Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: propozycje
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
konrad
Wiec proponuje:
- 'wlasna siec' - mozliwosc rozmowy z user'ami Konnektu
- przesylanie plikow
- wizytowka (strona www z info.o user'ze) - (login.konnekt.pl)
- skorki,i progs do samodzielnego tworzenia ich
- smsy
- odbieranie poczty z konta (wtyczka)
- poprawic wyglad,stylistyke wink.gif (ikonki)
- dodac opcje formatowania (czcionka,kolor,rozmiar)
- emotikony
- wtyczka do tlenu
- zrobic zakladki
- mozliwosc zmiany hasla,i przypominanie hasla (panel administracyjny: na www i w programie)
- latwy adres www (np. www.konnekt.pl )
- wlasny instalator[color=red][/color]
hao
Ponad połowa Twojej listy, to propozycje już omawiane sad.gif

QUOTE
- 'wlasna siec' - mozliwosc rozmowy z user'ami Konnektu


Na tym etapie robienie kolejnej sieci jest trochę bez sensu... Może kiedyś.. Ale to kieeeedyś...

QUOTE
wizytowka (strona www z info.o user'ze) - (login.konnekt.pl)


To wersja BETA... Nie ma użytkowników, są betatesterzy... Betatesterzy borykają się z najerzonym błędami softem a nie robią wizytówki smile.gif

QUOTE
zrobic zakladki


Jakie zakładki????

QUOTE
latwy adres www (np. www.konnekt.pl )


W tej chwili to przedsięwzięcie niekomercyjne i w zasadzie "nieoficjalne"... Łatwy, chwytliwy adres, czy nazwa są najmniej ważnymi rzeczami w wersjach beta...

QUOTE
wlasny instalator


W tym momencie są dwie rzeczy przeciw...
- instalator to dodatkowe kilkadziesiąt kilo do ściągnięcia...
- nowe wersje mogą wychodzić często... Trzeba ściągać dwa razy więcej...
- instalator na wXP przy KAŻDEJ instalacji tworzy punkt "zwrotu", który np. u mnie zajmuje 50 mega i sama jego kreacja trwa kilkanaście ładnych sekund...

Jeżeli dalej ktoś chce instalator... To nawet mam jeden przygotowany smile.gif

Co do panelu do edycji danych, to owszem, będzie, ale jeszcze nie teraz...
winthux
QUOTE
Jeżeli dalej ktoś chce instalator... To nawet mam jeden przygotowany 


hehe... nawet nie jeden miałeś tongue.gifP co do tego puntktu kontrolnego to jest możliwość ominięcia go smile.gif (najprostyszy... napisać własnego instalatora bez Installera windowowskiego wink.gif ). Ale jest to temat tak odległy jak własna sieć wink.gif
case
co do propozycji-mam taka:
w zwiazku z przesylaniem plikow chcialem zaproponowac podobne rozwiazanie jak w ICQ - czyli mozliwosc publicznego udostepnienia jakiegos katalogu (bo jesli hao planuje kiedys wprowadzenie przesylania plikow to moznaby to zrobic w ten sposob - bo moim zdaniem jest to praktyczniejsze, mozna zreszta wprowadzic oba rozwiazania :wink: )
...jesli oczywiscie protokol gg daje taka mozliwosc :?: :?: :?

ps: w listopadzie Hao pisal ( http://www.stamina.eu.org/forum/viewtopic....ght=przesylanie ):
QUOTE
Pliki będą w najbliższym czasie, podobnie jak konferencje...

...co mamy rozumiec przez "najblizszy czas"?? :roll:
hao
heh... jak widać listopad nieźle się wydłużył wink.gif

W międzyczasie pojawiło się sporo rzeczy... Trochę zmniejszył się też mój impet działania... Pożyjemy, zobaczymy...
case
heh...
oby styczen nie byl taki dlugi tongue.gif hehehe 8)
Marian
Smutno mi się robi jak czytam takie rzeczy i to od takiej osoby...

>> Na tym etapie robienie kolejnej sieci jest trochę bez sensu... Może kiedyś.. Ale to kieeeedyś...

Na żadnym etapie robienie kolejnej sieci nie ma sensu! Konnekt to pozytywny program jeżeli się go postrzega jako aplikację która ma łączyć wiele sieci w jednym programie. I jeżeli Konnekt ma mieć jakąś 'firmową' sieć, to najlepszym rozwiązaniem byłoby gdyby była to sieć Jabbera. A na czym miała by polegać firmowość? Na tym, że byłby np. serwer jabbera konnekt.pl, do którego można byłoby sie podłączyć. Można narzucić ograniczenie zabraniające możliwość logowania do innych serwerów... ale tworzenie kolejnej zamkniętej sieci jabberowej ala Tlen lub WPK czy innej nie jabberowej jest niezdrowym podejściem. Jedyne co z tego wynika to utrudnienie życia użytkownikom, kolejny podział rynku i jeszcze większy chaos!

--
jid:marian@jabber.gda.pl
http://JabberPL.org
hao
QUOTE
Smutno mi się robi jak czytam takie rzeczy i to od takiej osoby...

Cóż. Ja i tak podziwiam siebie, że tak długo wytrwałem. Mój słomiany zapał pozwala mi ciągnąć cokolwiek przez tydzień, a K robię z przerwami już prawie rok. Teraz niestety wróciły mi chęci, zabrałem się za pisanie, ale wiszące nad głową projekty i sesja mogą mój zapał przeznaczyć dla siebie :?

QUOTE
Na żadnym etapie robienie kolejnej sieci nie ma sensu!

Miałem na myśli, że nie ma sensu tworzenie kolejnej zamkniętej sieci. Podejrzewam, że gdyby powstał serwer dla Konnekta, byłby to serwer Jabberowy (ogólnodostępny, ale np. z rozszerzeniami dostępnymi tylko dla użytkowników K)..
Marian
QUOTE
Miałem na myśli, że nie ma sensu tworzenie kolejnej zamkniętej sieci. Podejrzewam, że gdyby powstał serwer dla Konnekta, byłby to serwer Jabberowy (ogólnodostępny, ale np. z rozszerzeniami dostępnymi tylko dla użytkowników K)..


I oby tak się stało smile.gif Osobiście nie widzę nic złego w blokowaniu dostepu do serwera z nieautoryzowanych klientow - o ile komunikacja z innymi serwerami nie jest zablokowana.

Pozdrawiam, tym razem w bardziej pogodnym nastroju...

--
jid:marian@jabber.gda.pl
http://JabberPL.org
jstarzak
A ja mysle ze jakiekolwiek rozwiazania backendowe dla konnekta sa zupelnie niepotrzebne. Po co komu kolejny juz serwer XMPP? Po co komu domena .pl (i kto za nia bedzie placil)? Po co komus jakies wizytowki? Konnekt to powinien byc klient - program niezalezny, niefaworyzujacy zadnej sieci, nie udostepniajacy (standardowo) niczego ponad dostep do innych sieci. Sytuacja neutralna jest najwygodniejsza (nie wszyscy lubia jabbera - mnie np. po tej nazwie trzesie i dlatego nazywam go XMPP - zgodnie z nazwa ustanowiona przez IETF), a jakiekolwiek dodatkowe sa uslugi niepotrzebne. Wlasnie za to lubie K - nikogo nie faworyzuje, jest neutralny, nie tworzy kolejnego "frontu".
Marian
Powiedział użytkownik utlenionego XMPP. smile.gif

Zgadza się, kolejna sieć nie jest potrzebna, a jeśli ma już być niezależny serwer wewnętrzny (postulat z początku listy), to niech będzie komunikatywny z resztą świata... Do gg, tlena czy icq takiego czegoś się nie da dostawić.

Howgh
jstarzak
No właśnie marian - już dobrze mówisz: Tlen to implementacja XMPP nie mająca nic (oprócz protokołu, którym jest właśnie XMPP) wspólnego z Jabberem który jest już siecią i zbiorem rozwiązań wychodzącym poza protokół.

Tyle ze wlasnie nie widze potrzeby robienia dodatkowego serwera - i co więcej tworzyć konnektowi sieci macierzystej - nie jest ona nikomu potrzebna.
cRoMo
QUOTE(jstarzak)
... nie jest ona nikomu potrzebna.

Tym bardziej, ze dostepne juz serweryJabber'a AFAIK dzialaja swietnie smile.gif
undying
Ja bym zaproponowal dwa takie ulepszonka (???) :
-grupowanie uzytkownikow z listy kontaktow na zasadzie drzewek jak w Tlenie
-dodanie mozliwosci Eksport listy kontaktow DO serwera Gadu-gadu..
daten
:arrow: O dzrewkach hao juz gdzies pisał
:arrow: Kontakty da się wysyłać na serwer
undying
Faktycznie moj blad. Przepraszam za zasmiecanie ale nie dopatrzylem a export kontaktow niezle ukryty hehe....
case
co do propozycji...

po wprowadzeniu kLAN'a (to juz jakis krok zapowiadajacy kolejne sieci wink.gif heh) moznaby dodac opcje zmiany statusu dla wszystkich (aktualnie uzywanych przez danego uzytkownika) sieci na raz, zeby nie przelaczac statusu dla kazdej sieci po kolei (jako przyklad takiego rozmiwazania mozna podac Mirande).

mala rzecz, a (u)cieszy (jak bedzie wiecej sieci :twisted: 8) heh~)

pzdr
---------------------------
rap4u.prv.pl
Tymek
Hm.. wydaje mi się, że powinniście dodać jeszcze obsługę innych sieci - np. ICQ, MSN... było by to przydatne...
no i możliwość wysyłania plików...
to tyle...
Ludwik
QUOTE(Tymek)
Hm.. wydaje mi się, że powinniście dodać jeszcze obsługę innych sieci - np. ICQ, MSN... było by to przydatne...
no i możliwość wysyłania plików...
to tyle...

Proponuję NIE odpowiadać na tego posta. Bo po co się denerwować? :roll:
hao
Nie no... że też nie wpadłem... zaraz usiądę, napiszę i jutro będzie biggrin.gif
werw0e
jeśli jakiś gość jest dostępny na klanie a nie ma go na gg to muszę mieć aż 2 różnych użytkowników żeby to sprawdzić ;[uważam że 1 kontakt powinien mieć możliwość kilku sieciowości i jeśli jest nie dostępny na tej ważniejszej to powinien się pokazywać status z mniej ważnej itp
hao
Po pierwsze ten temat był już dzisiaj poruszany i już na niego odpowiadałem

Po drugie, każda nowa propozycja powinna być w nowym wątku, żeby dało się ją omówić. A tak wychodzi nam koncert życzeń...
case
QUOTE(hao)
Nie no... że też nie wpadłem... zaraz usiądę, napiszę i jutro będzie biggrin.gif


...and? ? ? smile.gif
---------------------------
rap4u.prv.pl
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.