Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak skonfigurowac kTransfer?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
piotr.ek
Zeby nie zasmiecac innych forow, a tez dlatego, ze problem nie lezy w samej wtyczce, a w moim braku umiejetnosci - wrzucam tutaj smile.gif

Sytuacja:
Patrz obrazek pierwszy wink.gif Pc1 stoi w moim pokoju, pc2 u taty w drugim, a pc3 jest w bloku obok. Wszystkie kompy maja windows xp. Pc2 ma wlaczone udostepnianie internetu (standardowa funkcja udostepniania lacza wbudowana w system), dzieki czemu internet mam tez ja. Pc2 i pc3 maja w sieci ip z zakresu 10.11.xx.x. Ja, z racji tego, ze jestem za pc2 - w tej malej podsieci tworzonej z pc2 mam ip 192.168.0.2, a dla mnie komp pc2 ma ip 192.168.0.1 (zreszta widac to na obrazku drugim) Rzecz jasna z pc3 nie widac pc1 w otoczeniu sieciowym, a jedynie pc2...

Problem:
Z mojego kompa (pc1) do kompa pc3 pliki mozna wysylac poprzez wtyczke bez najmniejszego problemu (no pomijajac znane ograniczenie predkosci, hehe) W druga strone niestety nie sad.gif Co musze wpisac w ustawieniach, zeby z pc3 do pc1 mozna bylo cokolwiek wyslac kTransferem? Jest to w ogole mozliwe? smile.gif (pingowac pc3 moge, mimo, ze otoczenie sieciowe z mojego zloma dziala jakby chcialo, a nie moglo, ale to inna bajka) Dodam, ze sytuacja ta ma miejsce od dawien dawna i jakos nigdy nie udalo mi sie nic z tym zrobic sad.gif Na czym, jak na czym, ale na sieciach to ja sie wybitnie nie znam tongue.gif
Olórin
Twój tata musi przekierować ci port na tym udostępnianiu połączenia, i wpisujesz ten port w ustawienia ktransferu, powinno pomóc smile.gif

ps.zaznacz ze masz przekierowany port
piotr.ek
No tak tez kombinowalem, ale pytam z racji tego, ze moj dostep do kompa-servera jest wyjatkowo ograniczony, hehe... Dlatego tez najlepiej by bylo, jak bym wiedzial co i gdzie wpisac wink.gif Jutro moze uda mi sie pogrzebac przy nim nieco - moze cos z tego bedzie... Ostatnie takie 'grzebanie' z tym, ze w wykonaniu ojca, skonczylo sie reinstalacja windozy i brakiem neta u mnie przez 3 dni, a u niego przez dwa - nie pomoglem mu skonfigurowac sieciowek w ramach prostestu przeciwko powtarzajacym sie sytuacjom tego typu tongue.gif W kazdym razie gdybym nic jutro nie napisal, to oznaczac bedzie, ze przekombinowalem laugh.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.