Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Boogie Bugi
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
karambol
Będę marudził.
Jak ktoś nie chce czytać mojego marudzenie, niech da sobie spokój w tej chwili. Ten post bowiem jest szczególnie marudny. Albowiem nie jest to post zgłaszający buga (wszystko co tu opiszę było zgłoszone już dawno). Nie jest to też prośba o pomoc (albo jest rozwiązanie, albo go nie ma, mniejsza z tym)

To będzie typowo marudny post przeznaczony do Hao.

Mianowicie:
Ja rozumiem, że wtyczki, że Tlenki, że Jabbery i inne bajery sąważne i potrzebne, jeżeli się chce publisię zebrać, ale

Ale dlaczego od nie wiadomo ilu wersji pojawiają się ciągle te same błędy?
Czemu kUpdate zamykając konnekta nie zamyka socketów kTransfera, przez co po restarcie trzeba i tak ręcznie go (=konnekta) restartować?
Czemu paski z przyciskami w oknie rozmowy zachowują cokolwiek dziwnie (czytaj: znikają), a jedynym sposobem na ich przywrócenie jest restart konnekta?
Czemu zmiana stylów / ikon / kolorów powoduje istny kociokwik w głównym oknie i do ustawienia czego kolwiek przy "niepołnych stylach" wymaga restartu konnekta?

Ja rozumiem, że wieczna wersja beta ma swoje prawa. Ale do cholery, jeśli się aspiruje do czegoś więcej niż nędzne, dziurawe gadu, to trzeba za sobą dziury łatać.

Bo jeszcze chwilę i wszyscy się przyzwyczają, że zmiana byle opcji w konnekcie wymaga restartu. Ja rozumiem że piszesz pod jedynie słuszny system operacyjny, ale hasełko "To nie bug, to ficzer" do którego się coraz bardziej konnekt zbliża wcale mi się nie podoba. :evil:
lhs
A dlaczego nie wszyscy mają te wszyskie problemy, o których piszesz??
Sija
niestety wiekszosc z tych rzeczy wystepuje i fakt, ze czasami bywa denerwujace. ale jesli chodzi o naprawienie tego, to tylko hao moze sie tu wypowiedziec sensownie.
karambol
QUOTE(lhs)
A dlaczego nie wszyscy mają te wszyskie problemy, o których piszesz??


Będę strzelał. Bo nie wszyscy mają pobrane wszystkie update'y z Windows Update (na gołym XP kTransfer się nie wysypywał), tudzież nie wszyscy mają w kTransferze skonfigurowane przekierowanie portu.

Faktem jest, że "Could not bind socket" występuje od dawna, na niektórych komputerach z systemem 2000 i XP i nikt z tym nic nie robi. Na mój gust Hao powoli przestaje panować nad ilością kodu, albo robi za dużo rzeczy naraz. Zresztą, jedno nie wyklucza drugiego.

Byłbym za udostępnieniem kodu źródłowego w jakiejś OpenSource'owej licencji, ale to oczywiście nie wchodzi w grę (nie wiem czemu, skoro konnekt i tak jest darmowy).

A śmietnik przy zmianie stylów pominę, bo to już zwyczajne niechlujstwo.

Do Hao:
Wybacz, że tak napierdzielam, osobiście uważam, że robisz kawał dobrej roboty. Tylko za dużo błędów za soba zostawiasz. A to źle.
Sahasrara
Ech. Jakby hao tylko naprawiał błędy, to pewnie dotąd nie mielibyśmy ani Tlenu ani Jabbera. Przejaskrawiam oczywiście, ale wydaje mi się że i tak tyle samo pracy jest wkładane w rozwój komunikatora, i żeby jednocześnie łatać dziury i robić nowe rzeczy trzeba by było siedzieć nad kodem dwa razy dłużej.

Gdybyśmy poruszali się małymi krokami poprawiając ciągle bugi, pewnie powstawałby wątek "dlaczego wciąż brakuje tylu ficzerów".
lucas_mcs
QUOTE(karambol)

Faktem jest, że \"Could not bind socket\" występuje od dawna, na niektórych komputerach z systemem 2000 i XP i nikt z tym nic nie robi. Na mój gust Hao powoli przestaje panować nad ilością kodu, albo robi za dużo rzeczy naraz. Zresztą, jedno nie wyklucza drugiego.


Ten błąd czasami dobija moją psychike.. mam to po kazdym update i sam juz to zgłaszałem na forum. co prawda źródla kTransfer2 są oficjalnie dostepne i zebym umial to sam staralbym sie cos z tym zrobic, ale wybaczcie, narazie jestem zielony sad.gif wiec drogi hao prroooooooooooosiiiiimmmmyy ulzyj nam w bólach i cierpieniach :cry: :idea:
Olórin
QUOTE
Byłbym za udostępnieniem kodu źródłowego w jakiejś OpenSource'owej licencji, ale to oczywiście nie wchodzi w grę (nie wiem czemu, skoro konnekt i tak jest darmowy).

O tym już mówiliśmy całkiem niedawno....
arkadyjczyk
No karambol, masz udostępniony ktransfer, znalazłeś błąd więc do dzieła biggrin.gif
jareq
"Niektórzy" marudzą ze Konnekt to czy tamto ..... ale przeciez jest to ze tak powiem "szara myszka" w swiecie tylu "tysiecy" komunikatorow na całym świecie, jest jeszcze w miare mlodym projektem i co najwarzniejsze jest DARMOWY :!:. Wiec wybaczcie a tak pozatym to popatrzcie sobie na Windowsa.... - NO COMMENT :?
hao
QUOTE
Czemu kUpdate zamykając konnekta nie zamyka socketów kTransfera, przez co po restarcie trzeba i tak ręcznie go (=konnekta) restartować?
Czemu paski z przyciskami w oknie rozmowy zachowują cokolwiek dziwnie (czytaj: znikają), a jedynym sposobem na ich przywrócenie jest restart konnekta?
Czemu zmiana stylów / ikon / kolorów powoduje istny kociokwik w głównym oknie i do ustawienia czego kolwiek przy \"niepołnych stylach\" wymaga restartu konnekta?

- Nie wiem, (sprawdzałem)
- Nie wiem, (całe UI i tak idzie do wymiany) - nie trzeba restartować wystarczy zamknąć okno rozmowy, jak nie działa normalne zamykanie - z Shiftem...
- Nie rozumiem problemu... kStyle z resztą też idzie do wymiany...
kTransfer2 jest OS, można sprawdzić czemu... Z resztą sockety SĄ zamykane, nie mam pojęcia czemu się tak dzieje...

W kodzie, przyznaje, panuje w tej chwili spory bałagan i pomieszanie styli. Dlatego wciąż przymierzam się do wersji 0.7 (która będzie niemalże przepisaniem rdzenia i UI od nowa), dopisuję nowe ficzersy, na które jest zapotrzebowanie i staram się nie grzebać już w kodzie, który i tak prędziej czy później będzie wymieniony...
lhs
QUOTE(hao)
kStyle z resztą też idzie do wymiany...

A czy będzie zachowana zgodność wstecz (o pliki .xml i .css mi chodzi)??
MiLKA
QUOTE(lhs)
QUOTE(hao)
kStyle z resztą też idzie do wymiany...

A czy będzie zachowana zgodność wstecz (o pliki .xml i .css mi chodzi)??

pliki css pewnie tak, bo to przeciez odnosi sie do kIEview ;]
hao
O ile zgodność wstecz nie będzie oznaczać ograniczeń - będzie zachowana...
W XMLach na pewno zmienią sie niektóre identyfikatory ikon (statusów konkretniej)...
Wtyczki na pewno na nowej wersji nie zadziałają... Samo przekompilowanie na nowych nagłówkach obawiam się że też niewiele da.
Lukas77
QUOTE(hao)
O ile zgodność wstecz nie będzie oznaczać ograniczeń - będzie zachowana...
W XMLach na pewno zmienią sie niektóre identyfikatory ikon (statusów konkretniej)...
Wtyczki na pewno na nowej wersji nie zadziałają... Samo przekompilowanie na nowych nagłówkach obawiam się że też niewiele da.


O Boże!!! :shock:
Czy to znaczy że autorzy będą zmuszeni pisać wtyczki prawie od nowa??? To będzie straszne:
Konnekt 0.6 vs. Konnekt 0.7 (przynajmniej przez pierwsze tygodnie) ;-)
MiLKA
QUOTE(Lukas77)
QUOTE(hao)
O ile zgodność wstecz nie będzie oznaczać ograniczeń - będzie zachowana...
W XMLach na pewno zmienią sie niektóre identyfikatory ikon (statusów konkretniej)...
Wtyczki na pewno na nowej wersji nie zadziałają... Samo przekompilowanie na nowych nagłówkach obawiam się że też niewiele da.


O Boże!!! :shock:
Czy to znaczy że autorzy będą zmuszeni pisać wtyczki prawie od nowa??? To będzie straszne:
Konnekt 0.6 vs. Konnekt 0.7 (przynajmniej przez pierwsze tygodnie) ;-)

Hao juz wczesniej napisal, ze wypusci rownolegle dwie wersje i piszacy wtyczki beda mogli smialo przygotowywac wersje dla 0.7. A co do 'prawie od nowa' to nie sadze, napewno zmieni sie interakcja z interfejsem Konnekta, ale reszta mam nadzieje ze zostanie taka sama ;]
Olórin
UWAGA: To wszystko to moje zdanie, nie musicie się z nim zgadzać!!

QUOTE
O Boże!!!
Czy to znaczy że autorzy będą zmuszeni pisać wtyczki prawie od nowa??? To będzie straszne:
Konnekt 0.6 vs. Konnekt 0.7 (przynajmniej przez pierwsze tygodnie)


Sądze że najważniejsze partie kodu nie zostaną zmienione, tylko api Konnekta, wtyczki typu Faworki czy KNotes będzie łatwo dostosować (tak czy inaczej chwila czasu), na takie które mieszają więcej w Konnekcie (KIEView, k.Lawa) trzeba będzie więcej poczekać.

Sądze również że developerzy dostaną wersje beta i wytyczne nowego SDK, aby mogli dostosować wtyczki i wypuścić je razem z oficjalnymi betami smile.gif))
hao
Ogólna zasada działania jest dobra i pozostanie nie zmieniona. Zmiany to przedewszystkim wprowadzenie obiektów w miejsce identyfikatorów, połączenie konnekt.exe i ui.dll w jedno, udostępnienie interfejsów wbudowanych klas pomocniczych (cPreg i pochodne) kompletna przebudowa silników akcji, rdzenia i kolejki wiadomości, oraz najpewniej wprowadzenie kodowania Unicode...
Najprawdopodobniej dostosowanie wtyczek sprowadzi się do wykonania kilkunastu sprawdzeń i podmianek w kodzie. API stanie się przejrzystsze, bardziej jednolite i przede wszystkim wygodniejsze w użyciu...
Myślę, że wyjdzie nam to zdecydowanie na zdrowie smile.gif
lhs
Czyli najlepiej nie zaczynać na razie czytania SDK - ??
lucas_mcs
QUOTE(lhs)
Czyli najlepiej nie zaczynać na razie czytania SDK - ??

niby czemu nie, ogólne pojęcie sprawy bedzie zawsze takie samo, a cwiczyc mozesz juz teraz, nic nie stoi na przeszkodzie
hao
Jak najbardziej opłaca się zarówno czytać SDK jak i pisać wtyczki już teraz...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.