Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kUpdate - mruga a wcale nic nie ma :|
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
nediam
a wiec za kazdym razem gdy wlacze konnekta (pomijajac restart) wyskskuje mi wykrzyknik ze ze jest jakies update gdy na niego klikne pokazuje mi sie KPlugins a w nim wtyczki: FaworKi, k.Lawa, k.Notes, kMigacz nie bylo by nic w tym dziwnego gdybym nie to ze po 1. nie mam zadnej z tych tyczek po 2. data aktualizacji to 2004-05-23 a mamy chyba 28 :evil:

zaczyna mnie to denerwowac :evil:
piotr.ek
Ikonka o tym, ze jest aktualizacja, choc w rzeczywistosci nic nowego nie bylo, wyskoczyla mi ostatnio po hard resecie kompa. Musialem wrzucic kopie zapasowe plikow cfg.dtb i cnt.dtb, 'dzieki' czemu K zgubil cala mase ustawien i cos mu sie pomerdalo z aktualizacja. Ale to tylko przy pierwszym wlaczeniu po takiej reanimacji - kazde kolejne jest juz prawidlowe.

Swoja droga niezbyt przyjemna jest podatnosc wyzej wymienionych plikow na uszkodzenie, a wlasciwie wplyw tychze na K - program sam moglby robic ich kopie i ewentualnie przywracac, a gdyby nawet tych kopii wykorzystac sie nie dalo - tworzyc nowe. U mnie natomiast K za nic w swiecie z uszkodzonymi uruchomic sie nie chcial. Nie chce nawet myslec, co by zrobil w takiej sytuacji niezbyt wprawiony exGG user...
undying
Potwierdzam ta przypadlosc. To bramka kplugins zglasza caly czas ze jest aktualizacja. Nie mam tych pliczkow wogole a centralka zacheca mnie codziennie do aktualizacji ich hehe tongue.gif
lhs
QUOTE(undying)
Nie mam tych pliczkow wogole a centralka zacheca mnie codziennie do aktualizacji ich hehe

To chyba oczywiste, że jeżeli ich NIE MASZ to są one dla ciebie NOWE - ?? Sciągnij je raz i nie zaznaczaj w okienku wyboru (nie będą się ładowały) i będziesz miał spokój.
cRoMo
QUOTE(lhs)
Sciągnij je raz i nie zaznaczaj w okienku wyboru (nie będą się ładowały) i będziesz miał spokój.

Nie tedy droga, lhs... w centralce Konnekta sa dostepne Crypt i mejliK, ktorych nie uzywam, nie mam sciagnietych na dysk, a mimo wszystko nie daja znac o swym istnieniu za kazdym sprawdzeniem nowosci przez K, tak jak w przypadku FawrorKow czy k.Away z kPlugins.
Hayden
U mnie to samo, tez z centralka kplugins.net - póki co ja wywaliłem i jak cos jest to biore ze strony.
lhs
QUOTE(cRoMo)
w centralce Konnekta sa dostepne Crypt i mejliK, ktorych nie uzywam, nie mam sciagnietych na dysk, a mimo wszystko nie daja znac o swym istnieniu za kazdym sprawdzeniem nowosci przez K

To przecież zupełnie inny problem niż ten:

QUOTE(undying)
Nie mam tych pliczkow wogole a centralka zacheca mnie codziennie do aktualizacji ich
Aule
Dziwne, u mnie działa.
piotr.ek
QUOTE(pz16)
Dziwne, u mnie działa.

U mnie tez, ale widac nie kazdy ma to szczescie wink.gif Idziemy stad, nie nasz cyrk, nie nasze malpy, hehe... Chociaz... do niedawna cieszylem sie, ze jeszcze NIGDY nie udalo mi sie zepsuc pliku cfg.dtb i masz - akurat przedwczoraj wink.gif Ich nierozwiazane problemy moga niestety stac sie kiedys naszymi... (wiem, bredze laugh.gif)

BTW 'Secret window' - niezly filmik.
itsonlyme
taaa, a ja mam taki problem od dawna - ciagle cos mam i sciagnanie tego nic nie zmienia.
dokladniej mowiac, mam z wiadomosc.info dwie wersje eMail Notifiera (z i bez SSL) oraz z konnekt SDK - "Naglowki" do sciagniecia..
za kazdym razem zazanczam, za kazdym razem sciaga, uruchamia upd.exe, i pojawia sie:
QUOTE
UPD © 2003 www.stamina.eu.org
-------------------------------------------------
Aktualizacja rozpocznie się, gdy naciśniesz START
Upewnij się, że KONNEKT jest CAŁKOWICIE WYŁĄCZONY!
-------------------------------------------------
--------------------------------
Zestaw - kplugins - 'KPlugins'
Rewizja - 0405231444 / 2004-05-23 14:44:28
--------------------------------
--------------------------------
Zestaw - wiadomosc.info-trunk - 'wiadomosc.info'
Rewizja - 0405272019 / 2004-05-29 08:00:00
--------------------------------
Rozpakowuję wiadomosc.info-trunk-sPlugins-plug_email_notifier_[brak_ssl]-.zip.zip ->  B , C:\Program Files\Konnekt\plugins\emnotifier_nossl.dll  B , C:\Program Files\Konnekt\doc\emn_readme.txt  B , C:\Program Files\Konnekt\doc\przykˆad.xml  B , C:\Program Files\Konnekt\doc\style.rtf OK!
Rozpakowuję wiadomosc.info-trunk-sPlugins-plug_email_notifier_[ssl]-.zip.zip ->  B , C:\Program Files\Konnekt\doc\emnssl_readme.txt  B , C:\Program Files\Konnekt\doc\przykˆad.xml  B , C:\Program Files\Konnekt\doc\style.rtf  B , C:\Program Files\Konnekt\plugins\emnotify.dll OK!
--------------------------------
Zestaw - konnekt-trunk - 'Konnekt'
Rewizja - 0405172250 / 2004-05-17 22:50:43
--------------------------------
--------------------------------
Zestaw - konnekt-beta - 'Konnekt - Beta'
Rewizja - 0405261902 / 2004-05-26 19:02:37
--------------------------------
--------------------------------
Zestaw - konnekt-sdk - 'SDK'
Rewizja - 0405181749 / 2004-05-18 17:49:57
--------------------------------
Rozpakowuję konnekt-sdk-sSource-sdk_headers-.zip.zip ->  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\dwuTlenek.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\exPiMP.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\GG.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\kJabber.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\kLAN.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\kNotify.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\KONNferencja.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\kSound.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\kStyle.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\kTransfer.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\kUpdate.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\obsolete.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\plug.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\plug_export.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\plug_func.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\sms.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\UI.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\konnekt\ui_message_controls.h  B , C:\Program Files\Konnekt\SDK\headers\c++\plug_defs.cpp OK!
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
-------------------------------------------------
Aktualizacja została zakończona pomyślnie.
Możesz ją jeszcze anulować zamykając to okno.
Aby potwierdzić aktualizację naciśnij 'Zakończ'.

no i tyle.. :/


edit: a, przepraszam, jeszcze jedno.
po kazdej aktualizacji dostaje w kNotify'u blad:
Could not bind socket!
Konnekt przestal przyjmowac polaczenia.

dziekuje za uwage.
nediam
no fajnie ale czy ktos sie tym zajmie ?
cRoMo
QUOTE(lhs)
To przecież zupełnie inny problem niż ten:

Nie widze roznicy. Ja nie mam sciagnietych wtyczek z kPlugins, undying rowniez. U mnie wyskakuje powiadomienie o aktualizacji, u niego rowniez. Nie mam sciagnietych Crypta i mejlika. NIE wyskakuje powiadomienie o aktualizacji.
lhs
Już tłumaczę:

z waszych postów wynikało, że:

undying: wtyczki sciągnięte: NIE, powiadomienie: TAK (czyli żadnego problemu nie ma);
cRoMo: wtyczki sciągnięte: NIE, powiadomienie: NIE (czyli jakiś problem jest).
hao
Problem z "nagłówkami" które uparcie stoją na kUpdate jest do sprawdzenia, co do mrygającej ciągle ikonki z aktualizacjami - być może fakt ich pobrania nie jest zapisywany na dysku.
Żeby je wymusić, po tym gdy pojawi się powiadomienie o aktualizacji trzeba otworzyć konfigurację programu i nacisnąć [OK]. Ustawienia, razem z sygnaturką aktualizacji zostaną zapisane na dysk i będzie po kłopocie.

Co do plików dtb - problemy mogą występować przy FATach, gdy pliki się scrossują, a w tej sytuacji scrossować mogą się również backupy... Widziałbym taki ficzer jako osobną wtyczkę. Osobiście mimo jak się łatwo domyśleć bardzo intensywnego używania (włącznie z ubijaniem procesu w połowie zapisu plików na dysk) nigdy nie udało mi się uszkodzić DTB - zasługa - NTFS smile.gif
piotr.ek
QUOTE(hao)
Co do plików dtb - problemy mogą występować przy FATach, gdy pliki się scrossują, a w tej sytuacji scrossować mogą się również backupy... Widziałbym taki ficzer jako osobną wtyczkę. Osobiście mimo jak się łatwo domyśleć bardzo intensywnego używania (włącznie z ubijaniem procesu w połowie zapisu plików na dysk) nigdy nie udało mi się uszkodzić DTB - zasługa - NTFS smile.gif

Ano tez mam NTFS i w sumie czesto ubijam K z menedzera zadan i jak nigdy nie mialem problemu z uszkodzeniem tych plikow, tak ostatnio trafilo i na mnie tongue.gif Raz jeden jedyny, ale jednak.
nediam
QUOTE(piotr.ek)
QUOTE(hao)
Co do plików dtb - problemy mogą występować przy FATach, gdy pliki się scrossują, a w tej sytuacji scrossować mogą się również backupy... Widziałbym taki ficzer jako osobną wtyczkę. Osobiście mimo jak się łatwo domyśleć bardzo intensywnego używania (włącznie z ubijaniem procesu w połowie zapisu plików na dysk) nigdy nie udało mi się uszkodzić DTB - zasługa - NTFS smile.gif

Ano tez mam NTFS i w sumie czesto ubijam K z menedzera zadan i jak nigdy nie mialem problemu z uszkodzeniem tych plikow, tak ostatnio trafilo i na mnie tongue.gif Raz jeden jedyny, ale jednak.


ja mam FATa konnekta zawsze ubijam z menadzera zadan a z plikami DTB nie mialem problemu no chyba ze system komp sie wylaczyl (tak tez bywalo) to dopiero byly jakies tam bledy ale po urucomieniu konnekta i wylaczeniu go znikaly smile.gif

a co do aktualizacji to mam nadzije ze juz nie wyskoczy :twisted:
cRoMo
QUOTE(lhs)
undying: wtyczki sciągnięte: NIE, powiadomienie: TAK (czyli żadnego problemu nie ma);
cRoMo: wtyczki sciągnięte: NIE, powiadomienie: NIE (czyli jakiś problem jest).


Male nieporozumienie zaszlo. U mnie powiadomienie wciaz sie pojawia, ale wtyczki nie sa sciagniete. Wydawalo mi sie, ze jest to bledne dzialanie, bo inne wtyczki (wspomniane Crypt i mejlik), ktorych rowniez nie mam sciagnietych i ktorych nie uzywam, nie daja znac o swoim istnieniu. Stad tez wnioskowalem, ze wtyczki z kPlugins rowniez nie powinny.

Mysle, ze kUpdate nie powinien wciaz przypominac o istnieniu jednej i tej samej wtyczki, ktorej nie mam sciagnietej na dysk. Powinien raz to zrobic, kolejnym razem przy zaaktualizowaniu wersji wtyczki na centralce. W tej chwili u mnie infromuje po kazdym sprawdzeniu przez kUpdate. Dla mnie to absurdalna sytuacja, bo wychodzi na to, ze musze sciagnac wtyczke, ktorej nie chce, zeby to cholerne powiadomienie przestalo wyskakiwac.
nediam
to jak bedzie zrobi ktos cos z tym ? bo nie mam zamiaru siagac czegos czego niechce :evil:
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.