Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Artykuł o K.
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
vojtek
Witam,

Pod wpływem impulsu, napisałem - jak się później okazało - całkiem obszerny artykuł traktujący o Konnekcie. Całość liczy 12,5 tys znaków i jest dostępna w pliku .txt pod adresem http://www.kocjan.net/konnekt_art.txt (należy włączyć zawijanie wierszy).

Zacząłem pisać go początkowo z myślą o pewnym e-zinie, jednak po skończeniu pracy i jednej rozmowie na GG zacząłem sie głębiej zastanawiać nad poszukaniem szansy w którymś z wydawnictw papierowych.

Co o tym myślicie? Pytanie do twórców K. - czy nie macie nic przeciwko, abym spróbował załatwić publikację tego tekstu gdzies? Zapraszam przy okazji do lektury i ew. wytknięcia błędów - zapewne nie obeszło się bez błędów merytorycznych, może coś przekręciłem etc.

Będę wdzięczny za uwagi i opinie. Jeśli to ma być gdzieś opublikowane w prasie papierowej to proszę tego nie rozpowszechniać, ani nie umieszczać nigdzie..
Olórin
Jestem za smile.gif)) Może by go dać zamiast artykułu "Dlaczego Konnekt?" bo tamten jest troche mało aktualny. Narazie nie przeglądałem szczegółowo, zrobie to jutro, wtedy dodam ew. poprawki smile.gif
hao
Nie stosujemy cenzury, zrób z nim co zechcesz.. zaraz przeczytam
[Lu]Q.Z
a co do papierowego wydawnictwa to watpie... wydaje mi sie ze nie beda chcieli artykulu o jednym programie.. wola testy tongue.gif ale mozna sprobowac..
jareq
Żeczywiscie bardzo ciekawy artykuł biggrin.gif przydało by sie go gdzies umieścic do poczytania dla poczatkujacych i chyba nie tylko :wink:
vojtek
Dzięki Hao za zgodę, postanowiłem, że spróbuję się postarać o publikację w pewnym papierowym piśmie, jak dostanę odpowiedź to poinformuję o szczegółach. Jeśli się nie uda - wtedy umieszczę to w jakimś magazynie stricte internetowym. Zawsze ktoś przeczyta i - mam nadzieję - potestuje Konnekta.. ;-)
lhs
A w dzisiaj kupionym PCWK piszą:

QUOTE
Konnekt obsługuje sieci Gadu-Gadu i Jabber, pozwala także na prowadzenie rozmów w obrębie LAN. [...] Do wad programu należy zaliczyć nie najlepszy interfejs graficzny oraz stosunkowo trudna obsługa.

ROTFL
MiLKA
QUOTE(lhs)
A w dzisiaj kupionym PCWK piszą:

QUOTE
Konnekt obsługuje sieci Gadu-Gadu i Jabber, pozwala także na prowadzenie rozmów w obrębie LAN. [...] Do wad programu należy zaliczyć nie najlepszy interfejs graficzny oraz stosunkowo trudna obsługa.

ROTFL

moze w redakcji PCWK pracuja nadal na win98 ;]
lhs, mozesz skany zrobic calego arta?
lhs
Jasne. Cały art to 3xA4 (tytuł "Lepsze niż Gadu-Gadu", o Konnekcie jest 1/4 A4). Powiedz ile chcesz, rozdzielczość, kolor czy b/w, no i gdzie ci wysłać.
Aule
Wsadź na ftp'a i daj linki na forum.
case
LOL .. tez chetnie to zobacze laugh.gif laugh.gif
Sahasrara
QUOTE(lhs)
A w dzisiaj kupionym PCWK piszą:

QUOTE
Konnekt obsługuje sieci Gadu-Gadu i Jabber, pozwala także na prowadzenie rozmów w obrębie LAN. [...] Do wad programu należy zaliczyć nie najlepszy interfejs graficzny oraz stosunkowo trudna obsługa.

ROTFL


I co w tym takiego zabawnego? wink.gif Z punktu widzenia szarego użytkownika to niestety prawda, imho. Choć nie wiem do końca co jest tu rozumiane przez "interfejs graficzny".
Puma
Niestety obsługa nie należy do najłatwiejszych w K sad.gif
Aule
Ale co to ten interfejs graficzny, ktoś sie domyśla?? Może chodzi o brak skórek?
Sija
QUOTE(pz16)
Ale co to ten interfejs graficzny, ktoś sie domyśla?? Może chodzi o brak skórek?


... :shock:
.nomis
Chyba ktoś zapomniał o obsłudze Tlenu... A z obsługą nie mam najmniejszych problemów od samego początku. Jest wygodnie i intuicyjnie. A nie mam się za jakiegoś szczególnie genialnego tongue.gif .
torn
QUOTE(pz16)
Ale co to ten interfejs graficzny, ktoś sie domyśla?? Może chodzi o brak skórek?
LOL, chyba autorowi chodzi o GUI :D
MiLKA
QUOTE(torn)
QUOTE(pz16)
Ale co to ten interfejs graficzny, ktoś sie domyśla?? Może chodzi o brak skórek?
LOL, chyba autorowi chodzi o GUI biggrin.gif

tak aby rozwiac wszelkie watpliwosci GUI = Graphic User Interface (graficzne miedzymordzie uzytkownika) ;p
Aule
To była ironia, za kogo wy mnie macie?? Ja nie ma 5 lat. :roll:
hao
Haha, zapłaciłem im SMSem, przeczytałem artykuł... Niby to aktualny PCWK, a opisuja wersje sprzed chyba 2 miesiecy :? Opis tradycyjnie na maxa po łebkach, u jednych jedne funkcje podkreślają jako plus, u innych, którzy mają to samo, nie wspomną. Tyle tradycji... Co mnie kompletnie rozwaliło to jednak screenshoty...
Większość na Windowsach XP, ew. którymś linuxie, piknie i elegancko...
Konnekt razem z WPKontaktem i Akuku - Windows98 ze screebem ... w 16 kolorach! Teraz teza o brzydkim GUI powinna być już jasna i poparta dowodami (z przepięknym ditherem na liście kontaktów)...
Pomijam fakt, że skoro wspomnieli o możliwości stylowania okna rozmowy, na screenie widnieje szare - standardowe... pełen profesjonalizm biggrin.gif

Załączniki

vojtek
Wracajac do mojego tekstu - usunalem go z serwera, gdyz juz raczej pewne jest ze ukaze sie w Magazynie Internet. Dlatego nie chcę, aby ta wersja była rozpowszechniana, przeczytać ją będzie można w MI :-) Myślę, że dosyć dokładnie opisałem K. i że nie będzie takiej sytuacji jak w PCWK ;-) Jak coś więcej będę wiedział o publikacji tekstu, na pewno dam znać.
Olórin
QUOTE(vojtek)
Wracajac do mojego tekstu - usunalem go z serwera, gdyz juz raczej pewne jest ze ukaze sie w Magazynie Internet. Dlatego nie chcę, aby ta wersja była rozpowszechniana, przeczytać ją będzie można w MI :-) Myślę, że dosyć dokładnie opisałem K. i że nie będzie takiej sytuacji jak w PCWK ;-) Jak coś więcej będę wiedział o publikacji tekstu, na pewno dam znać.


Tylko zrób dobre screeny najlepiej na ostylowanym XP, z K z kIEView i innymi wtykami biggrin.gif


edit: hao - te gazety się tak znają na rzeczy....bez dalszego komentarza....
case
QUOTE(hao)
Co mnie kompletnie rozwaliło to jednak screenshoty...
Większość na Windowsach XP, ew. którymś linuxie, piknie i elegancko...
Konnekt razem z WPKontaktem i Akuku - Windows98 ze screebem ... w 16 kolorach! Teraz teza o brzydkim GUI powinna być już jasna i poparta dowodami (z przepięknym ditherem na liście kontaktów)...

mhm, patrzac na ten screen K, od razu mozna sie zniechecic do niego. tym samym podziwniam posiadaczy nie-XP, na ktorych wyglada on nieporownywalnie gorzej, nawet na full kolorach [apropos: nie moge pojac, czemu robili screen'y na 16 kolorach... nie moge... :roll:], glownie przez brak obslugi cieniowanych ikon. na 9x najladniej wyglada chyba Tlen ..
vojtek
QUOTE(Olórin)
Tylko zrób dobre screeny najlepiej na ostylowanym XP, z K z kIEView i innymi wtykami :D


No wlaśnie jutro mam się tym zająć, postaram sie jakieś ciekawe wykonać, może cosik z forum wezmę (jeśli autor sie zgodzi), bo z tego co pamiętam to były takie tematy.
Aule
:? Byleś nie przebajerowił, bo muszą być w miarę wiarygodne te screeny
lhs
hao - a może jakiś mail do redakcji PCWK wytykający im totalny brak profesjonalizmu (głównie o "zapomnieniu" o obsłudze Tlena myślę) plus kilka screenshotów z różnymi css'ami na przykład??
MiLKA
QUOTE(lhs)
hao - a może jakiś mail do redakcji PCWK wytykający im totalny brak profesjonalizmu (głównie o \"zapomnieniu\" o obsłudze Tlena myślę) plus kilka screenshotów z różnymi css'ami na przykład??

mieli prawo nie napisac o tlenie, gdyz cykl wydawniczy troche trwa, nalezy sie liczyc takze z czasem poswieconym na napisanie, ew. artykul mogl byc wczesniej napisany. Moim zdaniem dwuTlenka maja wybaczonego, ale screeny to oni chyba musieli robic na zdalnym komputerze (bo tak mniej wiecej to wyglada).

edit: mialem racje o wczesniej pisanym artykule - popatrzcie na wersje Konnekta, to jest przeciez wydanie poprzednie, ktore juz jakis czas temu zagoscilo na stronie ;] (kiedy to nie pamietam, bo w changelogu nie ma dat ;])
arkadyjczyk
Ja jestem tylko ciekaw, który komunikator to sponsorował. Ja mam w pracy 98, kiepski monitor ze słabą rozdzielczością i małą ilością kolorów, ale tak strasznie to u mnie nic nie wygląda. A może PCWK to gazeta czarno-biała??
lhs
QUOTE(MiLKA)
mieli prawo nie napisac o tlenie, gdyz cykl wydawniczy troche trwa

Z tego samego numeru:

QUOTE
Od 15 kwietnia dostępna jest zapowiadana przez Netię [...] usługa [...]

dwuTleneK dostępny jest od 20 marca. Dla mnie to jednak brak profesjonalizmu - artykuł nie został chyba uaktualniony przed ostatecznym zatwierdzeniem do druku.
lhs
QUOTE(arkadyjczyk)
A może PCWK to gazeta czarno-biała??

A hao podkolorował screeny!!
arkadyjczyk
Samych Swoich pokolorowali to i screeny można biggrin.gif
kox
Screen z Konnekta jest zrobiony pod XP-kiem :!: Celowo wyłaczyli style :twisted: Artykuł najwyraźniej miał służyć jako kryptoreklama.
lhs
QUOTE(kox)
Artykuł najwyraźniej miał służyć jako kryptoreklama.

Chyba antyreklama??
cRoMo
Bojkot PCWK? Przeciez to chamy i zlodzieje, bo wszystkie chamy to zlodzieje wink.gif
vojtek
Chcialbym tylko poinformowac, iz w najnowszym Magazynie Internet (numer lipcowy) znalazl sie moj artykul o K. Niestety troche skrocony, bo zostal polaczony z tekstem o mirandzie - tytul to 'uniwersalne komunikatory'. Kilka fragmentow wycieto, aczkolwiek ogolnie mysle ze K. zostal przedstawiony w pozytywnym swietle..
piotr.ek
QUOTE(vojtek)
Chcialbym tylko poinformowac, iz w najnowszym Magazynie Internet (numer lipcowy) znalazl sie moj artykul o K. Niestety troche skrocony, bo zostal polaczony z tekstem o mirandzie - tytul to 'uniwersalne komunikatory'. Kilka fragmentow wycieto, aczkolwiek ogolnie mysle ze K. zostal przedstawiony w pozytywnym swietle..

Ehh, wszedzie ta Mirande wcisna - boje sie juz do lodowki zajrzec... wink.gif
zenq
jeszcze jak by ktos mogl skany na priva przeslac... ;-)
Sad
Ja tez bede wdzieczny jak ktos mi linka na priv da smile.gif..
vojtek
To jak juz ktos bedzie wysylac skany, to ja tez poprosze na priva ;p
.nomis
No i ja też bym chcial, jakby już ktoś robił tongue.gif
alberht
ja też - prosze, prosze, prosze... smile.gif
jareq
No i ja nie omieszkam popatrzeć.. 8)
alberht
przed chwila zapoznalem sie z tym artukułem i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. arytkuł jest napisany jest w sposób bardzo przystępny dla początkującego użytkownika. opisane są wtyczki, a sam program jest określony jako 'szkielet komunikatora, rdzeń, do którego można dogrywać wtyczki'. screeny są dobre /o niebo lepsze od tych z pcwk/. dobry artykuł - warto przeczytać biggrin.gif gratuluję autorowi smile.gif
lhs
vojtek - jeżeli jesteś autorem artykułu, to chyba zachowałeś prawa autorskie do niego i możesz go tu wrzucić??
mefju
Pojawiły się 2 nowe porównania polskich komunikatorów. IMHO Konnekt w obu jest jedynie wspomniany, a nie opisany - szkoda.

Porównanie z Alternatywa.info
Porównanie z Wiadomość.info

Zastanawia mnie dlaczego brak własnej sieci jest takim wielkim minusem? Czy według autora (z Alternatywa.info) każdy liczący się komunikator powinien mieć własną sieć, choćby miałaby być "martwa".

I jeszcze kwestia "Łatwości rejestracji" w zestawieniu - dlaczego Konnekt, mimo że używa tak samo jak Wpk - Jabbera - nie ma w tym miejscu punktów (brak sieci), a WPK - owszem?
Olórin
W roli ścisłosci, na alternatywie jest test,na wiadomosci jest recenzja możliwości...
alberht
no chyba się posikam ze śmeichu...
plusy o AQQ:
'świetny IM o ogromnej ilości funkcji, tworzony wg. życzeń użytkowników'
a konnekt to ze niby jak jest tworzony ?
minusy AQQ:
'ogrom funkcji może przytłoczyć, ale to wada tylko dla początkujących :Wink:'
a konnekcie:
'ogrom funkcji utrudnia konfigurację'
wydaje mi się, że sama instalacja konnekta jest b.prosta i zasługuje na 5, może to jest instalacja + konfiguracja

raz konnekt dostaje 6 za ogromne możliwości konfiguracji a innym razem wypisują to w minusach - nie słyszeli o wizardku ani o keasy ?

i dlaczego nie wspomniał nikt o klanie ? ehh, amatorszczyzna, że się tak wyraże...
case
QUOTE(alberht)
a konnekt to ze niby jak jest tworzony ?

..mozolnie, ale do celu tongue.gif laugh.gif
Olórin
hmmmmm..... http://wiadomosc.info/index.php?s=&mod=art...d=1831&code=rid smile.gif)
dulek000
No całkiem przyjemny artukulik...

Dlaczego hutu jeszcze nie jest w redakcji?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.