Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zwisy i niemozliwosc "skasowania" ikonki nowej wia
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Loud3R
System XP.
Kilka razy konnekt zwils - w miejscu przyczepienia do scanki pojawil sie tylko siwy prostokat bez kontaktow i ikonka zajetosci systemu.Jedynie zakonczenie procesu pomagalo.Ustapilo po ponownym wgraniu ver 78 i znowu 80 -81.
Inny problem - za nic nie mozna usunac ikonki w trayu i na liscie kontaktow oznaczajacej nowa wiadomosc.
Okno rozmowy zamkniete, ikonka nadal miga nic nie pomaga,jedynie zamkniecie systemu.
Moze by tak:
- w oknie historii dac mozliwosc maksymalizacji okna
- w oknie rozmowy dac mozliwosc usuniecia
opisow :wyslij ,info ,historia - troszke za gruba ta belka
- w tooltipsie pozostawic ostatni numer IP pod jakim widoczny byl dany kontakt ?
-zmienic w oknie szukaj znajomych kolejnosc imie - pole do wpisania
- pomyslec o takiej belce na dole listy kontaktow jak w gg ? - mozliwosc jej wlaczenia lub wylaczenia i wyboru co ma byc wyswietlane : numer ID ,opis statusu ( fajnie jak by byl scrolowany),telefon
- moze eksport do pliku tekstowego z historii ?
SORKI, ze wszystko to w tym miejscu.Niektore propozycje sa na wtyczki niektore naprawde malo wazne... ale najwazniejsze zeby to przeczytal Hao wink.gif
pzdr
hao
QUOTE
Inny problem - za nic nie mozna usunac ikonki w trayu i na liscie kontaktow oznaczajacej nowa wiadomosc.


Jeżeli przeczytałeś wszystkie wiadomości. Zamknij program i skasuj msg.dtb ze swojego katalogu z profilem...

Jak problem będzie się powtarzał czekam na szczegóły i konnekt.log z odtworzonym zdarzeniem...

QUOTE
- w tooltipsie pozostawic ostatni numer IP pod jakim widoczny byl dany kontakt ?

W sensie zapamiętywać go po zamknięciu konnekta?

QUOTE
pomyslec o takiej belce na dole listy kontaktow jak w gg ? - mozliwosc jej wlaczenia lub wylaczenia i wyboru co ma byc wyswietlane : numer ID ,opis statusu ( fajnie jak by byl scrolowany),telefon


jeżeli już, to tooltip zamiast latać za myszką mógłby być gdzieś zadokowany...Efekt byłby ten sam...Problem teraz ze zmieniającym się rozmiarem...Pomyślim...Okno miałoby być widoczne cały czas?
Loud3R
- numer IP, niekoniecznie ma byc zachowywany po zamknieciu,wystarczy na czas wlaczenia konnekta(w innym przypadku trza by bylo to gdzies przechowywac - bezsensu raczej)
-co do belki to dokladnie chodzi o to co ma tooltip -mozna by bylo wybrac czy ma byc pod myszka czy na dole w belce
powinna byc widoczna caly czas - o to chodzi
- znowu sie zwiesil ;( -wyslalem juz logi
pzdr
hao
Jak już wspólnie doszliśmy, winna jest opcja "Automatycznie otwórz okno po nadejściu wiadomości" ... Najlepiej jej więc na razie nie używać...

Co najciekawsze, problem występuje na WinXP z SP1 , a na zwykłym już nie [???]
cRoMo
QUOTE
Co najciekawsze, problem występuje na WinXP z SP1 , a na zwykłym już nie [???]

Bo ten microshtowy sp1 jest w ogole do bani, jakiegos bubla wypuscili ...
Ludwik
Też miałem dziś problem z niemozliwością skasowania ikonki nadejścia wiadomości.
Było tak:
1. Podczas rozmowy komputer został (niechcący) brutalnie wyłączony.
[następnego dnia rano:]
2. Odebrałem pustą wiadomość od X (zamknełem okienko)
3. Odebrałem normalną (z tekstem) wiadomość od Y
4. Odebrałem pustą wiadomość od X (zamknełem okienko)
5. Odebrałem pustą wiadomość od X (zamknełem okienko)
6. (...)
[jednym słowem pusta wiadomość się nie kasowała, lecz ikonka nowej wiadomości była cały czas widoczna, a po jej kliknięciu otwierało się puste okno rozmowy.]
7. Restartuję program
8. Dostaję wszystkie (3) zaległe wiadomości od X, ikonka znika.
----------------------

Jeszcze przy okazji: po włączeniu programu znakiem zapytania oznaczani są WSZYSCY niedostępni z opisem, w "inwigilatorze" taki błąd chyba nie występuje...
hao
Raczej też powinien... Znak zapytania oznacza, że serwer wysyłał nam status tego gościa (wysyła wtedy gdy kontakt jest: Online, Niewidoczny, z opisem). Oczywiście nic nie wyśle, jeśli dana osoba ma "tylko dla znajomych" i nie ma nas na liście...
Ludwik
Zdaję mi się że w Inwigilatorze zaraz po włączeniu programu nie ma żadnych "niedostępny/niewidoczny" i dopiero podczas pracy zbiera informacje. Tak chyba jest rozsądniej?
hao
Hmm... Później kontakt może już nie zmienić swojego statusu... W wykrywaniu aktywności jest kilka bugów, trzeba się będzie za to w końcu kiedyś zabrać...
cRoMo
Witam. Tak sobie czytam ten watek i nasunela mi sie pewna mysl odnosnie 'zaczepionego' balonika z informacjami o kontakcie. Otoz, praktycznie wszystkie informacje jakie moze nam pokazac balonik, sa mniej-wiecej stalej dlugosci. Natomiast opis kazdy sobie moze ustawic o dowolnej dlugosci. Byly propozycje zmiany wysokosci balonika w zaleznosci od dlugosci opisu (caly czas mowie o 'zadokowanym' baloniku). Ja bym natomiast wykorzystal propozycje Loud3R'a i zrobil scrollowany opis. To bym moim zdaniem rozwiazlo problem. Natomiast jesli chodzi o skomplikowanie takiego rozwiazania ...

Druga sprawa to przypadek pustych wiadomosci po resecie: mialem dokladnie taka sama sytuacje. Ponadto, raz, po niekontrolowanym resecie wink.gif, konnekt doznal dziwnej choroby: laczyl sie z serwerem, pokazywal ze jest wiadomosc do odebrania i natychmiast sie rozlaczal. Dlugosc polaczenia z sererwerem to doslownie sekunda, dwie. Musialem zamknac program by przywrocic do normy

Natomiast jesli chodzi o badanie aktywnosci: wg mnie konnekt powinien po zalogowaniu do sieci usuwac czasy ostatnich aktywnosci tych kontaktow, ktore maja dokladnie taki sam czas (dobrze ze czas jest podawany z uwzglednieniem sekund). Mysle, ze powinny byc conajmniej dwa takie same czasy, by pozwolic na 'obciecie'. To IMHO rozwiazaloby problem.

Mam jeszcze taka mala propozycje: wiadomo, ze na tooltipie nie ma zbyt wiel miejsca: opcja, aby czas aktywnosci byl podawany bez sekund oraz opcja, by numery telefonu byly obcinane z prefiksu panstwowego (ale tylko w przypadku prefiksu '+48', aby odroznic numery krajowe od zagranicznych). To troszeczke zwiekszy ilosc miejsca smile.gif
Lukas77
Dorzucę jeszcze kilka groszy. Problem migających wiadomości zauważyłem u siebie kiedy ustawiłem migotanie na większą liczbę od 1. Teraz już nie pamiętam czy miałem ustawione wyskakiwanie wiadomości. W każdym razie teraz tego nie ustawiam i jest OK.
Druga sprawa. W pracy miałem poprzednią wersje Konnekta i nadpisałem ją obecną, wtedy zniknęła z menu kontekstowego opcja pozycja "Wyślij wiadomość". Dostępny był sms i e-mail (oczywiście jeśli był przypisany) a tego nie było. Zachowałem profil i od nowa wrzuciłem Konnekt'a, ale nic to nie pomogło. Dopiero utworzenie nowego profilu pomogło.
I jeszcze jedno, program też wieszał mi się przy starcie i za każdym razem wysyłał zaległą wiadomość sms. Dobrze, że był to sms do mojej dziewczyny wink.gif Sms się wysyłał a program był "biały" i trzeba go było z menadżera programów wyłączać.

Marny ze mnie beta-tester bo nie zachowałem logów, ani tak działających programów. Wszystko przeinstalowałem. Wybacz Hao.

Scrollowany tooltip statusu to strzał w 10!!!
Lukas77
Problem wysyłającego się ciągle sms'a znowu nadszedł, tym razem był to sms do mojego szefa. Zadzwonił, żebym mu nie wysyłał ciągle tego samego. Ale przypał. Usunąłem z historii i jest OK.
hao
Może się zdarzyć, że bramka zwraca że nie wysłała, a wysłała :/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.