?
a pozatym IE ....;( fuj juz teraz konnekt zajmuje dokladnie 10 razy wiecej pamieci od niedoscignionej mirandy wink.gif))
no i pozniej .... niech ktos robi na podstawie SDK pluga do ICQ
a pozniej ....cos w stylu Activ checkera z gg
... no i mamy najlepszego komunikatora tongue.gif
a te sms ... przypominam, ze marzeniem by bylo mozliwe wysylanie z bramki ICQ lub pf.pl - ta jest nie do pobicia w tej chwili wink.gif
cRoMo
QUOTE
czy nie prosciej wrzucic emoty w gifach z gg w postaci paczki samorozpakujacej sie do odpowiedniego katalogu?
Prawa autorskie! Konnekt ma byc w zamierzeniu calkowicie legalnym (nie naruszajacym zadnego prawa autorskiego) programem - popraw mnie, hao, jesli sie myle tongue.gif
QUOTE
Ladowanie z netu nie bylo by zbyt powolne ?
Powolne wydaje mi sie raczej nie (mozna je przeciez "zacache'owac"), ale moga byc problemy, gdy padnie serwer - tam przeciez bylyby umieszczone.
QUOTE
juz teraz konnekt zajmuje dokladnie 10 razy wiecej pamieci od niedoscignionej mirandy)
Zgadzam sie - IMHO oszczednosc pamieci powinna byc najwieksza zaleta konnekta ...
QUOTE
niech ktos robi na podstawie SDK pluga do ICQ

Problem w tym, ze jak na razie, na forum nie ma zbyt wielu chetnych do programowania ... Dopiero jak konnekt sie "rozreklamuje", moze byc mowa o naplywie 'sily programistycznej" tongue.gif
QUOTE
cos w stylu Activ checkera z gg
To juz z hao omowilem, powinna sie pojawic w niedlugim czasie, ale pierw sms'y i inne wazniejsze (chyba ze ktos sie pokusi i napisze samodzielnie)

Pytanie do hao: jestem ciekaw, jak zamierzasz wspolpracowac z autorami wtyczek do konnekta? Bedziesz zamieszczal wszystkie projekty na stronie? A co jesli ktos napisze dobra wtyczke, przydatna (taka, ktora moglaby sie znalezc w pakiecie z konnektem), bedziesz ja dolaczal do programu? Jesli tak, to co bedzie, gdy ktos napisze lepsza? Glosowanie, ktora wtyczke wrzucic do pakietu? Zakladajac hipotetycznie, ze ktos Ciebie uprzedzi w napisaniu wtyczki np. do ICQ: bedziesz pisal wlasna, czy nawiazesz wspolprace?
hao
QUOTE
Prawa autorskie! Konnekt ma byc w zamierzeniu calkowicie legalnym (nie naruszajacym zadnego prawa autorskiego) programem - popraw mnie, hao, jesli sie myle


Heh, staram się jak mogę smile.gif

QUOTE
Powolne wydaje mi sie raczej nie (mozna je przeciez \"zacache'owac\"), ale moga byc problemy, gdy padnie serwer - tam przeciez bylyby umieszczone.


Mogłyby być ładowane po explorowemu.. Do tekstu wstawiamy tylko placeholder a obrazek z sieci. Razem z programem byłyby podstawowe emoty...

QUOTE
Zgadzam sie - IMHO oszczednosc pamieci powinna byc najwieksza zaleta konnekta ...


Różnie mi to wychodzi... Pewnie za jakiś czas trzeba będzie porządnie przeczyścić kod i zmniejszyć zużycie... Na razie mam inne rzeczy na głowie wink.gif

QUOTE
jestem ciekaw, jak zamierzasz wspolpracowac z autorami wtyczek do konnekta? Bedziesz zamieszczal wszystkie projekty na stronie? A co jesli ktos napisze dobra wtyczke, przydatna (taka, ktora moglaby sie znalezc w pakiecie z konnektem), bedziesz ja dolaczal do programu?


Wszystkie DOBRE i działające wtyczki chciałbym umieszczać na stronie. Jeżeli byłaby duża paczka z całym programem, to na pewno by się wszystkie ważniejsze w niej znalazły... Może kiedyś pomyśli się nad instalatorem/updaterem przez sieć. Wtedy problem z paczkami by zniknął...

QUOTE
Jesli tak, to co bedzie, gdy ktos napisze lepsza? Glosowanie, ktora wtyczke wrzucic do pakietu? Zakladajac hipotetycznie, ze ktos Ciebie uprzedzi w napisaniu wtyczki np. do ICQ: bedziesz pisal wlasna, czy nawiazesz wspolprace?


Jeżeli ktoś napisze coś lepszego to oczywiście nie będę się spierał. Lud wybiera smile.gif Współpracę jestem gotów nawiązać z każdym (ale WSPÓŁPRACĘ, nie "ej, nie umiem pisać w C, weź mnie naucz", albo "do czego służy to i tamto"...). Na pewno jeżeli jakiś developer stwierdzi że w SDK czegoś brakuje i będzie to rozsądna i uzasadniona propozycja rozszerzę SDK z ogromną chęcią...
Loud3R
co do legalnosci ikonek to nie jestem pewien czy one sa stworzone przez team gg ... a pozatym na stronce gg3d sa alternatywne zestawy wiec moze by nawiazac ta wspolprace tongue.gif
Ja sie nie znam ale rozwiazenie z gifami na dysku wydaje mi sie najrozsadniejsze wink.gif))
pzdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.