Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Szybkie Wysylanie Wiadomosci
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Propozycje
Kane
dzis w biurze zobaczylem jak kumpel 'pracuje' na mirandzie.
podpatrzylem u niego jeden bardzo fajny patent ktory bardzo mi sie spodobal.
otoz majac zminimalizowana mirande to traya wciskal sobie predefiniowana kombinacje klawiszy ( u niego CTRL+enter) i wyskakiwalo mu mini okienko gdzie mial miejsce na wpisanie nicka (z auto uzupelnianiem z listy kontaktow) i wiadomosci. zero buttonow edytujacych tekst, linkow do buziek czy innych bonusow...

jeden textbox i textarea.
a.. i przycisk 'wyslij'.

bardzo mi sie to spodobalo bo w przypadku checi wyslania ktorkiej wiadomosci (mignela nam czyjas chmurka i chcemy powiedziec 'hi') nie wymaga wywolywania IM z traya, przegladania listy kontaktow i takich tak.

szybko, ladnie i skutecznie.

co o takim pluginie sadzicie?
cieszyl by sie powodzeniem na Konnekcie?
jesli tak to moze cos takiego mozna by zrobic?
daten
ja jestem za!
szczegulnie ze chyba niezajeło by to dużo pracy, ale głos zostawiam developerom biggrin.gif
.nomis
Ja bym chyba w sumie nie korzystał, ale dzięki temu K na pewno zyskałby wielu użytkowników pracujących w biurach, bo nie ma okna, które zawala pół ekranu, tylko małe okienko na wiadomość. Mniejsze ryzyko, że szefowi rzuci się cos w oczy tongue.gif
Wtyczka bardzo dobra!
arkadyjczyk
Ja to bym był bardziej np. za dokowaniem i ukrywaniem okna rozmowy, podobnie jak można to zrobić z głównym oknem. To byłby dopiero nizły patent na szefa.
mefju
IMHO naprawde świetny patent, zwłaszcza gdyby było to coś w stylu K.Notify - małe, ładne i zgrabne okienko, wpełni modyfikowalne przez skóry...
myślę że byłoby bardzo użyteczne - np. pisząc teraz posta, mógłbym jednym kliknięciem odpowiedzieć kumplowi, który mi ciągle miga w pasku. Póki co - musi poczekać aż skończe tongue.gif
balky
bajer niezly, jestem za (az mi sie zachcialo na chwile zdardzic konnekta z miranda ;P )

w pracy takie cos to naprawde przydatna opcja. No to kto zabiera sie za pisanie? smile.gif
mefju
--> Balky - skoro już "zdradziłeś Konnekta z Mirandą", mógłbyś zamieścić drobny screenshot z tej opcji - chętnie bym zobaczył jak to wygląda, a nie chce mi się instalować Mirandy (zaczne zaraz coś ustawiac, ściągać pluginy, zmieniać kolorki i przepadne na cały dzień ;-) )
balky
a nie, nie, zachcialo mi sie, ale jeszcze nie zdradzilem:) na razie silnie sie trzymam,choc miranda lezy u mnie na dysku wink.gif
zenq
QUOTE(mefju)
IMHO naprawde świetny patent, zwłaszcza gdyby było to coś w stylu K.Notify - małe, ładne  i zgrabne okienko, wpełni modyfikowalne przez skóry...
myślę że byłoby bardzo użyteczne - np. pisząc teraz posta, mógłbym jednym kliknięciem odpowiedzieć kumplowi, który mi ciągle miga w pasku. Póki co - musi poczekać aż skończe tongue.gif

jak kumpel juz otwarty i miga to [ALT]+[TAB] odpisujesz kumplowi... [ALT+TAB] piszesz dalej posta ;-)
balky
ech, to jest norma, ale tu chodzi o bajer wyzszego stopnia biggrin.gif
Kane
bardzo sie ciesze ze spodobal sie moj pomysl smile.gif

jesli do poniedzialku nie pojawia sie screeny to zrobie je w robocie i podrzuce na forum.
Kane
jak obiecalem tak czynie smile.gif

dwa screeny:
http://cienia.org/~kane/tmp/miranda1.jpg
pierwszy z pustym polem

http://cienia.org/~kane/tmp/miranda2.jpg
drugi z autouzupelnianiem.

pierwsza ikonka sluzy do wyslania wiadomosci,druga do wyslania pliku, trzecia do wyslania URLa, kolejna do otworzenia okienka 'user info' ostatnia do otworzenia history.

co to jest send URL?
juz pokazuje smile.gif
wyglada to tak:
http://cienia.org/~kane/tmp/miranda3_send_url.jpg

na comboboxie masz liste stron na ktorych aktualnie jestes i do wyboru adresy do wyslania...
i co Wy na to?:>
arkadyjczyk
To z urlami świetne, tylko jakie przeglądarki obsługuje, czy też jest niezależne i zczytuje z czegoś innego :?:
Kane
na 100% wspolpracuje z IE i Opera.. wlasnie sprawdzilismy
pomysł naprawde mi sie b.podoba takie szybkie i dyskretne wysylanie wiadomosci, choc tak jak jest teraz tez jest r0x !
Kane
czy cos slychac w temacie?
czy mam sam sie uczyc pisanai wtyczek? :>
zenq
QUOTE(Kane)
(...) mam (...) sie uczyc pisania wtyczek? :>

hehe jeszcze sie pytasz... ;-)
.nomis
Kane, tutaj nie przechodzi więcej jak 1/10 propozycji, nawet tych dobrych...
alberht
aż dziwne, że mamy tak mało wtyczkopisarzy - tlen ma ich o wiele więcej, a przecież działaja podobnie, może po wypuszczeniu wersji 0.7 kiedy to konnekt będzie już wypasik przejdą na jasną stronę mocy wink.gif
Olórin
QUOTE(alberht)
aż dziwne, że mamy tak mało wtyczkopisarzy - tlen ma ich o wiele więcej, a przecież działaja podobnie, może po wypuszczeniu wersji 0.7 kiedy to konnekt będzie już wypasik przejdą na jasną stronę mocy wink.gif

Nie był bym takim optymistą, hao wspominał że w 0.7 nie będzie rewolucyjnych zmian dla uzytkownika (takich trzeba zeby kogokolwiek przyciągnąć), główne zmiany będą w rdzeniu programu smile.gif Tak czy inaczej kazda para potrafiących programowac rąk się przyda biggrin.gif
alberht
hmm a metakontakty, a drzewko /lub sprawnie działające opisy pod kontaktami/, stabilniejszy rdzeń = lepsze srodowisko dla wtyczek itp, itd + propozycje, które tutaj wysuwamy + ta cała słynna niekończąca się lista hao + dobra reklama = sukces wink.gif mam taką przynajmniej nadzieje biggrin.gif
.nomis
Dobra reklama to by się już teraz przydała... Dużo osób nie wie nawet co to Konnekt...
alberht
przydałaby się, przydała, ale w chwili obecnej - konnekt jest niejako półproduktem, nie zrozumncie mnie zle - mozliwosc konfiguracji, wtyczki itp sa extra, ale przecietny uzytkownik nie potrzebuje tego - on chce miec menu emotek, ladne opisy pod kontaktami itp itd pczekajmy na to, co nasi programisci wymysla wink.gif
Kane
no doooobra smile.gif to jak wroce na stale do miasta na Kampanie Wrzesniowa to zobacze co i jak smile.gif z Java sie nie lubimy, ale jezyki bazodanowe lapie bez klopotu...
w czym pisze sie wtyczki do konnekta?:>
Olórin
C++
mefju
QUOTE(alberht)
mozliwosc konfiguracji, wtyczki itp sa extra, ale przecietny uzytkownik nie potrzebuje tego - on chce miec menu emotek, ladne opisy pod kontaktami itp itd pczekajmy na to, co nasi programisci wymysla wink.gif


biggrin.gif czuje sie dowartościowany - rozumiem że ja jestem nieprzeciętnym i ponadprzeciętnym użytkownikiem - spoko. Konnekt nie moze kierować swojej oferty do zagorzalych userów gg, którzy nie mają pojęcia o jakiejkolwiek alternatywie.

Załóżmy że Konnekt będzie miał te wszystkie pierdoły typu opisy pod kontaktami, menu emotek. Przychodzi przeciętny user GG. I co? Nie wie za co się zabrać. Widzi za dużo ikonek, są w innym miejscu niż w GG, jakieś jabbery, tleny - o co w tym wszystkim chodzi? Napisać dla takich przesiadkowiczow specjalny interface naśladujący GG i wywalić specjalnie dla nich większość opcji żeby nie czuli się zagubieni?

Przykład mojego kumpla - zaraz po przesiadce spytał: "ty a co ten Konnekt ma innego/lepszego niż GG? Co byście odpowiedzieli? K ma tyle zajebistych rzeczy i rozwiązań że naprawde nie wiedziałem co mu odpowiedzieć.
Na pierwszy ogień dałem mu brak bannerów. - zero entuzjazmu. Dalej poszedł wygląd, wtyczki, dźwięki, mozliwość dostosowania do własnych potrzeb. I on mówi - jakie dźwięki, jakie fajne okno rozmowy? u mnie to wygląda nienajlepiej. Jak mu wytłumaczylem że trzeba sobie skonfigurować, pościagać wtyczki itd itp. to on odpowiedział, ze mu sie nie chce.

Taki fakt żeby z K dało się jako tako przyjemnie korzystać trzeba poświęcić konfiguracji conajmniej pół godziny. Czy user GG który może sobie zmienić jedynie kolorki listy kontaktów bedzie chciał się w to wszystko bawić?

Jeżeli ja używam K i doceniam jego funkcjonalnosć wtyczki itd to brak menu emotek naprawde nie ma znaczenia. Ale user któremu brak tego menu okropnie przeszkadza, prawie na pewno nie doceni wtyczek, wręcz będą mu przeszkadzały, bo trudniej będzie odnaleźć się w konfiguracji.

Nie wiem jak Wy to widzicie, ale ja po prostu nie wyobrażam sobie, zeby dać użytkownikom GG - Konnekta rozwijanego w takiej idei jak do tej pory.
lucas_mcs
pewnym rozwiazaniem jest stworzenie pewnych 'standardowych' konfiguracji, ktore mozna importowac przez expimpa, wtedy koles co sie przesiada z gg wykonuje tylko 3 klikniecia, mozna przeciez zrobic kilka rodzajow paczek np konnekt-gg, konnekt-tlen, konnnekt-jabber, konnekt full itp.. strasznie duzo mozliwosci ale trzeba by bylo porobic takie wersje 'ready to use' bo prawde mowiac to konnekt odrazu po instalacji z paczki wyglada raczej nei zaciekawie, i sam mialem problemy o ktorych mowi mefju kiedy werbowalem nowych uzytkownikow i w zasazdie zeby sie przesiedli na K to albo musialem do nich isc i im ustawic wszystko albo wyslac im swoja konfiguracje, a oni z czasem sami zaczynaja grzebac i se ustawiac 'pod siebie' - dobre jest chociaz to ze wszyscy po zmianie mowia ze za nic w swiecie nie wróca do innego komuniaktora :wink:

np konnekt-gg by wygladal tak (wg mnie):
pluginy: update, sound, sms, notify, ktransfer, kstyle, konnferncja, kieview, ggimage, gg.dll, expimp
emotki z gg w standardzie, styl css shine (mi sie najbardziej podoba - a nie chodzi o upodobnienie do gg) i notify balonik-xp czy cos innego, a ikony wiadomo - arkcrystal smile.gif dzwieki mozna te z gg, no i przy instalacji kreator opcji w kilku krokach. i wg mnie odarzu po instalacji i podaniu nr i hasla gg mozna śmigać swobodnie smile.gif

mam nadzieje ze załapiecie o co mi biega biggrin.gif
zenq
true, true...
tez kiedys o tym myslalem zeby takie pliczki z ustawieniami porobic cobym nie musial do znajomych latac i im wszystkiego ustawiac po przesiadce na K.

edit---

nie chce nic mowic, ale na takiej jedenj polskiej stronie poswieconej mirandzie mozna zassac cale paczki z odpowiednimi wtyczkami, ustawieniami i kreatorami dostosowanymi dla userow gg/tlena/wpk itp...
mysle ze przydalo by sie cos takeigo i do konnekta zrobic. Chcialem osatnio taka instalke wykminic ale K moze byc rozpowszechniana TYLKO w postaci standardowych paczek dostepnych na stronie (ktos o to pytal na forum)
Hao moze pozwolil bys na zrobienie takich paczek i, o czywiscie po Twoim zatwierdzeniu, umieszczenie tego na forum... ew. na stronie glownej.
alberht
AVE - dokładnie o to mi chodziło - wcześniej opracowane paczki, wersje pre-configured - instalujesz i gadasz biggrin.gif może opracować jakieś tutoriale ? takie step-by-step - co i jak można zrobić w K wink.gif
zenq
mi sie wydaje ze "pre-configured" bylo by najlepszym wyjsciem.. pamietam moje pierwsze kroki z konnektem... "jejq ile opcji" ... "a gdzie jest to i to?" itp... a tak to by juz dobrze dzialalo i ladnie skonfigurowane bylo, a uzytkownik z biegiem czasu przestawil bo sobie a to to, a to tamto i mialby juz po swojemu...
ewentualnie moze wykminic jakiegos 'wizarda' do podstawowych ustawien?
piotr.ek
O wizardach itp. mowilo sie juz daaaawno temu. Wtedy ich brak tlumaczony byl faktem, iz korzystanie z Konnekta odbywa sie w ramach 'betatestowania' (konieczna rejestracja zwiazana z wysylaniem raportow itp.), w zwiazku z czym mozna bylo zalozyc, ze byle lamer sie za niego nie wezmie.

Od jakiegos juz czasu rejestracja nie jest wymagana, program jest, jak stwierdzil kiedys w komunikacie Hao, 'ogolnodostepny'. Jak patrze czasem na pytania zwiazane z K, ktore dochodza do mnie przez GG, to az sie plakac chce wink.gif Nie bede cytowal, bo swinia nie jestem, hehe, ale rzeczywiscie - wizardy jakies, najlepiej z mozliwoscia wyboru gotowych konfiguracji, byly by bardzo wskazane... A jeszcze lepiej, gdyby konfiguracje te mogli tworzyc uzytkownicy (osobny dzial w Katalogu do publikacji tychze)

(koniec mojego udzialu w dyskusji, ktora jest coraz bardziej zboczona - z tematu oczywiscie laugh.gif)
zenq
QUOTE(piotr.ek)
(...) A jeszcze lepiej, gdyby konfiguracje te mogli tworzyc uzytkownicy (osobny dzial w Katalogu do publikacji tychze)

czy ja wiem.. powstanie kilkadziesiad konfiguracji roznicaych sie od siebie przestawieniem jednej opcji, majace nazwy od nicka 'tworcy', z ktorych i tak malo kto bedzie korzystal i beda zadko (o ile wogole) uaktualniane...
ew. zrobic odpowiedni dzial na forum, na ktorym konfigi te bede przechodzic przez odgorne zatwierdzenie i wtedy do Katalogu zostana wrzucane te najbardziej przydatne...
Olórin
Konfiguracje przedewszystkim powinny róznic sie uzywanymi wtyczkami, a nie np. uzywanym css'em i ikonkami...

Pozatym proponuje zrobic wersję konfiguracji light (tylko najpotrzebniejsze wtyczki takie jak sieci, ksound, kieview[nad tym sie zastanowic] ,sms, knotify oraz kupdate) oraz zestaw wybajerowany [wszystkie wtyczki]. No i odpowiednia konfiguracja smile.gif żeby to jakos wyglądało biggrin.gif
Przemekc1
QUOTE(Olórin)
Konfiguracje przedewszystkim powinny róznic sie uzywanymi wtyczkami, a nie np. uzywanym css'em i ikonkami...

Pozatym proponuje zrobic wersję konfiguracji light (tylko najpotrzebniejsze wtyczki takie jak sieci, ksound, kieview[nad tym sie zastanowic] ,sms, knotify oraz kupdate) oraz zestaw wybajerowany [wszystkie wtyczki]. No i odpowiednia konfiguracja smile.gif żeby to jakos wyglądało biggrin.gif


Chyba już ktoś o tym wspominał. Mogłoby to pomóc początkującym użytkownikom konnekta.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.