Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Autoukrywanie (zwijanie)
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
joonior
Fajnie jakby komus udalo sie dodac do konnekta opcje autoukrywania podobna do autoukr. paska START, czyli w momencie kiedy kursorem myszki dotre do krawedzi ekranu Konnekt sie rozwija, po zdjeciu kursora Konnekt po ilus sekundach zwija sie spowrotem. Niby taka pierdolka ale dosc wygodne by to bylo.
joonior
LOL Przecierz jest taka opcja tongue.gif
Wybaczcie... smile.gif Zapamietac: nie udzielac sie na forum na kacu. smile.gif
[Lu]Q.Z
DELETE
ja znalazlem inny patent na to :-) w k.lawie "zbindowalem" sobie przezroczystosc pod num4, a przezroczystosc ustawilem na 1 :-) wten spospob gdy gdzies wychodze na chwulke naciska win+num4 i jetem pewnien na 89% ze nikt procz mnie sobie nie pogada biggrin.gif
jareq
QUOTE(joonior)
LOL Przecierz jest taka opcja tongue.gif

Bardzo ciekawa opcja biggrin.gif przydala by mi sie ale nie wiem gdzie to sie ustawia a moze trzeba ściagnać jakąs dodatkowa wtyczke - jasli tak to prosiłbym o nazwe lub linka do tej wtyki :wink: Z góry wielkie dzieki biggrin.gif
joonior
Ustawienia | Interfejs , kategoria Dokowanie Okna.
Tam sie wszystko ustawia.
Hayden
U mnie ta opcja nigdy nie działała...i dalej nie działa, nie mam pojęcia czemu :?
lhs
QUOTE(Hayden)
U mnie ta opcja nigdy nie działała...

... a ja nigdy nie znalazłem tej opcji!! :mrgreen:
Sija
QUOTE(Hayden)
U mnie ta opcja nigdy nie działała...i dalej nie działa, nie mam pojęcia czemu :?


u mnie to samo
lhs
Hayden, Sija - o czym wy mówicie?? Jest opcja autoukrywania okna Konnekta po określonym czasie (i działa, ale tylko wtedy, kiedy okno Konnekta jest nieaktywne - żeby pokazać ukryte okno, trzeba kliknąć ikonkę w trayu), nie ma natomiast opcji zwijania okna do brzegu ekranu i rozwijania po najechaniu kursorem!!
MiLKA
QUOTE(Sija)
QUOTE(Hayden)
U mnie ta opcja nigdy nie działała...i dalej nie działa, nie mam pojęcia czemu :?


u mnie to samo

eee jakies przewrazliwione z was userki, lapiesz konnekta pod pache, zapuszczasz myszka w prawo i juz (przy domyslnych ustawieniach) dokuje sie konnekt na prawej stronie ekranu...
Sija
QUOTE(MiLKA)
QUOTE(Sija)
QUOTE(Hayden)
U mnie ta opcja nigdy nie działała...i dalej nie działa, nie mam pojęcia czemu :?


u mnie to samo

eee jakies przewrazliwione z was userki, lapiesz konnekta pod pache, zapuszczasz myszka w prawo i juz (przy domyslnych ustawieniach) dokuje sie konnekt na prawej stronie ekranu...


chodzi o ukrywanie, a nie o dokowanie
lhs
Ustawcie sobie ukrywanie okna na 2s, zrestartujcie Konnekta i kliknijcie na wolnym kawałku pulpitu. DZIAŁA przecież!!
jareq
No włssnie chodzi o autokkrywanie "poza ekran" tak samo jak mozna ustawic autoukrywanie dolnego paska z menu start i zegarem w Windows'ie czyli że po chwili samoczynnie sie chowa za okno ekranu a gdy dojedziemy strzalką do krawendzi ekranu to sie wysuwa zza tego ekranu! A nie o dokowanie DO krawedzi!
lhs
NIE MA TAKIEJ OPCJI!!!!!!!! I naprawdę nie wiem, gdzie joonior ją znalazł...
jareq
QUOTE(lhs)
Ustawcie sobie ukrywanie okna na 2s, zrestartujcie Konnekta i kliknijcie na wolnym kawałku pulpitu. DZIAŁA przecież!!

A no faktycznie biggrin.gif sorki ale nie zauwazylem tego Twojego wczesniejszego posta bo akurat pisałem swojego :? dobra moze byc i tak co to za roznica czy sie chowa za ekran czy znika i pojawia po nacisnieciu ikonki w treyu.
OK jak dla mnie to moze byc i tak biggrin.gif juz sie nie udzielam :wink:
lhs
HEEEEJ!! Nie chodzi o to, żebyś się nie udzielał, tylko o to, że ktoś znalazł jakąś opcję, której nie ma, a inni pomyśleli, że jest, tylko u nich nie działa.

PODSUMOWUJĄC:
JEST ukrywanie okna po określonym czasie (okno po prostu znika, żeby je otworzyć - trzeba kliknąć ikonkę w trayu);
NIE MA ukrywania okna w stylu "wsuwania" poza krawędź ekranu i otwierania go przez najechanie myszą na krawędź.
Olórin
QUOTE(lhs)
NIE MA ukrywania okna w stylu \"wsuwania\" poza krawędź ekranu i otwierania go przez najechanie myszą na krawędź.

Jest cos takiego jak dokowanie, a o ile pamiętam to wtedy aktywna jest wybrana krawędź ekranu, wystarczy na nią najechać i konnekt się pokazuje
jareq
QUOTE(lhs)
HEEEEJ!! Nie chodzi o to, żebyś się nie udzielał, tylko o to, że ktoś znalazł jakąś opcję, której nie ma, a inni pomyśleli, że jest, tylko u nich nie działa.
PODSUMOWUJĄC:
JEST ukrywanie okna po określonym czasie (okno po prostu znika, żeby je otworzyć - trzeba kliknąć ikonkę w trayu);
NIE MA ukrywania okna w stylu \"wsuwania\" poza krawędź ekranu i otwierania go przez najechanie myszą na krawędź.

OK no to juz wszystko jasne i chyba wystarczające biggrin.gif a co do autoukrywania poza ekran, którego jak mowisz NIE MA bo nie bylo i chyba nie bedzie (a ktore junior jakimś cudem znalazł :roll:) to raczej nie ma sesu tego robic bo to co jest to doskonale spełnia tą funkcję biggrin.gif
shw
jak nie ma jak jest.
ustawienia -> interfejs -> dokowanie okna -> [zaznacz] mozna dokowac, [zaznacz] ukrywaj okno gdy nieaktywne.
pociangnijcie do prawego rogu na maxa konnekta, klignijcie gdzies indziej. potem myszka na maxa w prawo, poczekajcie secundke - i konnekt sie pokazuje.
najlepiej 1rst test bez zadnej aplikacji na ekranie (po prostu pulpit) [wtedy tez widac delikatnie cos z boku ekranu... przynajmniej u mnie cos na 1px]
jareq
QUOTE(shw)
jak nie ma jak jest.
ustawienia -> interfejs -> dokowanie okna -> [zaznacz] mozna dokowac, [zaznacz] ukrywaj okno gdy nieaktywne.
pociangnijcie do prawego rogu na maxa konnekta, klignijcie gdzies indziej. potem myszka na maxa w prawo, poczekajcie secundke - i konnekt sie pokazuje.
najlepiej 1rst test bez zadnej aplikacji na ekranie (po prostu pulpit) [wtedy tez widac delikatnie cos z boku ekranu... przynajmniej u mnie cos na 1px]

No faktycznie masz racje zrobilem tak jak mowisz ale nie chialo zadzialac ( resetowałem konnekta i nic) musialam troche "pokombinowac" i znikło a gdy dojezdzam mysza do krawedzi pokazuje sie biggrin.gif i gdy zjade strzalką z okna z lista kontaktow chowa sie biggrin.gif SUPER o to chodiło :!: :!:
lhs
Jak jest jak nie ma??
joonior pisał o ZWIJANIU i ROZWIJANIU okna (co zrozumiałem jako WSUWANIE i WYSUWANIE) - no a takich myków nie ma. I o tym pisałem.
Zresztą - zamotaliśmy się trochę w tej dyskusji chyba... :mrgreen:
Ważne, że jareq znalazł to, czego szukał...
jareq
Ale naprawde jest cos takiego moze nie widac jak sie "wsuwa" i "wysuwa" bo na moje zwichrowane oka to dzieje sie bardzo szybko i tego nie widac ale dziala na takiej zasadzie wlasnie jak z tym paskiem systemowym z menu start i zegarkiem w Windows'ie biggrin.gif
Sija
QUOTE(lhs)
PODSUMOWUJĄC:
JEST ukrywanie okna po określonym czasie (okno po prostu znika, żeby je otworzyć - trzeba kliknąć ikonkę w trayu);
NIE MA ukrywania okna w stylu \"wsuwania\" poza krawędź ekranu i otwierania go przez najechanie myszą na krawędź.


QUOTE(lhs)
Jak jest jak nie ma??
joonior pisał o ZWIJANIU i ROZWIJANIU okna (co zrozumiałem jako WSUWANIE i WYSUWANIE) - no a takich myków nie ma. I o tym pisałem.
Zresztą - zamotaliśmy się trochę w tej dyskusji chyba...  :mrgreen:
Ważne, że jareq znalazł to, czego szukał...


na drugi raz poszukaj zamiast wypowiadac sie autorytatywnie
lhs
To nie kwestia "autorytatywności" wypowiedzi, tylko doprecyzowania pojęć.
jareq
QUOTE(lhs)
NIE MA TAKIEJ OPCJI!!!!!!!! I naprawdę nie wiem, gdzie joonior ją znalazł...


A WŁASNIE ZE JEST !!!!!!!!!!

Postarałem sie o zrzut ekranu z konfiguracja ustawień tak jak u mnie :wink: w których to ustawieniach DZIAŁA opcja AUTOUKRYWANIA czyli chowania okna programu z listą kontaktów za ekran a po dojechaniu strzałką w prawo do krawedzi ekranu pojawia sie spowrotem (a nie znikania itp. chociaz taka opcja też jest dostepna sprawdzałem) i jesli ktoś chce miec tą opcje niech ustawi sobie tak jak u mnie. Jesli nie zadziała to zresetujcie konekta 8) yhy i okno musi byc maxymalnie z prawej strony - pokombinujcie troche napewno sie uda i bedzie działać na 100% :wink:

user posted image
lhs
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
JA SIĘ PODDAJĘ!!
Przecież my przez cały czas o czym innym mówimy!!
Pozwolę sobie przytoczyć pierwszego posta z tego wątku (pogrubienia ode mnie):

QUOTE(joonior)
Fajnie jakby komus udalo sie dodac do konnekta opcje autoukrywania podobna do autoukr. paska START, czyli w momencie kiedy kursorem myszki dotre do krawedzi ekranu Konnekt sie rozwija, po zdjeciu kursora Konnekt po ilus sekundach zwija sie spowrotem. Niby taka pierdolka ale dosc wygodne by to bylo.

Całe nieporozumienie wynikło stąd, że słowa "rozwija" i "zwija" zrozumiałem dosłownie... Albo mam za szybki sprzęt, i mi się nie zwija i nie rozwija, a wam tak...
jareq
QUOTE(lhs)
PODSUMOWUJĄC:
JEST ukrywanie okna po określonym czasie (okno po prostu znika, żeby je otworzyć - trzeba kliknąć ikonkę w trayu);
NIE MA ukrywania okna w stylu \"wsuwania\" poza krawędź ekranu i otwierania go przez najechanie myszą na krawędź.

Chciałbym powiedziec ze SĄ dostępne OBIE te opcje!! jesli chodzi o ścisłość :wink:
case
heh, niezly tu ambaras, ale opcja rzeczywiscie jest .. :wink: [nigdy z tego nie kozystalem .. ]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.