Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: czy transport gg na jabbera ma sens ?
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Inne
sn0wman
jak pewnie większość userów, swoją przygodę z komunikatorami rozpocząłem od wspaniałego i najlepszego, niemającego sobie równych itp itd [ale to wiecie smile.gif] gadu-gadu. dość szybko jednak zaczął mnie denerwować, przedewszystkim z powodu niedochodzących pod nieobecność adresata wiadomości (i to nie jak mi się wydaje z powodu serwera - ale programu). gdy w ciągu jednego dnia nie dotarła moja do znajomego i jego do mnie wiadomość - powiedziałem dosyć i zacząłem szukać czegoś lepszego. mniejsza z tym o co zahaczyłem - dość że 'osiadłem' na konnekcie smile.gif. i było fajnie . nie na długo jednak, bo zapoznałem się z ideą jabbera, i założyłem sobie 'takowe' konto. i teraz znowu się męczę, szukam optymalnego rozwiązania smile.gif - czy lepiej mi tak czy siak czy owak. gdzieś pewnie dojdę w końcu ale w sumie to nie o tym miał być post biggrin.gif. bo tak - z sieci gg korzystać większość z nas musi przez wzgląd na znajomych. równocześnie liczni pewnie z użytkowników mają jabberowe konto/ta . jak to pogodzić ? trochę się tym wszystkim pobawiłem jak to na początku (nawet se chyba konto zepsułem musiałem je skasować i postawić jeszcze raz biggrin.gif), aż w końcu znalazłem swoją małą stabilizację w postaci transportu gg do jabbera i tego wszystkiego na konnekcie. i właśnie pół godziny temu doszedłem do wniosku że jest to rzeczywiście 'mała' stabilizacja. za mała . z prostej przyczyny. zarówno sieć gg jak i serwer jabbera nie są i nie będą stabilne. do czego więc prowadzi transport gg na jabbera ? do zsumowania czasu awarii obu sieci przy użytkowaniu gadu-gadu. to znaczy sieci gg biggrin.gif. znowuż korzystanie z transportu gg i równocześnie z samej sieci gadu prowadzi do bałaganu na liście. jak sobie z tym radzicie ? bo ja z transportu zrezygnuję. oczywiście każy zrobi i robi co chce, ale ciekaw jestem co o tym wszystkim myślicie.

pozdrawiam ludzików i UFO wink.gif
Olórin
Mamy wtyczkę gg.dll 8). A tak poważnie do transportu gg używam do obsługi starego numerka jakby ktoś nie zaktualizował.

Transporty przydają się przy tworzeniu bot'ów - robisz bota dla jabbera i on ma odrazu w sobie gg, itd.
case
QUOTE(sn0wman)
[..] co o tym wszystkim myślicie.

ja ogolnie nie mam przekonania do transportow - wole "normalna" [pelna] obsluge sieci .. puki co jednak transporty to jedyna perspektywa dla konnektowcow na kontakt z uzytkownikami sieci ICQ, MSN, Yahoo, czy AIM. nie widze wiekszego sensu [moze oprocz kozystania z kilku numerow na raz] rejestrowania transportu GG podczas, gdy mamy do dyspozycji dostep do tej sieci przez wtyczke.
Lukas77
nie zapominajmy o użyszkodnikach linux'a którzy nie mają dużej alternatywy jeśli chodzi o komunikatory obsługjące sieć GG... a kom. obsługujących jabbera jest pod lina chyba więcej niż pod windows, więc każdy może sobie korzystać z GG do woli... nie wspomnę tu o użyszkodnikach systemów takich jak np. BeOS, z którym fajnie jest się pobawić bo systemik jest naprawdę w deche!!! Ale to wątek na inny temat ;-)
hao
Od czegoś jest osobna wtyczka do GG... Pozostaje jeszcze wybrać jakiś na prawdę stabilny serwer jabberowy... Chrome i jabberpl pod ty, wzgledem sa bardzo bardzo słabe, reszty nie znam, przymierzam sie do sprobowania astera...
sn0wman
tya, chrome i jabberpl, właśnie ich stabilność miałem na myśli.
[...]
no i przerzuciłem się spowrotem na wtyczke do gg na k smile.gif.
ale rzeczywiście nie pomyślałem o transportach z innych sieci (ICQ, MSN, Yahoo, AIM), pewnie dlatego że wogóle z nich nie korzystam wink.gif.
a to rzeczywiście jest jakieś wyjście (dla k-userów)

pozdr
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.