Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt SMS] www.clickatell.com
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > @dev
Olórin
Wersja alpha smile.gif jak ktoś chce może dokończyć smile.gif u mnie działa (czyt. wysyła sms'a). Mam wątpliwości czy bedzie u innych działać bo nie pobieram id sesji (swoją drogą jest ten który cRoMo zapodał w wątku w propozycjach wink.gif i działa)

ps. Super bramka

Załączniki

lhs
Na Ideę działa. Na inne nie sprawdzałem.
iSiEk
Na idee, i ere działa na 100 % na pozostałe pewnie też, ale jest jeden problem, bo wysyla tylko pierwsze 160 znaków chyba (tzn jak napisze ktos cos ponad jeden sms to nie dojdzie, tzn dojdzie tylko poczatek do chyba 160 znaków) Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi.
lhs
Nie wymagajmy perfekcji od wersji alpha!!
Olórin
powinno dzielić po 127 znaków

Załączniki

cRoMo
Przydalaby sie autoamtyczna zamiana polskich znakow na odpowiedniki "bezkrzaczkowe", poniewaz bramka wysyla owe jako UNICODE (jesli sie nie myle), co zamiast jednego zabiera 5 znakow i w zwiazku z czym nasza wiadomosc zostanie okrojona z tresci.

UDPATE:
Metoda prob i bledow otrzymalem maksymalna liczbe znakow, ktora znalezc sie moze w smsie, a ktora nie spowoduje wyslanie dwoch smsow (co ma miejsce przy wiadomosciach o wiekszej liczbie znakow) z koncowka reklamy w j. wegierksim. Wspomniana liczba to 123 i do tej nalezaloby ograniczyc. Ponadto tekst z pola "From" w formluarzu na stronie jest zwyczajnie doklejony do tekstu wiadomosci i nie ma nan przeznaczonego zadnego dodatkowego zestawu znakow. Dlatego konnektowy skrypt powinien odliczac od 123 liczbe znakow podpisu. Podpis umieszczany jest na koncu wiadomosci
iSiEk
U mnie działa smile.gif dzieki Olórin biggrin.gif
Olórin
QUOTE(cRoMo)
Przydalaby sie autoamtyczna zamiana polskich znakow na odpowiedniki \"bezkrzaczkowe\", poniewaz bramka wysyla owe jako UNICODE (jesli sie nie myle), co zamiast jednego zabiera 5 znakow i w zwiazku z czym nasza wiadomosc zostanie okrojona z tresci.

Poprawiono!

Jakby ktoś mógł, to proszę dostarczyć mi jakąś ikonkę smile.gif)


Update: Poprawiłem liczba znaków w sms'ie 123

Załączniki

cRoMo
QUOTE(Olórin)
Jakby ktoś mógł, to proszę dostarczyć mi jakąś ikonkę smile.gif)

Nie pamietam jaka to nosi nazwe, ale ikonka clickatell jest podana w kodzie strony i widoczna w wiekszosci przegladarek po otwarciu strony, m.in. w Operze 7.5 i IE Szukalem w zrodle ale nie znalazlem linku do tejze grafiki

POPRAWKA: W IE nie jest widoczna wink.gif

Załączniki

Olórin
Moze ktoś przepakowac tego gif'a do .ico ? nie mam żadnego programu do tego teraz, a nie chce mi sie szukać wink.gif

ps. Print Screen rządzi smile.gif

Załączniki

cRoMo
Bylem pierwszy :> I moja jest ladniejsza hieihehie
W zalaczniku ico

UPDATE
Kolejne wskazowki. Podpis dolepiony jest do kazdej z czesci smsa - tak byc powinno? Poza tym tak jak pisalem w powyzszym poscie - podpis dorzucic do tresci wiadomosci, w tej chwili sms z podpisem wyglada u mnie tak "tekst wiadomosci -/Dawidegyuzenet... ciag dalszy reklamy", a powinien "teskt wiadomosci /Dawid - egyuzenet... ciag dalszy reklamy"

Załączniki

Olórin
Tym razem z ikonką smile.gif zaraz wrzuce na centralke wiadomosc.info

Załączniki

Sija
nowa wersja. do reklamy dokleja prefix "reklama:" wiec wiadomo o co chodzi :]

Załączniki

Olórin
Sija - wyślij sobie sms''a o długości 123 znaki (tak zeby K nie dzielił), "reklama:" wtedy jest ucinane
lhs
Może to szczegół, ale bramka (skrypt??) nie przenosi znaku + (plus).
bakerss
no fajnie ale nie dało by sie zrobić tak jak w 1stwapie że ucina reklame??
Olórin
QUOTE(bakerss)
no fajnie ale nie dało by sie zrobić tak jak w 1stwapie że ucina reklame??

Raczej nie
czaki
boze... wiem doskonale ze tempy jestem ale mam pytanie: JAK Z TEGO KORZYSTAC?? prosze was o pomoc...
lhs
Wrzucasz do katalogu "sms", restartujesz Konnekta i przed wysłaniem SMSa wybierasz na liście "ClickaTell".
gosciu
Coz, mi na ere nie chca dochodzic (na inne sieci nie sprawdzalem) :(
Bora
plus nie dochodzi
numer w formacie: 48601xxxxxx
SlashBeast
no włąsnie Olórin, teraz nie można wysyłąć SMSów...
jak pobrałem z tamtej strony ich program do smsów MessengerPRO 3 to tylko 5 smsów można wysyłąć sad.gif
lhs
Racja. Na Ideę też już nie dochodzą. Nasza radość była chyba przedwczesna...
iSiEk
Nie działa wysyłanie ani z Konnekta ani z tej Bramki bezpośrednio ze strony sad.gif a było tak pieknie sad.gif
cRoMo
QUOTE(SlashBeast)
jak pobrałem z tamtej strony ich program do smsów MessengerPRO 3 to tylko 5 smsów można wysyłąć sad.gif

Program ten to usluga firmy clickatell, natomiast skrypt wykorzytsuje bramke darmowa portalu bpm.hu, udostepniona przez firme clickatell na podstawie umowy z bpm. Nie nalezy mieszac ze soba tych dwoch roznych uslug/produktow.

Samo niedochodzenie smsow jest jeszcze kwestia wzgledna, juz wczoraj zauwazylem pewne opoznienia, nawet polgodzinne w ich docieraniu.
pele
U mnie tez nic nie dochodzi na ere...
gilek
a mi doszło ostatnio na idee normalnie tylko z lekkim opóźnieniem :] zaraz jeszcze raz spróbuje :]
one2one
Jak wyglada w tej chwili sprawa ClickaTell, czy to dziala czy projekt wysylania sms-sow do polskich sieci upadl ...
Bo M+ wsprowadzilo drazniace ograniczenia, ktore dzialaja rownolegle rowniez na bramke plusa ... wiec jak sie przekroczy limit w M+ to tak samo w standardowej bramce plusa. Lipa
Chyba ze macie jakas alternatywe jakis gateway
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.