Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: emoty gryzace sie z formatowaniem
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
nediam
a wiec gdy na poczatku wiadomosci pojawi sie np ^<b> to pozniej nie mozna uzywac emowto ktore maja w sobie < lub > np :> lub <lol>
Sija
jest logiczne, ze przy wlaczonym HTMLu emoty trzeba formatowac zgodnie z nim czy :&gt; [= :>]
nediam
QUOTE(Sija)
jest logiczne, ze przy wlaczonym HTMLu emoty trzeba formatowac zgodnie z nim czy :&gt; [= :>]


no na to to i ja wpadlem ale mzoe dalo by sie zrobic jakies sprawdzanie czy jest to tag czy emota ? to by znacznie ulatwilo zycie
Sija
QUOTE(nediam)
QUOTE(Sija)
jest logiczne, ze przy wlaczonym HTMLu emoty trzeba formatowac zgodnie z nim czy :&gt; [= :>]


no na to to i ja wpadlem ale mzoe dalo by sie zrobic jakies sprawdzanie czy jest to tag czy emota ? to by znacznie ulatwilo zycie


moze i tak, ale jest to niewykonalne [dla przykladu: mozesz sobie ustawic emotke <b>, ktora jest rownoczesnie tagiem HTMLa - i tu sie pojawia zonk]
arkadyjczyk
Ale można zakazać tworzenia emotek, których składnia jest taka jak składnia htmla. Możnaby wtedy zrobić wtyczkę (albo dodać do kIEview), która sprawdzałaby tekst i jeżeli natrafiłaby na znaczniki, które nie są na jakiejś liście tagów html to zamieniałaby je formatowanie zgodne z html.
Sija
QUOTE(arkadyjczyk)
Ale można zakazać tworzenia emotek, których składnia jest taka jak składnia htmla. Możnaby wtedy zrobić wtyczkę (albo dodać do kIEview), która sprawdzałaby tekst i jeżeli natrafiłaby na znaczniki, które nie są na jakiejś liście tagów html to zamieniałaby je formatowanie zgodne z html.


jak zrobisz taka wtyczke to pogadamy.
arkadyjczyk
OK, jak tylko znajdę chwilke biggrin.gif
kox
A nie lepiej byłoby gdyby tagi htmla były dla użytkownika całkowicie niewidoczne? Edycja jak w zwykłym RichEdit, zaznaczam kawałek tekstu, klikam pogrubienie i tekst się pogrubia, a nie wstawiają się tagi <b>.
Wiem, że tak ma GG i inne programy, a my chcemy być oryginalni, ale jest to wygodne, a dla laików jakieśtam tagi są kompletnie niezrozumiałe i wprowadzają zamęt. Ja nie mam z tym problemów, ale przez wielu Konnekt chyba jeszcze długo będzie uważany za program trudny w obsłudze.
case
QUOTE(kox)
A nie lepiej byłoby gdyby tagi htmla były dla użytkownika całkowicie niewidoczne?

np. DwuTLENeK nie obsluguje formatowania i ludzie z Tlen'a sa zasypywani wiadomosciami, wygladajacymi jak wycinki kodu html [w przypadku wlasnie sformatowanej wiadomosci] 8)
hao
Najlepiej by było, gdyby tekst można było formatować normalnie, bezpośrednio w kontrolce... Tradycyjnie dodam, że można to zrobić wtyczką
qs_raven
QUOTE(kox)
A nie lepiej byłoby gdyby tagi htmla były dla użytkownika całkowicie niewidoczne? Edycja jak w zwykłym RichEdit, zaznaczam kawałek tekstu, klikam pogrubienie i tekst się pogrubia, a nie wstawiają się tagi <b>.
Wiem, że tak ma GG i inne programy, a my chcemy być oryginalni, ale jest to wygodne, a dla laików jakieśtam tagi są kompletnie niezrozumiałe i wprowadzają zamęt. Ja nie mam z tym problemów, ale przez wielu Konnekt chyba jeszcze długo będzie uważany za program trudny w obsłudze.

Zgadzam się.

Ponadto: Jawnie widoczne tagi HTML zaciemniają obraz tego co aktualnie piszemy. Musimy pamiętać że to jest komunikator do komunikacji w czasie rzeczywistym i czasami trzeba szybko a zarazem bezbłędnie wstukać komuś jakąś wiadomość z formatowaniem. A to łatwiej osiągnąć mając bardziej przejrzyste pole edycji. "Babranie" się z tagami w takich sytuacjach?.... hmm
Konnnnkluzja: niech ktoś się zabierze za to, aby zrobić "normalną" edycję formatowania.

PS przypadkiem nie usuwajcie tego, że archiwum zapamiętuje formatowanie!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.