Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kJabber 0.3.1 - Disco - czekam na zgłoszenia
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Beta
hao
Problemy z DISCO w betowym kJabberze proszę zglaszac tutaj...
lhs
Pierwsze (WIZUALNE) wrażenie - REWELACJA!!
No, mie się podobie smile.gif Niech tylko to rozgryzę, bo coś takiego widze pierwszy raz na oczy... tongue.gif
[Lu]Q.Z
piknie... poki co chodzi, ale ze jest pozno to juz nie przetestuje do konca.. do zobaczenia jutro!
nix
fajne ale: smile.gif
- miga przy zmianie wielkosci okna disco
- ikonka okna disco jest nie ladna - standardowa aplikacji windows
- nie zapamietuje wielkosci okna
- wyrejestrowalem i zarejestrowalem gg po czym jak wlaczylem disco to na samej gorze drzewka (na wysokosci kozenia) mialem pozycje o pustej nazwie - pomoglo "zresetuj baze"... mozliwe ze to dlatego ze przegladalem w innej sieci jabbera (duplikat wtyczki) i wrocilem
- gdy podalem zle haslo do gg to komunikat byl bez polskich znakow - byly "krzaki"
- w widoku duzych ikon na 1 pozycji zawsze wyswieta to do czego wszedlem - np na chrone.pl -> czaty publiczne -> i tam mam ikonke znowu czatow i dopiero obok wypisane czaty (to dotyczy wszystkich widokow oprocz drzewka)
- formularze sa zbyt waskie i zbyt wysokie - np ten od gg na chrome - lepiej chyba nizsze - przeciez mozna przewijac
- do czego sluzy to okienko z boku disco? moze domyslnie to wylaczone powinno byc? wink.gif

a poza tym to bardzo fajne;)
lhs
WRAŻENIE DRUGIE:

a). nie działa klawisz ENTER w polu na górze, muszę klikać strzałkę;
cool.gif. jeżeli wpiszę nazwę serwera z błędem, nie mogę wpisu skasować (muszę kasować wszystko).

Załączniki

MiLKA
woooooooooooooooow
ekipa odpluskwiaczy w składzie ja, milka i ja donosi, jak nastepuje:

* dodanie kontaktu do listy pie*... psuje kodowanie polskich znakow
* nie dziala enter w comboboxie
* mozna fajnie pobawic sie uchwytem do zmiany szerokosci na statusbarze (w formularzach) - nic nie robi ;]
* menu opcje ma jakies dziwne przesuniecie tekstu
* histeria.pl - otworz np. Nagłówki wiadomości - złe kodowanie w nazwie typu uslugi
* badzmy szczerzy - jakas kontrolka pokazujaca "zajetosc" jabbera jak w PSI bylaby dobrym ficzerem ;]
* duze ikonki - zawsze sa tylko 4 rzedy kolumn?
* przycisk w gore zle dziala w niektorych konfiguracjach serwera (sprawdz na khrone.pl)
lhs
WRAŻENIE TRZECIE:

khrone.pl działa rekurencyjnie...

Załączniki

MiLKA
odnosnie khrone.pl - to jest bug a raczej konsekwencja protokolu jabberowego, pojawia sie w jabberd2 jesli jest kilka c2s aplikacji na jednym routerze - zglaszane autorom jabberd2

z bugow wykrytych dalej:
* wyszukiwanie w globalnym katalogu uzytkownikow zwraca ladne okienko z polowa okna pusta (zapewne tam jest richedit)
* serwery maja nazwy wiec w korzeniu przydalo by sie podawac nazwe oprocz adresu (update - raz to dziala a raz nie)
* w widoku 'drzewko' przydalaby sie informacja 'Identyfikator'
* nie wiem jak to sie stalo, ale jak dam odswiez na serwer histeria.pl (narazie chyba tylko ten serwer) to zamiast wyczyszczac to sie dodaja kolejne elementy
Sija
QUOTE(MiLKA)
[...] * nie wiem jak to sie stalo, ale jak dam odswiez na serwer histeria.pl (narazie chyba tylko ten serwer) to zamiast wyczyszczac to sie dodaja kolejne elementy


na jabberpl.org to samo.
lhs
A na jabber.org działa prawidłowo.
Sija
QUOTE(MiLKA)
* nie wiem jak to sie stalo, ale jak dam odswiez na serwer histeria.pl (narazie chyba tylko ten serwer) to zamiast wyczyszczac to sie dodaja kolejne elementy


QUOTE(lhs)
A na jabber.org działa prawidłowo.
kamilbeta1
Niestety po zaladowaniu bety kjabbera nie chce mi sie uruchamiac sad.gif pojawia sie komunikat od razu po starcie: Load Failed [31] urzadzenie podlaczone do komputera nie dziala.

mam 98SE, standard wtyczek, plus faworki i to wsio.
pozdrawiam.
PS po sciagnieciu wczesniejszej wersji Kjabbera wsio dziala.
kox
Na serwerze jabber.wp.pl:
- w nazwach mamy krzaczki np. Po31czenie z ICQ.
- Konferencje Publiczne nigdy nie pojawiają się po wczytaniu ich listy z serwera. Po zamknięciu Disco i ponownym otwarciu widzimy je jako osobny root bez nazwy.

Ogólnie:
- Ikonka bramki GG jest jakaś dziwna. Nie znajduję jej w DEV->Lista ikon.
- Zdaje się, że istnieje możliwość pokazania ile osób jest na jakim chacie - byłoby miło to widzieć.
- Niebieska ikonka z dwoma strzałkami - zdaje się, że pokazuje coś jakby fakt pobierania danych. Jeśli tak jest, to moim zdaniem powinna znikać jeśli nic nie ma do pobrania, a nie znika.
- Klikając prawym na serwerze histeria.pl nie mamy możliwości Rejestracji (chyba, że serwer nie daje takiej możliwości).
- Przydałby się przycisk maksymalizacji okna.

To tyle póki co smile.gif
arkadyjczyk
Fakt, na 98 nie działa kJabber. Wyskakuje błąd jak wyżej nawet przy wyłączonych wszystkich innych wtyczkach.
kupczak
QUOTE(kamilbeta1)
Niestety po zaladowaniu bety kjabbera nie chce mi sie uruchamiac sad.gif pojawia sie komunikat od razu po starcie: Load Failed [31] urzadzenie podlaczone do komputera nie dziala.

mam 98SE, standard wtyczek, plus faworki i to wsio.
pozdrawiam.
PS po sciagnieciu wczesniejszej wersji Kjabbera wsio dziala.

Normalnie cudo z tego co przeczytałem, bo mam taki sam błąd i z kJabberem i dwutlenKiem, mam pytanko kiedy to zostanie naprawione, bo mi raczej Jabber jest potrzebny, a takie bajery, które są w (prawie) wszystkich Jabberowych komunikatorach się przydają . A tak po za tym to ja mam zwykłą 98 i występuje identyczny błąd, czekam na poprawki.
lhs
QUOTE(Sija)
QUOTE(MiLKA)
* nie wiem jak to sie stalo, ale jak dam odswiez na serwer histeria.pl (narazie chyba tylko ten serwer) to zamiast wyczyszczac to sie dodaja kolejne elementy

QUOTE(lhs)
A na jabber.org działa prawidłowo.

Sija - twoje czepianie się zaczyna już być śmieszne. Marnujesz czas własny i wszystkich czytających. A jeżeli koniecznie chcesz komuś dokopać, to znajdź sobie kogoś innego. Bo ja sobie nie życzę.
case
hmmm... brakuje mi jeszcze edycji juz zarejestrowanych uslug .. [widocznych na osobnej liscie, z opcjami: "wyloguj", "wyrejestruj", tak jak ma to miejsce w innych klientach J], ale jak na poczatek - miodzio biggrin.gif [oczywiscie, czekamy na poprawki uwzglednionych wczesciej w temacie [drobnych] bledow, + obsluga czatow] 8)
lhs
A może by tak jeszcze kasowanie comboboxa?? Jak wpisałem crome.pl z błędem, tak już tam siedzi...
case
QUOTE(lhs)
A może by tak jeszcze kasowanie comboboxa?? Jak wpisałem crome.pl z błędem, tak już tam siedzi...

nie napisales juz tego wczesniej .. ? 8)
QUOTE(lhs)
cool.gif. jeżeli wpiszę nazwę serwera z błędem, nie mogę wpisu skasować (muszę kasować wszystko).
lhs
To dotyczyło listy serwerów poniżej comboboxa - brakowało mi klikięcia prawym i opcji "Kasuj". Dopiero dzisiaj zauważyłem, że POMIMO "zresetowania bazy" wszystkie wpisy W COMBOBOXIE (którego TEN post dotyczy) nadal w nim tkwią - tylko żeby je zobaczyć, trzeba combo rozwinąć.
hao
Ok, zbiorczo odpowiem ...

QUOTE
- w widoku duzych ikon na 1 pozycji zawsze wyswieta to do czego wszedlem - np na chrone.pl -> czaty publiczne -> i tam mam ikonke znowu czatow i dopiero obok wypisane czaty (to dotyczy wszystkich widokow oprocz drzewka)

I dobrze... Pierwszy element na liście jest Rootem...

QUOTE
cool.gif. jeżeli wpiszę nazwę serwera z błędem, nie mogę wpisu skasować (muszę kasować wszystko).

Czy to na prawde az tak przeszkadza? Wtedy bedzie zawsze jedna dodatkowa i pewnie nie potrzebna ikonka w menu...

QUOTE
badzmy szczerzy - jakas kontrolka pokazujaca \"zajetosc\" jabbera jak w PSI bylaby dobrym ficzerem ;]

Tak na prawde DISCO zajete jest tylko przez ułamek sekundy wysyłając dane. Potem na nie nawet nie czeka! Dlatego odpowiedz serwera moze przyjsc nawet po kilku minutach i zostanie uwzgledniona na liście... Niebieska ikonka oznacza nie pobieranie, a wysłanie zapytania. Jeżeli nie znika, znaczy że serwer nie odpowiada (a powinien odpowiedzieć przynajmniej błędem... cóż, może kiedyś, kJabber jest na to przygotowany)

QUOTE
przycisk w gore zle dziala w niektorych konfiguracjach serwera (sprawdz na khrone.pl)

Przycisk w gore nie przeglada drzewka tylko wewnetrzne zaleznosci w Disco, przechodzi wiec do pierwszego lepszego rodzica co na khrone objawia sie zapetleniem...

QUOTE
Niebieska ikonka z dwoma strzałkami - zdaje się, że pokazuje coś jakby fakt pobierania danych. Jeśli tak jest, to moim zdaniem powinna znikać jeśli nic nie ma do pobrania, a nie znika.

Jak wyżej...

QUOTE
Klikając prawym na serwerze histeria.pl nie mamy możliwości Rejestracji (chyba, że serwer nie daje takiej możliwości).

Skoro nie ma, znaczy że nie daje... Dopóki dane nie są pobrane można uzywać rejestracji "na czuja"

QUOTE
brakuje mi jeszcze edycji juz zarejestrowanych uslug

Disco nie udostepnia takiej wiedzy... Zdaje sie, ze jest to juz w gestii obslugi Agents, ktora swoja droga jest usluga dosyc przestarzala... Pewnie bedzie, ale chyba jeszcze nie teraz...

W oknie z informacjami beda pojawialy sie pelniejsze informacje o elementach, jak przeznaczenie, przypisane cechy ...
_menic_
QUOTE(arkadyjczyk)
Fakt, na 98 nie działa kJabber. Wyskakuje błąd jak wyżej nawet przy wyłączonych wszystkich innych wtyczkach.
That' s true sad.gif
lhs
W sprawie niebieskej ikonki - może dwie białe strzałki zamienić na pytajnik?? Logiczniej by było...
Olórin
Super sprawa! Jedyne co mi najbardziej przeszkadza, to brak obsługi entera, oraz te cechy w drzewie mogły by być dodawane jako tooltip, tak jak w psi smile.gif)

No i jeszcze 1, otwieram okno Disco, pobiera mi info z chrome, zamykam, otwieram jeszcze raz i na górze jest pusta pozycja (mam drzewko)a
MiLKA
przedmiot badan: okno disco z ustawieniem widoku małych ikonek

user posted image

troche sie kaszani rozmieszczenie elementow
Olórin
Okno rejestracji w transporcie GG nie mieści się na ekranie (jest pasek przewijania, ale jednak sie niemiesci), mam 800x600....
Slashbeast_Gust
Po1: Sorry ale nie mam czasu się logować.
Po2: I error i nie moge nawet tej wtyki użyc po update. zobaczcie tego screena http://www.fajnypiotrek.daho.biz/kjabberError.jpg
Aule
Gdy okno nie ma focusa i probujemy je włączyc po raz drugi to niestety focus nie zostaje nadany. To raczej błedem nie jest, ale to jest małe niedopatrzenie.
Inną sprawą jest service disco gdy ma sie 2 jabbery, wtedy kazdy oddzielnie sie włacza. Wiem, że przez k sa one postrzgane jako 2 oddzielne wtyki, ale moze dałoby się to jakoś rozwiązać? Może czas tą tymczasowość wyeliminować i wprowadzic prawdziwa obsługę wielu kont, oczywiście dopiero gdy już serv disco bedzie dobry i wyjdzie długo oczekiwana wersja 0.7 K(no to se poczekamy :wink: ).
arkadyjczyk
Slashbeast_Gust była już o tym mowa. Masz pewnie win98.
nix
tab w formularzach nie przechodzi po polach tylko przeskakuje do przyciskow ok i anuluj
Olórin
Do czego służy negocjuj na cechah ? bo narazie samo Not implemented, albo not allowed smile.gif

ps. mam nadzieje że "dołącz do konferencji" jest przewidziane na najbliższą wersję wink.gif))
hao
Negocjuj to tzw. Feature negotiation, który POWINIEN chodzić na serwerach, ale jak widać nie za bardzo im to wychodzi...
_menic_
my tu gadu gadu ale co z uzytkownikami 98 :?
[Lu]Q.Z
[zart]a to tacy jeszcze istnieja ?[/zart]
kamilbeta
QUOTE(_menic_)
my tu gadu gadu ale co z uzytkownikami 98 :?

JAK WYŻEJ!!!
zglosilem ten problem i HAO pojawil sie i nawet zbiorczo odpowiedzial wink.gif tylko czemu win98 olewa?? nie widzi?? z tego co wiem to % uzytkownikow 98 jest bardzo duzy. Moze jakies slowko chocby, co?? z niecierpliwoscia czekam, bo tylko czytam o tym co to cudo robi, ale za nic nie moge sie pobawic smile.gif
pozdrawiam
Kamil
hao
Nie odpowiadam, bo problem jest mi znany... Za cholere nie wiem tylko, co go powoduje. Dwutlenek wam chodzi?
Dwutlenek działa praktycznie bezproblemowo.. a kJabber mh.. ;/
_menic_
dwutlenek działa nalezycie natomiast jabber sie wyklada :cry:

EDITED: Posciagałem wszystkie biblioteki od nowa, w sumie całego konnekta i dalej to samo sad.gif
Próbowałem bo podobny blad jaki był w tlenie poprostu wymagał jakichs bibliotek, ale tym razem przy jabberze to nie pomogło sad.gif
kamilbeta_
QUOTE(hao)
Nie odpowiadam, bo problem jest mi znany... Za cholere nie wiem tylko, co go powoduje. Dwutlenek wam chodzi?

jako tako po japonsku smile.gif najbardziej irytuje mnie odswiezanie statusu, nie wiem, raz robi raz nie:) szczegolnie tez opisy. zauwazam to od razu jak musze zrestartowac konnekta, nagle pojawiaja mi sie ludzie na tlenie a niektorzy znikaja smile.gif a innym rzem chyba jest ok smile.gif a co do jabbera to nic nie potrafie pomoc bo niestety jak wiesz nic nie chce sie uruchomic smile.gif oj szkoda, szkoda sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.