Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: GG.dll
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
SlashBeast
Bardzo często dostaje wiadomosc z GG że moja wiadomość prawdopodobnie nie została dostarczona, pisze a tu nie dochodzi, często mi się rozłącza z serwer, a na Gadu-Gadu nie mam takiego problemu...
mam konnketa na: Win98SE / DX 8.1 / Jestem za netem, nie mam farwordowanego portu, Mam IE 6.0 SP1.
Aule
Chciałbym przypomnieć tylko, że GG(komunikator) nie wyświetla inforamcji dotyczących dojścia wiadomości.
arkadyjczyk
Jak mam połączenie przez router na madrake i też mi zrywa połaczenie, niezależnie od klienta. Problem w tym przypadku jest z routerem, tylko nikt nie wie jaki. Duży plus Konnekta to to, że mi powie, że wiadomość nie doszła i wiem, że muszę ją puścić drugi raz. Za to GG nic nie mówi, mało tego, nawet nie sygnalizuje, że połaczenie padło.
Dodam jeszcze, że u mnie działają tak wszystkie wtyczki, nie tylko gg.
MarekGda
Miałem podobny problem, wtedy router zmieniłem na serwer i wszystko jest "cacy" smile.gif
MiLKA
"router na mandrake" to jest serwer. Problemem tutaj moze byc sam mandrake, albo konfiguracji interfejsu sieciowego na ktorym pracuje urzadzenie dostepowe (neo+? na usb?)
Puma
Ja mam noe przez karte sieciowa i bardzo rzadko mi się zdarza komunikat o nie dotarciu wiadomości.
arkadyjczyk
To jest taka dziwna konfirguracja. DSL - router sprzętowy - mandrake. Jak się podepnie bezpośrednio do routera to nie ma problemów, ale jak puści przez mandrake to zrywa średnio co 2 min. Wygląda jakby było jakieś uśpienie połączenia sieciowego. Wrzuciłem nawet k.Dodatki, żeby sprawdzało połaczenie co pół minuty, bo miałem nadzieję, że podtrzyma to połaczenie, ale nic z tego. Nie mam pojęcia co w tej mandarynce ustawić, żeby było ok. Jak znajdę czas to chyba ustawię tam NND i moze będzie po problemie, bo na freesco było dobrze.
Olórin
QUOTE(arkadyjczyk)
To jest taka dziwna konfirguracja. DSL - router sprzętowy - mandrake. Jak się podepnie bezpośrednio do routera to nie ma problemów, ale jak puści przez mandrake to zrywa średnio co 2 min. Wygląda jakby było jakieś uśpienie połączenia sieciowego. Wrzuciłem nawet k.Dodatki, żeby sprawdzało połaczenie co pół minuty, bo miałem nadzieję, że podtrzyma to połaczenie, ale nic z tego. Nie mam pojęcia co w tej mandarynce ustawić, żeby było ok. Jak znajdę czas to chyba ustawię tam NND i moze będzie po problemie, bo na freesco było dobrze.

Ja mam router na NND dla SDI i jestem całkowicie usatysfakcjonowany biggrin.gif Jakaś stara wersja z lutego, ale po posiedzeniu troche w konfigu działa bez problemu [nie licząc problemu działania sdi, ale to juz inna kwestia]
Lukas77
U nas w firmie wszystkie routery są na RedHat 7.3 z najnowszym jajkiem 2.4.X i wszystko smiga cacy, Mandrake'a nikomu nie polecam, a RedHat jest w miarę prosty...
Pozdrawiam
Rudy Szubert
A mi zrywa połaczenie z tlenem i gg :cry: od wczoraj co kilka minut padają mi wszystkie sieci w konnekcie. co robić??
.nomis
Nom, padają co jakiś czas wszystkie sieci. GG średnio co 20 minut, tlen trochę rzadziej, a Jabber dosłownie co chwilę...
piotr.ek
U mnie nic takiego sie nie dzieje, wiec to jakies lokalne problemy, tudziez regionalne - moze tepsa cos kombinuje w wiekszej skali. W zamierzchlej modemowej przeszlosci takie rzeczy byly na porzadku dziennym, padalo lacze kolo Wroclawia, a Zielona Gora i okolice byly odciete itp. wink.gif Przeczekac, nic wiecej chyba zrobic sie nie da.
maryla
dla każdego coś innego...
u mnie pada samo GG i to z różną częstotliwością, podkreślam że nie mam na Jabberze transportu GG, wszystko inne działa normalnie TLen, Jabber tylko GG zrywa połaczenie co jakiś czas.... co jest
lhs
QUOTE(maryla)
wszystko inne działa normalnie TLen, Jabber tylko GG zrywa połaczenie co jakiś czas...

Trzeba namówić przyjaciół na Jabbera i porzucić niestabilną sieć...
arkadyjczyk
Nic nie mam do Jabbera, ale na dzień dzisiejszy jakoś uparcie to nikomu bym go nie polecał. Brak np wysyłania plików. Wiem, że są serwery które to obsługują, ale gdzie one są. Taki bajer jak wysyłanie obrazków, które ja akurat używam bardzo często, też nie ruszy. No i z tą stabilnością to też bym dyskutował. Konto na chrome pada częściej niż gg. Gdyby ktoś dodał do ktransfera wysyłanie plików np z WPK lub tlenem to byłoby fajnie i chętnie zrezygnowałbym z gg, a tak trzeba z niego korzystać, bo właściwie alternatywy są ale mizerne.
piotr.ek
QUOTE(lhs)
QUOTE(maryla)
wszystko inne działa normalnie TLen, Jabber tylko GG zrywa połaczenie co jakiś czas...

Trzeba namówić przyjaciół na Jabbera i porzucić niestabilną sieć...

Poza tym wydaje mi sie, ze Konnekt jest bardziej czuly na wszelkie problemy z laczem i szybciej na nie reaguje zmieniajac odpowiednio status. Uzywam czasem jednoczesnie oryginalnego klienta i K. Efekt jest taki, ze K juz dawno jest rozlaczony, a GG wesolo pokazuje mi, ze jestem dostepny i oczywiscie smialo mozna pisac wiadomosci, ktore nigdzie nie dochodza...
lhs
QUOTE(arkadyjczyk)
Konto na chrome pada częściej niż gg.

Zawsze twierdziłem, że chrome.pl to serwer przereklamowany - http://www.konnekt.info/forum/viewtopic.php?t=1908&start=12

QUOTE(piotr.ek)
Poza tym wydaje mi sie, ze Konnekt jest bardziej czuly na wszelkie problemy z laczem i szybciej na nie reaguje zmieniajac odpowiednio status. Uzywam czasem jednoczesnie oryginalnego klienta i K. Efekt jest taki, ze K juz dawno jest rozlaczony, a GG wesolo pokazuje mi, ze jestem dostepny i oczywiscie smialo mozna pisac wiadomosci, ktore nigdzie nie dochodza...

Dokładnie. Sam już miałem dzięki temu kilka nieporozumień...
Olórin
Jabber ma to do siebie że jak nie dostanie od klienta potwierdzenia że wiadomość dotarła, to wysyła ją do skutku, aż dojdzie smile.gif)

Ale nie zmienia to faktu że wtyczki powinny zmieniać swój status dopiero gdy faktycznie przejdą na niedostępny smile.gif

Odnośnie chrome, faktycznie sa takie dni że leży na chwile co 5 minut smile.gif

QUOTE
Brak np wysyłania plików. Wiem, że są serwery które to obsługują, ale gdzie one są.

Serwer nie ma nic do tego, wystarczy że klienty obsługują smile.gif Chociaż to dla nas nic nie zmienia smile.gif

QUOTE
Gdyby ktoś dodał do ktransfera wysyłanie plików np z WPK lub tlenem to byłoby fajnie i chętnie zrezygnowałbym z gg, a tak trzeba z niego korzystać, bo właściwie alternatywy są ale mizerne.

Myślałem kiedyś aby przerobić ktransfer tak aby nie był zależny od sieci, faktem jest że będzie to tylko przesyłanie Konnekt<->Konnekt, ale zawsze będzie smile.gif Trzeba by było wysyłać dane o ip i porcie + proźby o połączenie zwrotne w postaci zwykłych wiadomości, tak jak kBoard.

Na gg nie narzekam, chociaż rozłącza się czasami, ale nie jest tak źle jak 1,5 roku temu smile.gif Może dlatego sie rozłącza że mam na routerze ggrelay, które modyfikuje pakiety i ustawia w nich IP (mam dynamiczne sad.gif ) i przekierowuje odpowieni port.
ShaQ
moglbys jakos rozjasnic na czym polega to ggrelay? to nie jest "ggproxy"
? na jakim systemie to chodzi , moze jakies linki?smile.gif


wlasnie a propos dynamicznego IP przydalaby sie wtyczka sprawdzajaca zewn. IP np. przez zewnetrzny serwer www i "wklepujaca" odpowiednie dane do ktransfera o forwardowaniu. ale to tak offtopic:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.