Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wiadomosci nie dochodza do ludzi, ktorzy nie sa dostępni
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
Anrzej
Ok zauwazylem ze jezeli dodamy kogos nowego na liste, nie ma on nas w swojej liscie i wysylajac do niego wiadomosc - wyskakuje komunikat:

"Wiadomość "hello" prawdopodobnie nie została dostarczona."

Krotko mowiac - wiadomosc nie dochodzi.
Dopiero gdy ta osoba zrobi sie dostępna (jezeli ma ustawione "status tylko dla znajomych" a nie doda nas do listy to nie ma mozliwosci kontaktu z nia) , albo doda nas do listy znajomych - to wiadomosc dochodzi.

Sytuacja taka ma miejsce juz od jakiegos miesiaca (od kiedy to zauwazylem). Musze wchodzic na oryginalne GG zeby porozumiec sie z nowymi osobami.W czym tkwi problem w Konnekcie?

[w oryginalnym GG mozna wyslac wiadomosc do nieznanej osoby (nie majacej nas w swoich kontaktach), ktora jest niedostepna - i wiadomosc dochodzi.]
Anrzej
Aha - i wiadomosci, ktore maja w tresci jakis adres URL typu "zobacz sobie stronke http://www.wp.pl" nie dochodza BARDZO czesto nawet i do osob, ktore maja nas na liscie/sa dostepne.
Puma
Jeśli się myle to poprawcie mnie, to wina transportu gg a nie Konnekta, oryginalne gg nie informuje o niedostarczeniu wiadomości.
case
QUOTE(Puma)
Jeśli się myle to poprawcie mnie, to wina transportu gg a nie Konnekta, oryginalne gg nie informuje o niedostarczeniu wiadomości.
heee..? transportu ? :roll:
piotr.ek
QUOTE(case)
QUOTE(Puma)
Jeśli się myle to poprawcie mnie, to wina transportu gg a nie Konnekta, oryginalne gg nie informuje o niedostarczeniu wiadomości.
heee..? transportu ? :roll:

Niektorym jabber juz swiat przeslania wink.gif
hao
Nie transportu a serwerów GG... Oryginalny klient nie informuje o niedostarczeniu wiadomości...
cRoMo
QUOTE(Anrzej)
\"Wiadomość \"hello\" prawdopodobnie nie została dostarczona.\"

Krotko mowiac - wiadomosc nie dochodzi.

Jestes pewien, ze nie dochodzi, czy tylko tak dedykujesz?
.nomis
Też mam coś takiego... Czasami nawet do dostępnych osób. Dochodzi czy nie dochodzi - taki komunikat nie powinien się pojawiać.
MiLKA
QUOTE(.nomis)
Też mam coś takiego... Czasami nawet do dostępnych osób. Dochodzi czy nie dochodzi - taki komunikat nie powinien się pojawiać.

Wrecz przeciwnie, ten komunikat jest bardzo przydatny. Kazda wiadomosc wysylana przez protokol GG jest potwierdzana przez druga osobe (a dokladniej przez jej komunikator). Jeśli Konnekt nie dostanie potwierdzenia w przeciagu kilku sekund (nie wiem dokladnie ile to jest) to informuje o tym, ze prawdopodobnie wiadomosc nie dotarla, skoro druga osoba jej nie potwierdzila. Zdarzalo mi sie to najczesciej przy "ciezkich dniach" serwerow GG. Druga sprawa, linki: to jest plynna sprawa. Za filtrowanie linkow nie odpowiadaja klienty a serwer, wiec to juz od jego woli zalezy czy link dotrze.
.nomis
Nie, no komunikat jako taki jest bardzo pożyteczny, tylko on często wyskakuje, choć nie powinien (kiedy druga osoba otrzymała wiadomość). Niby jest to słówko 'prawdopodobnie', ale on wyskakuje ciut przyczęsto imo i niepotrzebnie.
Sija
QUOTE(.nomis)
Nie, no komunikat jako taki jest bardzo pożyteczny, tylko on często wyskakuje, choć nie powinien (kiedy druga osoba otrzymała wiadomość). Niby jest to słówko 'prawdopodobnie', ale on wyskakuje ciut przyczęsto imo i niepotrzebnie.


to wylacz...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.