Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: kZmieniacz
Konnekt | Forum > Inne > Archiwum > Konnekt > Support
.nomis
Jak zmienić ikonki kZmieniacza? Chodzi o te śmieszne buźki, chcę je czyymś zastąpić, ale kStyle na to najwyraźniej nie działa...
lhs
kStyle powinno działać, trzeba tylko odpowiedni plik .xml wyedytować.
.nomis
... np.? To może ktoś mi cos podrzuci, bo jedyne co ja umiem to sobie ustawić albo podmienić pliki :] .
arkadyjczyk
A czy naprawdę jest potrzeba dla takiej bzdury zakładać osobny topic. Można to było albo dopisać do tematu o kZmieniaczu (zresztą sam to tam poruszałem) albo zajrzeć do kStyle jak to zmienić??
.nomis
Topiki są tu zakładane dla większych bzdur. Poza tym gdyby w kStyle coś o tympisało to sam bym sobie zmienił, a nie tu się pytał. Czy ktoś w takim razie może zniżyć się do mojego poziomu i splamić swój honor udzelając mi odpowiedzi na tak bzdurne pytanie? :?
kox
Ściągnij np. zestaw amicons i zobacz jak tam to zostało podmienione.

Edit: w tej chwili widzę, że Olórin używa ikonek, które oznaczyłem tam jako global, a nie tych oznaczonych jako kzmieniacz.
lhs
QUOTE
Czy ktoś w takim razie może zniżyć się do mojego poziomu i splamić swój honor udzelając mi odpowiedzi na tak bzdurne pytanie?

Już się zniżam!!
A honor swój splamię dopiero wtedy, gdy Olórin albo ktoś inny podpowie, jakie są ID ikonek kZmieniacza, bo na "Liście załadowanych ikon" wstępują w dwóch różnych grupach w dwóch różnych miejscach.
.nomis
Oo, dzięki, Kox. Już wszystko wiem smile.gif
kox
Żeby już zakończyć ten temat w tym wątku, wspomną tylko, że widzę tu Olórinie pewną niekonsekwencję, bo ikonka na pasku sieci skinuje się tak jak dawniej, a w menu wyboru pojawiają się ikony globalnych statusów i trzeba skinować je drugi raz.
nix
QUOTE(kox)
Żeby już zakończyć ten temat w tym wątku, wspomną tylko, że widzę tu Olórinie pewną niekonsekwencję, bo ikonka na pasku sieci skinuje się tak jak dawniej, a w menu wyboru pojawiają się ikony globalnych statusów i trzeba skinować je drugi raz.

to wynika z tego ze nowy kZmieniacz bazuje na kAllStatus w ktorym zrezygnowalem z oddzielnych ikonek na rzecz "globalnych" :twisted:
arkadyjczyk
W sumie to tak chyba powinno być, w końcu ustawienia wszystkich sieci to ustawienia globalne.
Olórin
Jakie id ikonek ? takie jak do standardowych styli z ikonkami sieci, dla net=30 smile.gif w kilku miejscach mam ikonki z net=0, to się poprawi.

W kodzie robie kopie ikonek statusów ze względu na pseudo-sieć smile.gif
lhs
QUOTE(Olórin)
net=30

O to waśnie chodziło!! A ID ikonek jest potrzebne, żeby móc zastosować zapis skrócony, np:

CODE
<ico iml="#201" id="#40c00420" file="psi_invisible.png" />

Ale wartość net oczywiście wystarczy.
Dzięki.
Olórin
QUOTE(lhs)
QUOTE(Olórin)
net=30

O to waśnie chodziło!! A ID ikonek jest potrzebne, żeby móc zastosować zapis skrócony, np:

CODE
<ico iml="#201" id="#40c00420" file="psi_invisible.png" />

Ale wartość net oczywiście wystarczy.
Dzięki.

Utrudniasz sobie....
CODE
   <ico iml="16" file="tlen_offline.png" type="4" net="63" id="0"/>
   <ico iml="16" file="tlen_exaway.png" type="4" net="63" id="33"/>
   <ico iml="16" file="tlen_dnd.png" type="4" net="63" id="34"/>
   <ico iml="16" file="tlen.png" type="4" net="63" id="64"/>
   <ico iml="16" file="tlen_away.png" type="4" net="63" id="65"/>
   <ico iml="16" file="tlen_hidden.png" type="4" net="63" id="66"/>
   <ico iml="16" file="tlen_chat.png" type="4" net="63" id="67"/>
 
   <ico iml="ico2" file="tlen_offine.png" type="4" net="63" id="0"/>
   <ico iml="ico2" file="tlen_exaway.png" type="4" net="63" id="33"/>
   <ico iml="ico2" file="tlen_dnd.png" type="4" net="63" id="34"/>
   <ico iml="ico2" file="tlen.png" type="4" net="63" id="64"/>
   <ico iml="ico2" file="tlen_away.png" type="4" net="63" id="65"/>
   <ico iml="ico2" file="tlen_hidden.png" type="4" net="63" id="66"/>
   <ico iml="ico2" file="tlen_chat.png" type="4" net="63" id="67"/>

Zamienić nazwy plików, oraz net na 30 i tyle.
lhs
QUOTE(Olórin)
Utrudniasz sobie...

Utrudniam sobie, jeżeli przerabiam jakiś istniejący styl. Ale jeżeli piszę własny od zera, to zamiast całego bloku kodu, który zacytowałeś (14 długich linijek) - piszę sobie 7 linijek krótkich:

CODE
<ico iml="#201" id="#43f00000" file="tlen_offline.png" />
<ico iml="#201" id="#43f00210" file="tlen_exaway.png" />
<ico iml="#201" id="#43f00220" file="tlen_dnd.png" />
<ico iml="#201" id="#43f00400" file="tlen.png" />
<ico iml="#201" id="#43f00410" file="tlen_away.png" />
<ico iml="#201" id="#43f00420" file="tlen_hidden.png" />
<ico iml="#201" id="#43f00430" file="tlen_chat.png" />
Olórin
Dobrze mi sie wydaje, czy twój kod podmienia tylko w jednej tablicy ikonek? (chodzi mi o iml_*). Pozatym jakbyś chciał zmienić te ikonki na inną siec to musisz szukac jeszcze raz w liscie ikon, a tak tylko net zmieniasz :twisted:
lhs
Mój kod podmienia ikonki w OBU tablicach. A net sieci (czyli 63 dla Tlena - heksadecymalnie to #3f) zawarty jest w ID ikonki - w każdej linijce wystarczy zamienić 3f na heksadecymalną wartość net innej sieci - i po sprawie. Bez szukania na liście ikon.
Olórin
Jak dla mnie to tamten kod jest bardziej przejrzysty smile.gif W sumie najważniejsze jest to że działa smile.gif
arkadyjczyk
Jakby ktoś szukał starych ikonek do kZmieniacza to podaję smile.gif
Jest to tylko kawałek kody do sieci kZmieniacza (net=30), nie do ikonek globalnych.

Załączniki

.nomis
Mhm, dobra, a mam jeszcze jedno pytanie. Jak zrobić żeby przy włączaniu w kZmieniaczu statusu nie przeszkadzać, na gg ustawiał się status niewidoczny, a nie zaraz wracam? Czy zwykły szary człowiek może coś takiego zrobić czy to jakaś wyższa szkoła jazdy?
Olórin
QUOTE(.nomis)
Mhm, dobra, a mam jeszcze jedno pytanie. Jak zrobić żeby przy włączaniu w kZmieniaczu statusu nie przeszkadzać, na gg ustawiał się status niewidoczny, a nie zaraz wracam? Czy zwykły szary człowiek może coś takiego zrobić czy to jakaś wyższa szkoła jazdy?

Przydał by sie kBot smile.gif Takie rzeczy można było tam prosto zrobić smile.gif Można niby zrobić kolejną opcję "co ustawic na GG jezeli damy DND(którego ona nie obsługuje)?" Ale czy warto mnożyć opcji ?
arkadyjczyk
Taki błąd, bo to chyba błąd, jest w kLanie. Jest tam ikonka statusu "nieosiągalny" a nie ma takiej opcji w menu statusów dla kLana.
Olórin
Wykorzystujemy do tego status AutoAway klana smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2012 Invision Power Services, Inc.