Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Gdzie znajde komendy?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Wtyczki > Kjabber
KV109
Np do pogoda.chrome.pl, komende do wysylania maili, etc?
Sija
nie ma czegos takiego, wystarczy poczytac komunikaty generowane przez transport np. pogody, albo headlines.

np:
miasto/kod@pogoda.chrome.pl
serwis@headlines.chrome.pl
KV109
tak wpisuje i dostaje tylko:

004-05-23 23:17 pogoda.chrome.pl/registered:
Available Locations:
----------------------------------------
Aleksandrow_Kujawski, Augustow, Bartoszyce, Bedzin, Belchatow, Berlin, Biala_Podlaska, Bialka_Tatrzanska, Bialobrzegi, Bialogard, Bialystok, Bielice, Bielsk_Podlaski, Bielsko-biala, Bilgoraj, Bochnia, Boleslawiec, Braniewo, Brenna, Brodnica, Brzeg, Brzesko, Brzozow, Bukowina_Tatrzanska, Busko_Zdroj, Bydgoszcz, Bytom, Bytow, Chelm, Chelmno, Chicago, Chodziez, Chojnice, Chorzow, Choszczno, Chrzanow, Ciechanow, Cieszyn, Cisna, Czarnkow, Czestochowa, Czluchow, Dabrowa_Gornicza, Dabrowa_Tarnowska, Darlowo, Debica, Deblin, Drawsko_Pomorskie, Duszniki_Zdroj, Dzialdowo, Dzierzoniow, Dziwnow, Dzwirzyno, Elblag, Elk, Garwolin, Gdansk, Gdynia, Gizycko, Gliwice, Glogow, Glubczyce, Gniezno, Goleniow, Golub-dobrzyn, Gora, Gorlice, Gorzow_Wielkopolski, Gostyn, Gostynin, Grajewo, Grodzisk_Mazowiecki, Grodzisk_Wielkopolski, Grojec, Grudziadz, Gryfice, Gryfino, Hajnowka, Hel, Hrubieszow, Ilawa, Inowroclaw, Istebna, Janow_Lubelski, Jarocin, Jaroslaw, Jaroslawiec, Jaslo, Jastarnia, Jastrzebia_Gora, Jastrzebie_Zdroj, Jawor, Jaworzno, Jaworzyna_Krynicka, Jedrzejow, Jelenia_Gora, Kalisz, Kamien_Pomorski, Kamienna_Gora, Karpacz, Kartuzy, Katowice, Kazimierza_Wielka, Kedzierzyn-kozle, Kepno, Ketrzyn, Kielce, Klobuck, Klodzko, Kluczbork, Kluszkowce, Kolbuszowa, Kolno, Kolo, Kolobrzeg, Konin, Koninki, Konskie, Korbielow, Koscian, Koscierzyna, Koszalin, Kozienice, Krakow, Krapkowice, Krasnik, Krasnystaw, Krosno, Krosno_Odrzanskie, Krotoszyn, Krynica, Krynica_Morska, Kutno, Kwidzyn, Lancut, Lask, Lazy, Leba, Lebork, Leczna, Leczyca, Legionowo, Legnica, Leszno, Lezajsk, Lidzbark_Warminski, Limanowa, Lipno, Lipsko, Lodz, Lomnica, Lomza, Losice, Lowicz, Lubaczow, Luban, Lubartow, Lubawka, Lubin, Lublin, Lublin_Radawiec, Lubliniec, Lukow, Lwowek_Slaski, Makow_Mazowiecki, Makow_Podhalanski, Malbork, Malczyce, Miechow, Miedzychod, Miedzygorze, Miedzyrzecz, Miedzyzdroje, Mielec, Mielno, Mikolow, Milicz, Minsk_Mazowiecki, Mlawa, Mogilno, Monki, Moscow, Mragowo, Mrzezyno, Mszana_Dolna, Myslenice, Mysliborz, Myslowice, Myszkow, Naklo_Nad_Notecia, Namyslow, Nidzica, Niechorze, Nisko, Nowa_Sol, Nowe_Miasto_Lubawskie, Nowy_Dwor_Gdanski, Nowy_Dwor_Mazowiecki, Nowy_Sacz, Nowy_Targ, Nowy_Tomysl, Nysa, Oborniki, Olawa, Olecko, Olesnica, Olesno, Olkusz, Olsztyn, Opatow, Opoczno, Opole, Opole_Lubelskie, Ostroda, Ostroleka, Ostrow_Mazowiecka, Ostrow_Wielkopolski, Ostrowiec_Swietokrzyski, Ostrzeszow, Oswiecim, Otwock, Pabianice, Pajeczno, Parczew, Piaseczno, Piekary_Slaskie, Pila, Pinczow, Piotrkow_Trybunalski, Pisz, Piwniczna, Pleszew, Plock, Plonsk, Pobierowo, Poddebice, Police, Polkowice, Poludniowy_Baltyk, Poznan, Proszowice, Prudnik, Pruszcz_Gdanski, Pruszkow, Przasnysz, Przemysl, Przeworsk, Przysucha, Pszczyna, Puck, Pulawy, Pultusk, Pyrzyce, Rabka, Raciborz, Radom, Radomsko, Radziejow, Radzyn_Podlaski, Rawa_Mazowiecka, Rawicz, Rewal, Ropczyce, Rowy, Ruda_Slaska, Rybnik, Ryki, Rypin, Rzeczka, Rzeszow, Sandomierz, Sanok, Sejny, Sepolno_Krajenskie, Siedlce, Siemianowice_Slaskie, Siemiatycze, Sieradz, Sierpc, Skarzysko-kamienna, Skierniewice, Skoczow, Slawno, Slubice, Slupca, Slupsk, Sniezka, Sochaczew, Sokolka, Sokolow_Podlaski, Sopot, Sosnowiec, Srem, Sroda_Slaska, Sroda_Wielkopolska, Stalowa_Wola, Starachowice, Stargard_Szczecinski, Starogard_Gdanski, Staszow, Strzelce_Krajenskie, Strzelce_Opolskie, Strzelin, Strzyzow, Sucha_Beskidzka, Sulecin, Suwalki, Swidnica, Swidnik, Swidwin, Swiebodzin, Swiecie, Swieradow_Zdroj, Swietochlowice, Swinoujscie, Szamotuly, Szczawa, Szczawnica, Szczecin, Szczecinek, Szczyrk, Szczytno, Szklarska_Poreba, Szydlowiec, Tarnobrzeg, Tarnow, Tarnowskie_Gory, Tczew, Tomaszow_Lubelski, Tomaszow_Mazowiecki, Torun, Trzebnica, Trzesacz, Tuchola, Turek, Tychy, Tylicz, Ustka, Ustron, Ustronie_Morskie, Ustrzyki_Dolne, Ustrzyki_Gorne, Wabrzezno, Wadowice, Wagrowiec, Walbrzych, Walcz, Warszawa, Wegrow, Wejherowo, Wieliczka, Wielun, Wierchomla, Wieruszow, Wisla, Wladyslawowo, Wloclawek, Wlodawa, Wloszczowa, Wodzislaw_Slaski, Wolomin, Wolow, Wolsztyn, Woodstock#Georgia, Wroclaw, Wrzesnia, Wschowa, Wysokie_Mazowieckie, Wyszkow, Zabkowice_Slaskie, Zabrze, Zagan, Zakopane, Zambrow, Zamosc, Zary, Zatoka_Pomorska, Zawiercie, Zawoja, Zdunska_Wola, Zgierz, Zgorzelec, Zieleniec, Zielona_Gora, Zlotoryja, Zlotow, Znin, Zory, Zuromin, Zwardon, Zwolen, Zyrardow, Zywiec,
----------------------------------------
If your location is not listed here, please ask server administrator.
You can also try to find your location code at www.weather.com or www.msnbc.com and add CODE@pogoda.chrome.pl to your roster.
----------------------------------------


a glowe daje, ze Gliwice sa tam :]
Sija
CODE
You can also try to find your location code at www.weather.com or www.msnbc.com and add CODE@pogoda.chrome.pl to your roster.
KV109
wpisalem 44100@pogoda.chrome.pl i tez nic :/
hao
musisz dodac do listy kontakt o takim JIDzie i wlaczyc pobieranie statusu dla niego
KV109
I to sie nazywa odpowiedz smile.gif Dziekuje smile.gif
KV109
Hmm... dodalem astronetpl@headlines.chrome.pl do listy i to nie ma zadnego opisu ani nic... zeby dostac naglowki trzeba wpisac jakas komende?
kox
Przeważnie gdy się wyda komendę HELP to otrzymuje się spis wszystkich komend i opis jak to działa. Próbowałeś tak?
KV109
Tak zrobilem wlasnie i napisalo, zeby dodac sobie do listy NAZWAZRODLA@headlines.chrome.pl.
Dodalem, a jak wpisuje cos juz do np. chrome@headlines.chrome.pl to pisze znow, zeby sobie dodac do listy...
KV109
Wiem, ze nudze, ale obiecuje, ze jak juz bede wszystko wiedzial, to ujme ta widze w jakiejs prostej formie pomocy dla takich laikow jak ja [mam na mysli tych, co pierwszy raz widza jabbera]. Moje kolejne pytanie brzmi, czy da sie juz wysylac i odbierac maile z poziomu Jaba?
kox
Wysłanie maila przy pomocy mail transportu sprowadza się do wysłania zwykłej wiadomości do odpowiedniego kontaktu, a to konnekt przecież potrafi smile.gif Sprawdź jak na Twoim serwerze jabbera w transporcie mail adresuje się listy.
KV109
Kolejne pytanie:
Transfery z gg wykorzystuje w ten sposob, ze mam rosterze mam transportowane tylko pare osob. W ten sposob cala masa ludzi nie widzi, ze jestem dostepny, a ci, na ktorych mi zalezy, zeby wiedzieli, ze jestem - widza mnie. Wiadomo, ze gg i jabbera jednoczesnie miec nie mozna, wiec kiedy chce pogadac sobie ze wszystkimi, z normalnego konta na gg, musze wejsc na gg. Ale z drugiej strony lubie miec slownik jabberowy i pogode pod reka. Wiec:
Czy to jest mozliwe, zeby byc dostepnym na gg i na jabberze [ale bez gg.chrome.pl]? Czyli zeby wszyscy, ktorych mam na ggowej liscie mnie widzieli, a jednoczesnie zebym mogl korzystac ze slownika i pogody?

P.S. kox, moglbys mi podac przyklad serwera i formatu maila? staralem sie znalezc, ale cos nie ten teges :/
case
QUOTE(KV109)
Wiec:
Czy to jest mozliwe, zeby byc dostepnym na gg i na jabberze [ale bez gg.chrome.pl]? Czyli zeby wszyscy, ktorych mam na ggowej liscie mnie widzieli, a jednoczesnie zebym mogl korzystac ze slownika i pogody?

klikasz na "gg.chrome.pl" na liscie i wybierasz: "Staus" -> "Ukryj (jednorazowo)" .. wtedy transport sie rozlaczy, do momentu zmiany statusu na jabberze lub wyslania transportowi aktualnego statusu .. biggrin.gif
KV109
Case -> Dziekuje za konkretna odpowiedz smile.gif
Nie wiem, czy cos robie zle, ale od 3 dni mam w rosterze chrome@headlines.chrome.pl i nie dostalem jeszcze zadnego naglowka. Dodalem takze dzisiaj rano infojame i tez nic. Gdzie moze tkwic blad?
lhs
W momencie "rozsyłania" wiadomości musisz mieć włączonego kompa i być połączonym. Niektóre serwisy rozsyłają nagłówki kilkanaście razy dziennie, inne raz na kilka(naście/dziesiąt) dni. Sam mam na liście kilka "martwych" źródeł, z których NIGDY nic jeszcze nie dostałem.
kox
QUOTE(KV109)
kox, moglbys mi podac przyklad serwera i formatu maila? staralem sie znalezc, ale cos nie ten teges :/
Jeszcze niedawno było takie coś na Chrome i czasem tego używałem, ale nie wiem czemu zniknęło. Pewnie wróci kiedyś po jakichś poprawkach.
Na jebberpl.org jest jakiś I Love Email, ale nie wiem jak to działa. Innych serwerów nie znam.
Olórin
ILE to taki Email Notifier smile.gif A transport mail: ktos#op.pl@mail.chrome.pl (narazie tego transportu nie ma)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.