Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jakie C++ ???
Konnekt | Forum > Offtopic > Hydepark
kamilbeta
WItajcie i sorry za lamerskie pytanie, ale moja stycznosc z programowaniem skonczyla sie na delphi 3.0 :_ a jesli chodzi o c++ to na wersji MSVC 1.0 rozpowszechnianej na 20 dyskietkach. Programowaniem zajmuje sie jedynie na wlasne potzreby do pracy i delphi mi starcza. Jednak zlapalem malego bakcyla i chce sie pobawic troche wiecej. Teoretycznie wsio wiem (jesi chodzi o programowanie) ale nie wiem jakie narzedzie wybrac sad.gif piszecie o MSVC++ 7.0 z . NETem . W takim razie co to jest visual studio 2003 .NET??? ma on w sobie C++ ale nie wiem czy mozna nim kompilowac programy pod samą winde, czy tylko pod framework'a?? niestety na razie nie ma mozliwosci tego sprawdzenai bojestem w trakcie szukania zrodla programu wink.gif i nie wiem czy brac to VS2003.NET czy szukac tego MSVC++7>NET?? czym to sie rozni??
smile.gif bitte sehr:) help me:)
Aule
Studio to cały pakiet, tzn ma VC++, ale również inne programy, do innych języków, typu VisualBasic itp. Wtyke spokojnie można pod VC++ kompilować.
hao
Jeżeli chodzi o K, preferowane dla wersji 0.6.x jest Visual C++ 2003 .NET (dostępne w pakiecie VStudio2003.NET). 0.7.x kompilowana będzie na Visual C++ 2004 (tym kupionym ze wsparcia biggrin.gif) ...

Oba jednak piknie zadziałają wymiennie, potrzebują tylko różnych bibliotek (msvcp i r) ... Microsoft udostępnił również darmowy kompilator - ten sam co w VC++ 2003 więc i on zaskoczy...

Jeżeli znasz dobrze Delphi i chociaż trochę C++, możesz pokusić się o przetłumaczenie (przynajmniej podstawowej części) nagłówków smile.gif
kamilbeta
DZieki Hao smile.gif odpowiedz byla zadowalajaca smile.gif znam delphi i znam C++ (no.. powiedzmy ze znam , dyplom pisalem w C++ smile.gif ) ale to bylo dawno i chcailem sie dowiedziec jakie narzedzie wybrac smile.gif mam mozliwosc miec vs2003.net, a wiec decyzja jest prosta smile.gif C++ z VS2003.net smile.gif po prostu nie wiedzialem czy to C++ z VS bedzie dobre bo podobno kompiluje do frameworka prze zjakis ls czy costam smile.gif ale jak widze mozna i bez .net'a smile.gif dzieki smile.gif jedyna moja bolaczko to bedzie poznanie xml'a smile.gif ale co tam , to tylkonowe mnemoniki, nazwy i tp. (jeszcze jeden jezyk, jakich wiele smile.gif )
Tlumaczy c naglowki z C++ na delphi? e tam smile.gif wole po prostu cos napisac w C++ smile.gif tlumaczenie to para w gwizdek i strata czasu smile.gif

Ale tak analizowalem wasz SDK i chce cos napisac , ale do tray,a dosc kiepski dostep przez wasze SDK, ale pewnie jeszcze za malo wiem o projekcie smile.gif. na razie nie wazne, bede cos chcila to sie odezwe smile.gif na razie sie pobawie:) no i odswieze sobie SDK MFC smile.gif no i wasze.

Na razie smile.gif
Olórin
hao - chyba pomyliłeś się o 1 rocznik wink.gif powinno chyba być 2003->2002, 2004->2003 wink.gif

kamil - co chesz z trayem dokładnie zrobić ??
kamilbeta
QUOTE(Olórin)
kamil - co chesz z trayem dokładnie zrobić ??

Na razie nie chce wyjsc na id... smile.gif bo pod winde robilem sobie tylko uzytki do roboty i byc moze nie znam do konca wszytskiego i chce sie pobawic, no ale ci odpowiem smile.gif pytalem sie o to haslo do zmieniacza i pomyslalem , ze bylby to dobry poczatek na zabawe z konnektem.a analizujac SDk znalazlem tylkko 3 dostepne akcje grupy tray'a. ale zadna z nich na podmianke chyba sie nie nadaje smile.gif po trzrebne by mi bly akcje na klikniecie traya. ale na razie nie wiem bo jeszcze C++ nie mam i nie pisze nic tylko czytam smile.gif nie wiem czy akcja tray_show (czy jak ona sie nazywa smile.gif ) wystepuje zaraz po nacisnieciu tray'a czy to jest po prostu akcja przed rysowaniem ikony smile.gif byc moze to co pisze jest idiotyczne, ale jak mmowie nie wlazilem w system smile.gif dajcie mi ze dwa dni zabawy jak dostane C++ i bede wiedzial smile.gif wglebie sie wtedy lepiej w SDk i winde smile.gif

Pozdrowienia smile.gif

P.S. wszystko jest trudne zanim stanie sie proste!
hao
Olórin - faktycznie biggrin.gif

QUOTE
jedyna moja bolaczko to bedzie poznanie xml'a  ale co tam , to tylkonowe mnemoniki, nazwy i tp. (jeszcze jeden jezyk, jakich wiele  )

Heh, niewiele do poznawania... To nie język a raczej bardzo ogólna, podstawowa składnia...

W K wiele rzecze (przynajmniej jeszcze) robi się bezpośrednio na API windy... Trzeba tylko się ostrożnie poruszać, żeby czegoś nie popsuć wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.