Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kolejność i prefix
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Bora
Szukam jakiegoś prefixu żeby niektóre usługi jabbera przerzucić na sam spód dostępnych.
Oczywiście mge nadać im nazwy zaczynające sie od z** ale wolałbym jakiś bardziej elegancki sposób, np #**** , jaki znak można dodać żeby osiągnąć zamierzony efekt???
Kiedyś coś takiego było na forum ale przekopałem je i niestety nie znalazłem.
Sija
QUOTE(Bora)
Szukam jakiegoś prefixu żeby niektóre usługi jabbera przerzucić na sam spód dostępnych.
Oczywiście mge nadać im nazwy zaczynające sie od z**  ale wolałbym jakiś bardziej elegancki sposób, np #**** , jaki znak można dodać żeby osiągnąć zamierzony efekt???
Kiedyś coś takiego było na forum ale przekopałem je i niestety nie znalazłem.


to chyba ten post powienien znelezc sie hydeparku ? tongue.gif
Bora
czemu hydepark? Problem jasno sprecyzowany. Pozatym jest to związane z komunikatorem i szukam rozwiązania bo jak dla mnie jest to jakiś problem. Możliwe że można to innaczej rozwiązać.
Olórin
Chodzi ci zeby przy kontaktach jabera bylo JID:,a przy GG# ? dobrze rozumiem ?
Bora
niebardzo.
Chodzi o to że obecnie kontaty są ustrawiane w kolejności alfabetycznej.
Częśc z nich jak np pogoda niepotrzebnie jest pomiędzy dostępnymi kontaktami z tąd mój pomysł żeby je wyrzucić pomiędzy dostępne a te co niedawno zmieniły statut. Można to osiągnąć nazywając je np z.lodz@pogoda ale to wygląda niespecjalnie dlatego chciałem jakiś inny przedrostek.
Niestety znaki typu :,[: i reszta powodują że wyświetli sie na początku wiec odwrotnie niż ja chce.
torn
Można by dodać we właściwościach kontaktu jakiś listbox gdzie było by: 'Wyświetlaj razem z kontaktami: dostępnymi/away/cośtam/niedostępnymi'. Całkiem przydatna funkcja, coś podobniego jest w faworkach, może to pomysł na wtyczkę, ale chyba bardziej na feature w programie. Pogadam z Hao.
hao
Mogę dodać coś a'la priorytet sortowania... Pytanie tylko, czy ma to być prioryetet wewnątrz tego samego statusu (najpierw sortuje po statusach, a potem po priorytetach - umieszczamy kontakt np. zawsze na początku/końcu dostępnych), czy na odwrót (najpierw wszystkie dostępne kontakty z priorytetem np. 5, potem wszystkie z 4 itd...)?
torn
najlepiej oba :)
Ale chyba bardziej przydatna była by druga opcja, z sortowaniem najpierw w/g priorytetu.
MiLKA
tak tak tak smile.gif))
a jak by jeszcze mozna bylo posortowac tak aby kontakty znajdowaly sie razem z osobami bez sieci lub ponizej.... oooo... to bylby miód ;]]]]]] (pewnie na szybko updajta faworek bym zrobil smile.gif)))))
hao
Ok, mam już niezły pomysł jak to zrobić biggrin.gif
case
WOW! ciekawy pomysl! wtedy moja luba bylaby zawsze na samej gorze listy, wyrozniona sposrod tlumu. jestem za, bez watpienia biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.